Nefunkční část elektriky

Moderátor: Moderátoři

Markus06
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2022, 08:11

Nefunkční část elektriky

Příspěvek od Markus06 »

Zdravím všechny. Mám dotaz. Stala se mi taková věc seřizovač jsem venkovní zrcadlo s vyhrivanim abych lépe viděl a v tom se stalo to ze najednou přestalo chodit ovládání zhaslo podsvícení včetně ovládání světel a nejdou ovládat stahování oken sterac zadního okna přední i zadní mlhovky vyhřívání zrcatek a zadní sklo ale spínač na zapínání vyhřívání se tváři jako trvale sepnuty a nejdou ani senzory na pri couvani a nejde ani zadní sterac vše ostatní funguje. Muže te mi zkusit pořadí co a kde hledá? Relatka a pojistky jsem kontroloval i kabeláž ve viku kufru.
Má Opel astra H 3/2007 1.7 cdti 74kW caravan.
Reklama
 

Markus06
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2022, 08:11

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od Markus06 »

A ještě svítí kontrolka auta s klíčem.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od vasekpetr1 »

A co pojistky vepředu u baterky? Všechny zkontrolovány a proměřeny? Totéž vzadu v RECu? Kontrolou myslím změření měřákem, že převádí...
Jen pohled nestačí i když přerušení bývá někdy jasně vidět.
Pokud nepomůže, ještě bych zkusil na 5 minut odpojit baterku, někdy tento restart pomůže, REC se umí při přetížení nebo zkratu zablokovat.
Třeba se tu objeví StanC se schematy, zkontroluj vzadu pojistku FR1, ze které by měla být tato část věcí napájena.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od StanC »

Markus06 píše: 25 bře 2023, 17:03A ještě svítí kontrolka auta s klíčem.
Pokud svítí autíčko s klíčkem, tak zjistit chybové kódy, alespoň nouzově "brzda a plyn". Sešlápnout součastně pedály brzdy a plynu. Za stálého držení stlačených pedálů zapnout klíček zapalování na kontrolky (nestartovat). Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=F1b4WTBAfE8 při této zkoušce nesmí být nic zapojeno v diagnostické zástrčce. Kódy se zobrazují šestimístné a čtou se první čtyři místa z leva. Dále zkontrolovat, zda je v zavazadlovém prostoru vlevo podle výbavy vozidla umístněn modul REC (zadní elektronický modul) https://www.opel-astra-h.cz/technika/po ... ra_h_4.jpg ,
nebo pouze pojistkový a releový panel https://www.opel-astra-h.cz/technika/po ... a_h_13.jpg . Co vše nefunguje, zda to bude mít nějakou spojitost. Nejdříve zkusit odpojení baterie (reset), jak píše kolega, zda nedošlo k zablokování elektroniky. Před odpojením baterie poznamenat údaje v palubním počítači (odpojením baterie dojde k vynulování údajů). Po opětovném zapojení baterie seřídit dojezdy všech elektricky ovládaných oken. Stáhnout okna úplně dolů, pak zavřít okna na doraz a asi 4 vteřiny podržet ovladače zavírání oken.
Markus06
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2022, 08:11

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od Markus06 »

Dekuji za rady. Mám verzi bez REC a v kufru mám panel se 4 relé a 5 pojistek. Baterii jsem odpojil a nic se nezměnilo . Chybi co se nacetli jsou dvě 153002 a 038008 nic vic. Jinak jsem zapomel zmínit ze nesníží ani světlo zpatecky a podsvícení panelu na levé straně volantu včetně ovladani oken a zrcátek, ostrikovac zadního okna funguje.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od vasekpetr1 »

Ty chyby vypadají, že už jsou z dřívějška a mají souvislost s klimatizací
Bohužel nemám přesná schemata, tak nejsem schopen se dopátrat společného bodu napájení tvých položek, co ti nefungují. Když jsi měl odpojenou baterku, tak jsi měl pořádně proměřením měřákem zkontrolovat všechny pojistky vepředu i vzadu.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od StanC »

