Klepání v zátěži

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
marsas
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2020, 21:55

Klepání v zátěži

Příspěvek od marsas »

Zdravím všechny. Tak se mi vyskytuje další problém. Při rozjezdech a když je motor v tahu pod plynem, tak se ozývá takové duté klepání, jako nějaký diesel. Na volnoběh ani ťuk. Nejvíc slyšitelné v kopci když je motor v zátěži. Frekvence klepání je tak možná čtvrtinová až poloviční než jsou otáčky motoru. Nemáte někdo zkušenost? Motor benzín A16XER, r.v.2010.
Reklama
 

bhomeBRNO
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2022, 18:34

Re: Klepání v zátěži

Příspěvek od bhomeBRNO »

Podařilo se najít příčinu klepání a nechat opravit? Mám asi to stejný.

Na jízdní vlastnosti to nemá vliv, a tak já s tím jezdím už rok (cca 10tis.km), ale už mě to začíná štvát. V autorizovaným servisu tvrdili víko hlavy válce (to plastový, a prý membrána), ale to jsem vyměnil za nový neoriginál, a ani se to nezměnilo. Jiný servisy si s tím nevěděly rady, a do zcela náhodné výměny všemožných tipů se mně jít nechce ... protože jsou nahazovaný možnosti na zvihátka, vahadla, hydroštely ... anebo jsem měl prostě jen smůlu na to neorginální víko .... no prostě to jen můžou začít lítat tisíce jen za pokusy.

Nemáte někdo tip na oplistu v Brně a okoli? Anebo někdo nerozprodává motor A14NET na díly, a tedy že bych zkusil znovu to víko?

Díky za radu či zkušenosti
StanC
Příspěvky: 243
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Klepání v zátěži

Příspěvek od StanC »

bhomeBRNO píše: 16 úno 2022, 21:51Podařilo se najít příčinu klepání a nechat opravit? Mám asi to stejný.
Na jízdní vlastnosti to nemá vliv, a tak já s tím jezdím už rok (cca 10tis.km), ale už mě to začíná štvát. V autorizovaným servisu tvrdili víko hlavy válce (to plastový, a prý membrána), ale to jsem vyměnil za nový neoriginál, a ani se to nezměnilo. Jiný servisy si s tím nevěděly rady, a do zcela náhodné výměny všemožných tipů se mně jít nechce ... protože jsou nahazovaný možnosti na zvihátka, vahadla, hydroštely ... anebo jsem měl prostě jen smůlu na to neorginální víko .... no prostě to jen můžou začít lítat tisíce jen za pokusy.Nemáte někdo tip na oplistu v Brně a okoli? Anebo někdo nerozprodává motor A14NET na díly, a tedy že bych zkusil znovu to víko? Díky za radu či zkušenosti
Domluv se zde, 777620300 777620301, Brno Komárovské nábřeží. https://www.google.com/search?client=fi ... 5%BE%C3%AD Samé vynikající recenze.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Klepání v zátěži

Příspěvek od Colommbo »

Ano,Roman K. A nepomůže-li on, pak už jen zajet ke skále... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Mich_embi
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2022, 12:22

Re: Klepání v zátěži

Příspěvek od Mich_embi »

Neviem či je to podobné klepanie ale skúsim.
V neautorizovanom servise mi známi menil reťaz + olej + vyčistil sanie a EGR v špeciálnej vani od carbónu.
Na neutrále ide krásne tichúčko aj za jazdy ak má stabilné otáčky. No keď je pod záťažou, keď akcelerujem tak počuť taký divný traktorový zvuk, bol počuť aj pred tým niekedy ale nie až tak nahlas ako teraz. Na 1. stupni nepočuť nič ... len 2 až 6 keď dupem na plyn.
Pridávam aj video.
Je to normálny prejav alebo to môže niečo byť. ? ( v reále je to trošku hlučnešjie )
https://youtu.be/LJPhpPGuhGY
Mich_embi
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2022, 12:22

Re: Klepání v zátěži

Příspěvek od Mich_embi »

marsas píše: 22 pro 2021, 18:01 Zdravím všechny. Tak se mi vyskytuje další problém. Při rozjezdech a když je motor v tahu pod plynem, tak se ozývá takové duté klepání, jako nějaký diesel. Na volnoběh ani ťuk. Nejvíc slyšitelné v kopci když je motor v zátěži. Frekvence klepání je tak možná čtvrtinová až poloviční než jsou otáčky motoru. Nemáte někdo zkušenost? Motor benzín A16XER, r.v.2010.
Tvoj problém si už nejako vyriešil ? :)
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Motory“