Astra H Caravan - Fénix z popela

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od UseThe4s »

Bez pár dnů je to přesně 12 let, co jsem zde na foru psal svůj radostný příběh o výběru auta a následném nákupu naší Astry H Caravan. Od té doby uplynula spousta času. Astra léta velmi dobře a spolehlivě sloužila jako rodinný vůz, jako vůz na nejedno stěhování, cca 6 let jako firemní vůz na rozvoz dortů a nakonec jako vůz pro přepravu nářadí a závorových systémů. Za tu dobu Astra utržila nejeden šrám a cca třikrát byla tažena na laně do servisu. Dnes má Astra najeto 333.500 km, spotřebu 4,5l/100km, nežere olej a díky pravidelné péči byla vždycky spolehlivým parťákem pro všechny myslitelné potřeby a situace. To auto jsem si velmi oblíbil a ikdyž jsem poslední rok jako daily jezdil s Astrou J GTC (hezké svezení, ale nyní je již prodána), nikdy jsem neladil s myšlenkou, že bych Astru H poslal za pár kaček pryč nebo nechal rozmontovat na náhradní díly. Právě naopak. Přišel čas jí za léta tvrdé a spolehlivě odvedené práce poděkovat a dát jí přesně to, co si zaslouží.

Jinými slovy, rozhodl jsem se trochu ji poladit a přetvořit ke svému ideálnímu obrazu tohoto auta. Na exterieru, v interieru, na podvozku a samozřejmě pod kapotou. Níže uvádím přibližný seznam úprav, které chci realizovat a v tomto vlákně je všechny budu postupně dokumentovat. Pokud by někoho zajímal začátek mojí pouti s touto Astrou, tak jak jsem ho popsal v dřívějším vlákně (pod nickem Firebird), přikládám odkaz:

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... f=41&t=816

Seznam plánovaných úprav

Interier:
- středová konzole a ovladače na volantu v barvě Piano Black (Cosmo)
- prošívané kožené tapecírungy dveří (Cosmo)
- lišty předních dveří, madla předních dveří, lišta palubní desky, čelo ovl. panelu světel ve vzoru Carbon Fiber
- přední a zadní sedačky v polokůži (Silver Alpha cloth/Morrocana, Charcoal)
- vyhřívání předních sedaček
- tovární loketní opěrka
- kožený volant OPC Line
- řadicí páka OPC Line
- hliníkové pedály OPC Line
- LED-podsvícené značení na prazích
- osvětlení prostoru pro nohy
- budíky na palubní desku - teplota oleje, tlak oleje, plnící tlak

Audio a elektro:
- odhlučnění interieru (podlaha, strop, dveře, podběhy, motor. prostor)
- 7" Android systém s plnou integrací na systém vozu (klimatizace, provozní info, servisní info, atd.)
- Hi-Res audio (ext. zesilovač, DSP, 3-pásmové respro, subwoofer)
- systém hlídání mrtvého úhlu
- alarm
- GPS lokátor

Exterier:
- přední nárazník OPC
- prahy, spoiler zad. nárazníku, spoiler 5. dveří OPC LIne
- nové kryty předních světel, UV ochrana lakem
- Angel Eyes na přední světla
- dynamické blinkry na přední světla
- xenony
- dynamické boční blinkry
- dynamické blinkry do zrcátek
- eletricky skládaná boční zrcátka
- lehké zatmavení zadních světel
- chromové hagusy
- chromové lišty bočních oken
- časem celo-wrap do jiné barvy (možná, lak je prostě lak :) )

Podvozek:
1. fáze - nové tlumiče, nové pružiny
2. fáze - snížené pružiny Eibach
3. fáze - stavitelný podvozek K&W v1
nové přední/zadní brzdy Brembo (destičky, děrované kotouče, třmeny - červený lak)
- 18" kola Japan Racing JR18

Motor:
- odlučovač oleje
- lehký chip Stage 1 (cca 110 hp / 240 Nm), následně Stage 2 (cca 140 hp / 280 Nm)
- plastové prvky motoru do vzoru Carbon Fiber

