MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mar.kor1960
Příspěvky: 3
Registrován: 07 kvě 2019, 08:49

MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Příspěvek od mar.kor1960 »

Přeji všem hezký den,

mám následující problém a rád bych věděl, zda jej máte také a to nejen na typu MOKKA X.

Jedná se o to, že pokud jsou zapnuty stěrače v režimu "Cyklovač" a přestane pršet je sucho a autem se najede na nějakou větší nerovnost, tak se stěrače aktivují provedou jeden cyklus.

Několikrát jsem požadoval vyřešení problému ve značkovém servisu a nakonec se mi dostalo této odpovědi:
Nahodilé samovolné spuštění nevypnutých stěračů není závadou , nýbrž se skutečně může projevit. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Vyřeší se přepnutím spínače do polohy OFF – vypnuto.

Prosím o Vaše příspěvky, protože opravdu nevěřím tomu, že by to bylo normální, aby se stěrače, pokud je páčka v poloze INT, samovolně spustily za sucha při přejezdu například příčného prahu.

Děkuji
Martin
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Příspěvek od mattonecz »

vzdy kdyz vidim nejaky video z nehody tak po narazu vsem jedou sterace :D asi to je citlivy na rany :D Astra to nedela
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
mar.kor1960
Příspěvky: 3
Registrován: 07 kvě 2019, 08:49

Re: MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Příspěvek od mar.kor1960 »

Ano, to jsem také na YouTube viděl, ale tohle není nehoda, to je pouhé drcnutí, nebo dokonce i při průjezdu krůhákem. :o
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Příspěvek od westler »

Proč je problém dešťový senzor vypínat když neprší? Přirovnal bych to k jízdě se zataženou ruční brzdou - když stojím na místě, zatáhnu ručku, když jedu, tak ji povolím, jízda zasucha se zapnutým senzorem deštěm je podobná. Přijde mi to nebezpečný v tom smyslu, že se můžou stěrače kdykoliv rozjet (nastartovaný motor a otevřená kapota) a případně něco "rozpatlat" po skle v nejnevhodnější moment.

Jinak k příčině, tipuju to na nedolíhající "kapku" mezi senzorem a sklem, při najetí na nerovnost se kapka deformuje, čidlo zaznamená změnu a aktivuje stěrače.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
mar.kor1960
Příspěvky: 3
Registrován: 07 kvě 2019, 08:49

Re: MOKKA X cyklovač stěračů - samovolné spouštění

Příspěvek od mar.kor1960 »

Moc děkuji za odpověď a hlavně za poukázání na možnou příčinu.

Mohlo by to tak být.

Já mám bohužel ještě jednu podivnost.
Sedím v autě sám. Na sedačkách vzadu ani na sedadle spolujezdce nic není.
A přesto se občas stane, že při rozjezdu (od garáže, z parkoviště, z křižovatky) se na displeji rozblikají 3 sedačky a ozve se pípání, jakoby vzadu nebyly zapnuty bezpečnostní pásy.
100% mohu říct, že pod zadními sedáky nejsou žádné senzory.
Toto se bohužel stává značně nepravidelně a ačkoliv jsem to zaznamenal na mobil nemohu to nijak vyvolat. Původně jsem si myslel, že to nastane, když je venku vlhko - není to tak, nebo že když je studený motor, to také nemá vliv.
Odpovědět

Zpět na „Mokka X“