Kola bez TMPS ventilků

Opel Zafira Tourer, někdy označována jako Zafira C.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Pitrisek
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2021, 12:47

Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od Pitrisek »

Zvažuju, že na zimu bych jezdil kola bez TMPS ventilků. Nevíte někdo, jak moc otravuje systém s chybovou hláškou, že jsou kola bez tohoto systému? Předem děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 531
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od Astra - R@SAG »

U Zafiry je to stejné jako u Astry J, jak popisuji dále. Při otočením klíčku a kontrole systému se objeví hláška na přístrojovce, které se tá odkliknout tlačítkem palubního PC. Pak jen na přístrojové deste bude svítit neustále ikony plaku v pneumatikách. Mě osobně to dost v noci vadí, jak tam svítí tato kontrolka. Proto mám obě sady komplet s TMPS.

Obrázek
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Pitrisek
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2021, 12:47

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od Pitrisek »

dík za odpověď, tak při ceně ventilků a životnosti uvažuju, zda se vyplatí kupovat druhou sadu kol. Tedy zda není ekonomičtější kola holt 2x ročně přezouvat
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od mfilip »

Jen muj nazaor a zkusenosti:
- mam 2 sady, jednu orig z 2015 a jednu z roku 2011. Zatim vsechny TPMS funguji
- prezouvanni je vzdy riziko pro rafky i auto samotne. Mne uz 2x ponicili pri prezovani prahy u auta a discich ani nemluve. Proto si to delam sam.
- kola s TPMS snaz a draz prodas
- zas takova darda to neni, nekomu funguji i snimace z eBay za par stovek/ks
- kdyz nejaky snimac odejde, mam v planu jej "repasovat" a vymenit si v nem baterii sam, nemel by to byt velky problem
- co tak ctu, tak Astry musi preprogramovavat. Mam Insignii 2015 a ta si i nove snimace nacte sama
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 531
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Plně souhlasím, ne v každém pneuservisu se chovají ke kolům dobře a k autu. Dnes přezutí kol, kde je potřeba sundat gumu a dát jinou stojí cca 1000Kč i s vyvážením a daní na auto = 2000Kč ročně (pokud použiješ celoroční pneu, to je jiná věc a člověk uspoří). Pokud ale chce poučívat jedny disky letni / zimní, tak je to drahé a většinou to odnesou ALU kola. Já mám 2 sady a naprostá pohoda a na párování jsem si koupil krabičku, tak že je to za pár minut přezuto.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
kotek
Příspěvky: 8
Registrován: 03 dub 2020, 08:50

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od kotek »

Když mi při koupi v prosinci 2015 nabízeli druhou sadu ventilků za "výhodnou cenu" 5500 Kč, tak jsem dospěl k závěru, že prostě na zimních kolech nebudou. Když jsem šel po čtyřech letech na první technickou, tak jsem tam měl letní s ventilky a tedy žádný problém. Počáteční hlášku jsem vždy odklikl, kontrolka po 10 vteřinách přestala blikat a svítila trvale. Nervozní jsem z toho nebyl nejen já, ale ani manželka. Prostě byla to další kontrolka, která svítí, jako např. tempomat, světla a pod.. No a s ohledem na průběh zimy v naší kotlině jsem další zimní sadu nepořizoval, ale koupil celoroční gumy. Tím pádem se nemusím unavovat ani otravným přehazováním dva krát ročně.
Pitrisek
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2021, 12:47

Re: Kola bez TMPS ventilků

Příspěvek od Pitrisek »

Tak jsem dospel k zaveru, ze ty ventilky tpms do kol dam. Vybral jsem tyto

https://www.autodily-pema.cz/autodily/o ... sort=price

Staci pak koupit oranzovou parovaci krabičku a pri prehazovani kol to jednoduše naparovat?
Odpovědět

Zpět na „Zafira Tourer“