Opel Astra L - zkušenosti od str. 3

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 541
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra L

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No musím říci, že jsem testoval uvedený 3 válec od PSA u více modelů a je pružný, má pohodový chod, nízkou spotřebu a pokus motorový olej je měněný max. po 10 000km, tak je to OK. Jenže já pořád radši 4 hrníčky, asi stará škola. Jak to bude možné, rád si Astru L půjčím na testovací jízdu aspon svůj oblíbený 100km okruh, kde je dálnice, okresky a město a budu moci porovnat.

V zásadě se rodině moc líbí a hlavně provedení černá střecha a červený metaliza, tak doma nejsou proti :D :D :D :D . Pokud by to rozpočet dovolik tak krátká verze ve výbavě GS Line s 8st automatem :D :D :D :D Pokud to bude za cca 5 let, kdy už budeme sami 2 se ženou, tak i možná ta 1.2 Turbo bude OK :) :) :) :) .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Opel Astra L

Příspěvek od Joska »

Shodou okolností jsme to doma probírali, vč. toho jak zafinancovat, Káčko mě stálo půl mega, tady jsem se lehce překročil 1,1 mil. Ze zkušenosti se servisem to stejně bude asi leasing, nebo varianta aby si záruku a řešil někdo jiný. Ono to stejně bude na draka. Služební oktávky bez možnosti opravy, nebo technici neví...atd..
Za mě tedy Ano, líbí, z venku je to nádhera, vnitřek, už tu psali kolegové, taky jsem raději na klasiku, co se motorů a elektroniky týče, když nezlobí je to skvělé. ....
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 892
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Astra L

Příspěvek od milosh »

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1789
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra L

Příspěvek od Colommbo »

Přijdou mi ta auta čím dál sterilnější... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 892
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Astra L

Příspěvek od milosh »

No, starý káry taky nebudou jezdit věčně. Mě jak se nelíbilo K, tak L by šlo.
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Opel Astra L

Příspěvek od CrazyPlum »

Exterér skvelý, interér hrozný.

Zvonku mi pripomína Dodge Challenger. Zvnútra mi pripomína detské plastové autíčko - veľa lacného plastu a dva tablety na ňom.

Moje prvé auto bolo Opel Astra F, ďalšie Opel Astra H a teraz mám Opel Astra K. Takže to mením, každú druhú modelovú radu. Najbližšie ma čaká Opel Astra M a dúfam, že bude lepšia ako L. Oslovil ma jedine hybrid, ale tá cena...
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1789
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra L

Příspěvek od Colommbo »

milosh: Já vím, že starý káry nebudou jezdit věčně, ale mají/měly aspoň ducha, charakter či jak to nazvat. :) Což dnešní auta postrádají a navíc je vpodstatě jedno jako druhé. Ale jo, každému se líbí (a vyhovuje) něco jiného, takže podle vkusu každého soudruha.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 892
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Opel Astra L

Příspěvek od milosh »

No proto ja mam taky dedka jeste, ale ta nova astra jako jedno z mala novych aut se mi libi :mrgreen:
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Opel Astra L

Příspěvek od HeFab »

Tak mne sa interiér Astry K páči viac ;)
opel-astra-gebrauchtwagenvergleich-02.jpg
100115020827.jpg
Přílohy
opel-astra-gebrauchtwagenvergleich-02.jpg
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Opel Astra L

Příspěvek od westler »

V Lku jsem chvíli seděl a také musím říct že Káčko se mi uvnitř líbí více. Subtilnější palubní deska dává pocit většího vnitřního prostoru, ale černých lakovaných ploch je mnohem více (z místa před spolujezdcem se přesunuly k displejům a kolem řadičky). Z pozice displejů mám pocit spíš jako bych řídil letadlo než auto :lol: Příjemné je bezdrátové AndroidAuto, bezdrátová nabíječka pro mobil a "měkčené" přihrádky na odkládání věcí. Konečně také přidali výdechy klimatizace pro zadní sedačky. Jsem zvědavý na podvozek, podle recenzí má být mnohem lépe naladěný proti Káčku, zatím jsem neměl možnost ho projet (snad příště).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Odpovědět

Zpět na „Astra L“