Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Opel Astra J 2010+

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Hawaiman
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2020, 21:12

Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od Hawaiman »

Dobrý vecer, pri druhom naštartovaní spojkovy pedál padne. Auto-stop myslím,že prestal fungovať a vtedy to nejak zacalo. To sa stáva len pri tom opätovnom naštartovaní,nie za jazdy, ale keď idem naštartovať auto. A vždy len, keď auto je teplé resp. zohriate. Keď zastavim a idem opäť naštartovať,na prvé je to taky zvuk ako zachripnutie a potom auto automaticky štartuje opäť a naštartuje a 3x musím zaslapnut pedál a potom sa vráti späť a všetko funguje. Na krátke vzdialenosti, a keď prvý krát napr. ráno idem naštartovať je to vždy v poriadku,keď je studené. To je vždy ako si to všímam. Štartuje hneď na prvý krát. Nikdy sa mi to nestalo počas jazdy keď som išiel autom po ceste v meste alebo mimo,keď som musel podradovat a pod. Ani ten pedál,to len vždy po tom prvom skúšaní naštartovať a po opätovanom naštartovani to iba robí. A stále mi vyskakuje treba čoskoro navštíviť servis upozornenie.

Auto bolo v autorizovanom servise Opel BA. Diagnostika ukázala len Lambda sonda. Keď to vymazali tak sa po chvíle opäť ťa hláška objavila. Vymenili brzdovu kvapalinu a z prevodovku prečistili,že tam bola necistota. Auto mi vrátili že je to opravené. Na druhý deň som jazdil a robí to, to isté.

Prosím o akúkoľvek pomoc pri odstránený alebo rade k tejto poruche. Verím že sa to podarí. Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 867
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od milosh »

Tak i kdyz jsi zde novy, rozhodne problemu nepomuze kdyz to napises 3x.
Hawaiman
Příspěvky: 2
Registrován: 28 lis 2020, 21:12

Re: Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od Hawaiman »

Prepáčte,snáď sa niekto nájde kto bude vedieť poradiť 🙏🍀
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od OnMi »

@Hawaiman: tvuj post jsem precetl nekolikrat, ale neni mi uplne jasne co se presne deje. Predpokladam ale, ze pedalem prevodovky myslis pedal spojky.
Pokud ano a pedal se propadne, zustane na podlaze a musis jej vracet spici nohy aby se vratil? A nebo se vrati sam, ale musis spojku seslapnout 3x aby zacala zase fungovat normalne (tj. zacala vypinat)?

Trochu mi to pripomina problemy samo-serizovacich spojek SACHS SAC, ktere se umely po spatnem startu odaretovat a bylo je potreba nekolikrat seslapnout, aby se samy doaretovaly. Nejsem si ale jist, ze ji ma A-J. Navic jsi ani neuvedl typ motoru aby se to dalo overit.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od tominomiki »

Uz sa tu niekde riesil padnuty spojkovy pedal. Mne ostal vysiet zaseknuty hlavne pri parkovani. Mne tam na garancku nieco menili. Mam benzin. Ale na diesloch bola zvolavacka na tych skorsich modeloch. Pozri si forum je tu niekde o tom pisane uz...
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Padnuty pedál prevodovky + štartovanie auto na druhý krat

Příspěvek od OnMi »

Sekani vypinaciho valecku spojky u dieselu je typicky problem Astry K. Toto je v sekci A-J.
Tak snad to @Hawaiman upresni o co se vlastne jedna.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Astra J“