Markus06 píše: 29 bře 2023, 12:29 Dekuji za rady. Mám verzi bez REC a v kufru mám panel se 4 relé a 5 pojistek. Baterii jsem odpojil a nic se nezměnilo . Chybi co se nacetli jsou dvě 153002 a 038008 nic vic. Jinak jsem zapomel zmínit ze nesníží ani světlo zpatecky a podsvícení panelu na levé straně volantu včetně ovladani oken a zrcátek, ostrikovac zadního okna funguje.
Chybové kódy:
P1530 - Relé K5 obvodu klimatizace
P0380 - Chyba žhavícího zařízení - kontrola silové pojistky FB2 80A
Manual pro obě verze pojistkových panelů. Pro vozidla bez REC platí verze A, přední pojistky str.186 a zadní pojistky str.188/189.
https://public.servicebox-parts.com/OVd ... H_4_cs.pdf
Pojistky motorový prostor:
Podsvícení panelu světel - FE33
Zadní stěrač - FE33/FE31
Vyhřívání zadní okno FE9
Pojistky zavazadlový prostor, napájené přes silovou pojistku FB5 80A (Podle výbavy vozidla)
č.1 - F51 - Světlomet do mlhy
č.4 - F56 - Zadní zpětné světlo
č.5 - F55 - Okna elektrická zadní
č.7 - F54 - Okna elektrická přední
č.8 - F53 - Vyhřívání vnějších zrcátek
Pojistky zavazadlový prostor, napájené přes silovou pojistku FB6 80A (Podle výbavy vozidla)
č.6 - F50 - Klimatizace
č.3 - F52 - Konektor příslušenství (zásuvka zavazadlový prostor)
Relé v zavazadlovém prostoru (zleva vedle pojistky č.1)
K39 - Světlomet do mlhy
K71 - Zadní zpětné světlo
K5 - Kompresor klimatizace
K56 - Stěrač zadní okno
Zkontrolovat napájení (přívod) silových pojistek, zda není přerušen. Může to mít souvislost s uloženým chybovým kódem.
Silové pojistky jsou umístněny pod plastovým krytem v motorovém prostoru z boku pojistkové skříně UEC směrem k oknu.
Pojistka FB1 (nezapojená) začíná zleva od nádržky chladící kapaliny.
Markus06
Příspěvky: 5
Registrován: 21 zář 2022, 08:11

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od Markus06 »

Dekuji za info. Vyměnil jsem pojistku FE33 (5A) byla vypálena po výměně vše opět funguje a k chybám přibyla chyba 050074. Kos vyměnil jsem jedno relé v zavazadlovým prostoru.
StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od StanC »

Markus06 píše: 01 dub 2023, 18:18 Dekuji za info. Vyměnil jsem pojistku FE33 (5A) byla vypálena po výměně vše opět funguje a k chybám přibyla chyba 050074. Kos vyměnil jsem jedno relé v zavazadlovým prostoru.
Chybový kód P0500 - Snímač rychlosti vozidla vesprávná funkce
StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční část elektriky

Příspěvek od StanC »

Doplnění umístnění silových pojistek a rozmístnění relé podle výbavy vozidla (od MR 2006 nemají některá vozidla ve výbavě REC).
https://avtotachki.com/wp-content/uploa ... ra-h-6.jpg
Silové pojistky
FB1 - Elektrohydraulická střecha
FB2 - Diesel žhavení
FB3 - Posilovač řízení
FB4 - Přídavné topení
FB5/FB6 - Napájení REC (elektronický modul zavazadlový prostor), nebo pojistkový a reléový panel bez REC zavazadlový prostor podle výbavy.
Pro přehled také popis označení relé (na panelu je pořadové) a relé (označení schématické) má pak jiné umístnění.
K1 = K11 - Ventilátor chlazení (podle typu motoru)
K2 = K12 - Ventilátor chlazení
K3 = K7 - REC ostřikovač světel, nebo vozidla bez REC K17 vyhřívání zadní okno
K4 = K16 - REC mlhový světlomet, nebo vozidla bez REC K18 omezení přetížení vnitřní prostor
K5 = K5 - Stěrače pomalu/rychle
K6 = K6 - Stěrače vypnuto/zapnuto
K7 = K15 - Ventilátor vnitřní prostor
K8 = K8 - Benzin bez REC kompresor klimatizace, nebo K14 Diesel ohřev filtru
K9 = K1 - Startér
K10 = K13 Ventilátor chlazení
K11 = K8 - REC Kompresor klimatizace, nebo vozidla bez REC K4 Fanfára (houkačka)
K12 = K2 - Řízení motoru
K13 = K10 - Palivové čerpadlo
K14 = K3 - Svorka č.15 zapalovací napětí po zapnutí klíčku zapalování
Relé REC (elektronický modul v zavazadlovém prostoru)
K1 = Svorka č.15 zapalovací napětí po zapnutí klíčku zapalování
K2 = Svorka č.15a zapalovací napětí po zapnutí klíčku zapalování
K3 = Vyhřívání zadního okna
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Elektroinstalace“