Astra J, 1.4 16v, nestartuje, přehřívá se

Opel Astra J 2010+

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
MajkyB
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2021, 16:43

Astra J, 1.4 16v, nestartuje, přehřívá se

Příspěvek od MajkyB »

Ahojte,

Stala se mi zvláštní příhoda s mou Astrou J, 1.4 ECOTEC 74kw.

Dneska ráno jsem zkusil nastartovat, motor točil, pak chvilku zakuckal a nakonec se vypnul. Pak ještě párkrát při pokusu o nastartování neskočil a hned chcípl. O hodinku později se mi motor podařilo na další pokus nastartovat - chvíli auto smrdělo benzínem - evidentně nachlastané. Chvíli jsem ho nechal běžet na volnoběh a pak jsem s ním vyrazil do servisu. Po cestě do servisu jelo normálně, nijak necukalo, jen na volnoběh mi občas přišlo, že motor víc vibroval - jako by chvilkama lehce ztrácel na otáčkách.

Přijel jsem do servisu, autu hučel větrák na maximální stupeň, evidentně mělo problém se uchladit. Teplota sice držela na 90 stupních, ale hučelo to hrozně. Diagnostika neukázala žádnou závadu, ale zjistili jsme, že ačkoliv větrák jede na max, tak hadice od chladiče je studená. Zkrátka asi problém něde v chladicí soustavě.

Voda v oleji ani olej ve vodě není, auto topí. Natankována byla Verva 100. Dotěď jinak auto jezdilo v pořádku, najeto mm něc přes 186tkm.

Neevíte někdo čím by tyhlety problémy mohly být? Neřešil už někdo něco podobného?
Reklama
 

jp1
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2015, 20:44
Bydliště: Karlov Vary

Re: Astra J, 1.4 16v, nestartuje, přehřívá se

Příspěvek od jp1 »

Vyřešil jsi problém? Čím to bylo?
Odpovědět

Zpět na „Astra J“