Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Opel Astra J 2010+

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Flody98
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2022, 21:03

Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od Flody98 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat lidí co vlastní toto auto, jakou mají reálnou spotřebu. V TP a i v článcích na internetu se všude píše že kolem 5 nejvíc.. Jezdím opravdu normálně, dodržuji rychlosti a sem tam někoho předjedu, spotřebu mám 7l/100 km jezdím denně do práce 25 km tam a 25 zpět... Opel Astra J ST 1.6 CDTI 100 kW 2016. Nemohu mít něco na autě špatně? Zaráží mě, že lidi kolem mě mají i silnější motory, jezdí docela jak prase a mají spotřebu 5 na sto 😅 Díík
Reklama
 

Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od westler »

Celkem dobrý zdroj informací tohoto typu je zde - https://www.spritmonitor.de/en/overview ... actmodel=J, průměr od 30 uživatelů (každý minimálně za 15000km) je přesně 6,1 litrů, takže mi to přijde naprosto v normě :lol: (mám to podobně, vychází mi spotřeba cca 0,8 litru vyšší proti průměru od cca 40 uživatelů stejné kombinace auta+motoru+převodovky, na druhou stranu ale vím že mám dost těžkou nohu :lol: )
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od HeFab »

Reálna spotreba - večná téma 8-)
Asi najviac platí názor, že najväčší vplyv na spotrebu má jazdný štýl ;)
Momentálne jazdím do práce 50km tam a 50 km späť na Jette 2.0 TDI r.v. 2014 a spotreba cca 4,5l/100km.
A to prechádzam cez tri okresné mestá, čiže semafory, križovatky, chodci,...
Podľa mňa tvojich 7l/100km je veľmi veľa :|
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Flody98
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2022, 21:03

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od Flody98 »

Mě to přijde právě taky divné a nevím na co se zaměřit, opravdu jezdím normálně a právě mě to zaráží.. přemýšlel jsem jestli to není kolama ale o tolik ? Předtím jsem měl 17tky a nešel jsem pod 6.3 a teď 16 tky na kterých jsou úplně nové pneu a nejdu pod 7...
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od mfilip »

Kola udelaji tak 2-3dcl, tim to nebude. Ja mam dlohodobou 4.5 u Insignie, pres 6 natoz pres 7l jsem se nikdy nedostal ani ve meste.
Jestli se nejedna treba jen o jizdy, kdy se ti vypalovalo DPF, tak je tam neco spatne a to asi bez diagnostiky nezjistis.

Na byvalem aute mi sla spotreba o 1l cca navic, kdyz jsem mel zatuhnuty brzdovy trmen na zadnich kolech.
Ale u tebe je to vice jak o 2l, s takym autem musis jezdit pod 5l.

Muze ti to delat i termostat, pripadne teplotni cidlo, ktere dava ridici jednotce spatny udaj o teplote motoru.
To by diagnostika mela odhalit.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od westler »

mfilip: na větu "s takym autem musis jezdit pod 5l" reagovat musím - mrkni na odkaz co jsem posílal ve druhém příspěvku v tomto vlákně, nikdo ze cca 35 uživatelů stejného auta+motorizace tam nemá průměrnou spotřebu nižší než 5.2l, ta databáze je celkem dost velká, nevidím důvod tomu nevěřit. Doporučuji každému ať si zkusí změnit parametry hledání dle svého úsudku (např. počet sledovaných kilometrů), lze se tam dočíst že např. motor 2.0CDTI 121kw má o kousek nižší průměrnou spotřebu než 1.6CDTI 100kw. Nerozporuju zda je to stylem jízdy nebo nějakou závadou na autě, jen bych se v odhadech držel reálných čísel.

Dále autor píše, že na 17 (předpokládám asi letních), byla spotřeba >6.3 (průměrná? - za kolik km/tankování? dle palubního pc a nebo dle dotankování?) a po přezutí na 16 (předpokládám že zimní) je spotřeba >7 (opět průměr?). Při poklesu venkovních teplot je spotřeba obecně vyšší + zimní pneu mají vyšší valivý odpor, tedy spotřebě také neprospějí. Rozdíl proti "létu" se zvyšuje u kratších jízd (delší ohřev motoru na provozní teplotu), a další takové ty "zimní věci" typu vyhřívání skel+sedaček, quickheat?, atd.

Doporučil bych autorovi, než se pustí do hledání závady a oprav, sledovat skutečnou spotřebu co nejpřesněji po delší dobu (měřit dle dotankování - do prvního cvaknutí pistole, ideálně na stejném stojanu kvůli přesnosti), a dále ověřit takové ty "samozřejmé" věci typu správný rozměr pneu, ideální tlak v pneu, atd.

