Spolehlivost Opel Zafira C

Opel Zafira Tourer, někdy označována jako Zafira C.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Janyny
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2023, 12:08

Spolehlivost Opel Zafira C

Příspěvek od Janyny »

Dobry den,

Obracím se na profiky, znalce, opravare ba jen milovníky značky Opel. Minuly rok jsme koupili Opel Zafira C 2l 125kw r.v. 2017 najedz 63tis km.

Prvni mesic jsem musel udelat brzdy - Ok to je normalka a oleje+filtry

Za dalsi 3m - pri jedné cestě zacala “prokluzovat spojka” najeto 72tis km. V servise velmi překvapeni a vubec ne jisti, bohuzel neexistuje způsob, jak chybu více ověřit nez to rozdelat. Jen tak rozdelat, kouknout a dat dohromady to nikdo nechtěl udelat - tak sem to nechal vymenit a rozvody k tomu

To uz jsem si rikal, snad to nebude porucha za poruchou, vzdyt v recenzích to chvalili. Az na tu spojku.

Pak prisla zima - objevila se hláska navštivte servis a doplňte Adblue - adblue jsem doplnil, ale upozorněni tak porad bylo. Tak jsem to poslal na diagnostiku - chyba ohřevu adblue - Ok vymenime to - druhej den uz ale auto neslo nastartovat - uz to psalo jen navštivte servis - rad bych vedel jak kdyz to nejede 😡 takze odtah. Odpo mi volají ze to hlásí zaneseny filtr, tak ze udělají regeneraci. Dalsi den ze to hlásí chybu řidiči jednotky - P6041

Konečný dotaz - je to mozne aby to každy den hazelo jinou chybu? Je to závažná porucha?

A globální otázka - to je Opel tak poruchovy nebo mam “stesti” na kus? O auto se starám, olej menim po 10k, všechno co to chce mu dam, ale :? potrebuju jezdit.

Vim ze koupit diesel byla chyba kdyz najedu 15-20tis za rok ale kdyz uz se jede tak delší cesta.

Diky za rady, postřehy, komentáře, doporučení..
Reklama
 

soumi1
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2020, 10:06

Re: Spolehlivost Opel Zafira C

Příspěvek od soumi1 »

Dobrý den. Měl jsem podobný problém se spojkou. Při nájezdu okolo 100000km odešel NOX1 senzor. Ale to je prostě senzor. Jinak zatím bez problémů. Zatím 😁
Odpovědět

Zpět na „Zafira Tourer“