Aktuální stav:
DSC_0071-2-(kopie).jpg
3.jpg
4.jpg
Naposledy upravil(a) UseThe4s dne 01 srp 2022, 12:55, celkem upraveno 1 x.
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od milosh »

Tunit neco, co leta fungovalo, nema vyznam, pokud nemas penez nazbyt ;) Kazdopadne zacal bych svetly, skoro bych se bal s tim jezdit v noci.
Nase baba slouzi uz 13 let a taky good, holt stary poctivy auta 8-)
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od UseThe4s »

Jo, ty světla, to je děs... :lol: Už mám doma přední kryty, UV lak, Angel Eyes a dynamické blinkry z Aliexpressu, tak to budu pomalu skládat dohromady. Co se ladění tyče, nejsem žádnej závodník, ale s tim autem chci ještě pár let jezdit a prostě cejtim, že mu to dlužim (a sobě taky :D ). Ekonomická stránka tohoto projektu je určitě diskutabilní, ale když je to srdcovka, tak prostě musíš... ;)
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od Colommbo »

Zcela souhlasím se šéfem - plánovaná akce zcela postrádá smysl. Chápu tvůj vztah k vozu, mívám to stejně, namísto serepetiček z Aliexpresu či jiných tuzerských volovin a zvyšování výkonu motoru bych však své snahy směroval k udržení či zlepšení technického stavu auta... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od UseThe4s »

Vedle plánovaných úprav je "udržení či zlepšení technického stavu auta" naprostá samozřejmost... ;)
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Je vidět, že jsi srdcař, já jsem na tom stejně, ted dávám Astru G 1.4 16v z roku 2003 pro syna dohromady a tak vím co to je. Právě dnes jsem koupil pro Astru G motorový olej a jde se na výměnu, před pár dny retuš laku, hlavne hrady dveří, od parkování. No taky máme za sebou takový velký servis :D :D :D :D . Máme ji skoro 6 měs a já za volantem najel 2000km a úplně si to užívám a jezdím jen tak pro radost. Astru J mám na klasické ježdění, ale Astru G pro klasické víkendové jezdění - pro radost za volantem.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od UseThe4s »

R@SAG: Je to přesně jak píšeš - Astruli jsem měl rád vždycky, někdy byly chvíle s ní veselejší a někdy zase docela propadový... :D. Každopádně ale až doteď to byl spíš pracant, po kterým se něco chtělo - odvézt, přestěhovat, makat, výpadek byl prostě nemyslitelnej (primárně z finančních důvodů)... Teď se to ale změnilo. Zkušenost s Astrou J GTC mě naučila, že pro sportovní svezení prostě potřebuju sportovní auto (v mém případě menší, lehké, ovladatelné a silné auto, s náhonem zadním nebo 4x) a přes to nejede vlak. Vedle toho jsem si také uvědomil, že pro radost není potřeba chodit daleko a kupovat si jiný auto. Na toho sporťáka si ještě chvíli počkám, nicméně trochu prostředků navíc, které jsem dřív neměl, teď můžu spolu se svojí radostí nasměrovat na Astruli a udělat z ní daily auto, které jsem vždycky mít chtěl.
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No máš pravdu, taky Astru G beru jako Daily auto, ikdyž s tim bude jezdit syn, ale jako studen toho moc nenajezdí. Můj sen byla vždy Astra G OPC, ale vím, že to zůstane už jenom snem. Jak ale děti opustí hnízdo, rád bych si splnil pak sen a koupil si něco sportobnějšího. Uvidíme zda se sen stane pravdou.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od UseThe4s »

Když to budeš dostatečně chtít, tak stane... ;)
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Astra H Caravan - Fénix z popela

Příspěvek od milosh »

No tak jsem nad tim taky zacal premyslet, a asi jediny, co ti tam chybi, jsou led-ky, to nemas v planu? v Hacku to je asle pry problem, co jsem cetl a ne vzdy ta "zasilka z Ciny" funguje. :(
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Auta členů a recenze“