Na závěr - číslům v TP se už nějakou dobu nelze (dlouhodobě) přiblížit (WLTP by mělo být realitě blíž, viz. např. https://www.autorevue.cz/wltp-wiki-cyklus-rozdil-nedc), ale Astra J byla homologovaná ještě postaru. Pro představu - když se výrobce snažil dosáhnout nejnižších čísel, tak se běžně přefoukávaly pneu (nižší valivý odpor), zalepovaly spáry na karoserii (lepší obtékání vzduchu), sklopilo zrcátko, odšroubovala anténa, paliva jen minimum na absolvování testu, zadní sedačky ven, povinná výbava ven, atd., takhle se v reálu ale jezdit nedá.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od mfilip »

@westler
ja vychazim hlavne z toho, ze pise ze jezdi hlavne do prace 25 tam a 25 zpet. To je podle mne mnohem dulezitejsi udaj, nez spritmonitor.de, ktery znam a muze poskytovat zajimave info, nicmene my tady zname prece jen konkretnejsi kilometrovy prubeh.

Pokud tedy nepresedlal prave z benzinove atmosfery, kterou byl zvykly tocit pres 3000ot, aby to aspon neco jelo, coz nepredpokladam, stejne tak nepredpokladam, ze by tech 25km do prace bylo z jednoho konce Prahy na druhy, tak si proste myslim, ze tech 7l je na diesel krute moc pro tech 25km do prace a zpatky. Ja jezdim 30km do prace a mam to pod 4.5 i v mrazu na zimnich 18" s o 200kg tezsi Insignii.

Pokud jsem ja na drivejsich autech prehazoval z letnich 17/225 na zimni 16/205, tak ke zvyseni temer nedoslo, navzdory nizsim teplotam.

proste mi vse signalizuje, ze na aute neco spatne je a spotreba 7l, obzvlaste na trase 25km, byt blize moc nespecifikovane, je proste na diesel u takoveho auta moc, spiritmonitor nespiritmonitor.

A diagnoistikou za par stovek nic nezkazi.

Pokud to tazateli pomuze, tak mne pri tacho 100km/h na rovine bere pri 1500ot na 6. st v rozmezi 3,3-3,5l podle PP, ted na zimnich 18.
V lete 3,0-3,3
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od westler »

mfilip: nedalo mi to a našel jsem si jak je to s Insi 2.0CDTI na spritmonitoru (průměr má cca o 0,3l nižší proti 1.6CDTI v Astře, a to i přes vyšší hmotnost jak píšeš) a v tom jsem si všiml kdo je první v žebříčku spotřeb (s pořádným náskokem) :shock: :D Je potřeba si ale uvědomit že to je statistika => naprostá většina řidičů bude jezdit někde kolem průměru (de-facto u Insi jezdí s vyšší spotřebou než máš Ty 99 řidičů ze 100) :D

Jinak souhlas, denně 2*25km je na ohřátí motoru (a tím snížení průměrné spotřeby) akorát a přehození kol léto/zima by nemělo nějak dramaticky projevit (i když mám tu nejhorší možnou kombinaci - automat, turbo-benzín a jezdím převážně město, tak mám rozdíl léto/zima do 0,2l, pneu stejné velikosti). Mě prostě přijde divné že autor píše že na letních měl průměr 6,3 (což je velmi blízko průměru ze spritmonitoru) a najednou by se zvedla spotřeba jen přehozením kol o 0,7l - chybí ale info za jak dlouho byl tento jev pozorován, kolik km nebo aspoň nádrží.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od mfilip »

@westler
A to mi proste vse ukazuje, ze za tim narustem bude nejaky problem a muze to byt treba vadnym teplotnim cidlem a nesouvisi to s pneu, ale s chladnejsim pocasim, proste ridici jednotka dava stale bohatou smes. A tim mne napada, ze pokud ma ELM327 a appku, tak by zjistill, po kolika km se mu vypaluje DPF. Pri takove spotrebe bych klidne tipval, ze se mu vypalovani provadi po ujeti hrube pres 1000km.
Vadne cidlo teploty motoru by diagnostika odhalit mela.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
kotek
Příspěvky: 8
Registrován: 03 dub 2020, 08:50

Re: Reálná spotřeba Astra J ST 1.6cdti 100kw

Příspěvek od kotek »

Reálná průměrná spotřeba (dle tankování) od roku 2015 je 5,631l/100km. Stejná motorizace. Palubní PC dlouhodobě vykazuje hodnotu o 0,6 l/100km menší. Krátké trasy a zima dokážou spouštět vypalování i po 300 km. 25 km patří bohu žel u nafty k těm kratším. Je to sice na úkor komfortu, ale když vím, že pojedu jen krátkou, tak stáhnu topení na minimum, vypnu větráky a dokud teplota nevyleze na provozní, tak to neměním.
Odpovědět

Zpět na „Astra J“