Je tu nějaký (i bývalý) majitel s motorem Z17DTL (1.7 CDTI, 59kW)?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
UseThe4s
Příspěvky: 130
Registrován: 26 říj 2020, 14:44
Bydliště: Praha

Je tu nějaký (i bývalý) majitel s motorem Z17DTL (1.7 CDTI, 59kW)?

Příspěvek od UseThe4s »

Zdravím lidi, už 14 let vlastním svou Astru H s výše uvedeným motorem. Koupil jsem ho jako 6 let staré auto s najeto 125 000 km. Od první jízdy s autem jsem si okamžitě všiml velmi zvláštního chrastění jako řetězu motoru, který byl většinou znatelný pokaždé na krátkou chvíli hned po uvolnění pedálu plynu. Můj první odhad byl, že je v motoru uvolněný řetěz. Až na to, že v tomto konkrétním motoru není žádný řetěz. Po dlouhém pozorování a rozhovorech s techniky jsem usoudil, že původ zvuku souvisí buď se vstřikovači nebo s naftovým čerpadlem. Také jsem usoudil, že to s největší pravděpodobností není chyba, ale vlastnost motoru, něco, co je tam od výroby. Dnes má vůz najeto 360 000 km, vstřikovače byly dvakrát repasovány, na voze naprogramovány, naftové čerpadlo nikdy nemělo problém. Hluk je od doby, co jsem auto dostal, stejný, nezhoršuje se, je znatelný pouze při akceleraci a jak již bylo řečeno - nejvíce patrné hned po uvolnění plynového pedálu. Také jsem si všiml, že tento hluk musí být specifický pouze pro motor Z17DTL verze 59kW, protože jsem poslouchal jiné verze 1.7 a jiné takový hluk nemají.

A protože to ani po těch letech nenechává mé OCD v klidu, rozhodl jsem se zde zkusit oslovit majitele stejného motoru, abych se podělil o své zkušenosti s motorem a zeptal se na jejich zkušenosti. Takže pokud někdo má tento motor Z17DTL ve svém autě, byl bych velmi vděčný za jakoukoli zpětnou vazbu ohledně jeho provozního hluku.

PS: toto je google překlad mého příspěvku, který jsem poslal i na UK forum, jen pro info...
Astra H Caravan "Fenix", 1.7 CDTI, 2005 / Ravenol VST, 5W40 / Optimal Diesel (EuroOil) + aditiva Liqui Moly
Ex Astra J GTC, 1.6 Turbo, 2014
Ex Škoda Fabia Combi, 1.9 TDI, 2001
Ex Škoda 130l, 1986
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Astra H - Motory“