Zachovat a investovat, nebo prodat?

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

devalley
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2022, 20:23

Re: Zachovat a investovat, nebo prodat?

Příspěvek od devalley »

Ahoj opeláci,

mám nový update ohledně naší Astry G a opět by mě zajímal váš názor.

Technická proběhla (kupodivu!) úplně v pohodě, servisák mi říkal, že jsem tam s tím autem klidně mohl jít sám a nemusel jsem "platit" za jeho přímluvu, protože žádná přímluva nebyla třeba. Výsledek je mírná koroze brzdového potrubí, netěsnost převodky řízení, vytečený jeden tlumič a klasika - lehká povrchová koroze. Emise OK (sice prý "na hraně", ale i přesto zatím bez problémů) a toť vše. No a teď řeším dilema, jestli teda prodat, nebo se lehce porýpat v brzdách, řízení, natřít spodek a používat. Můj nápad odepsat na rok či rok a půl autor z registru a nechat ho stát v garáži je podle servisáka hloupost - když prošlo bez problémů technickou, je škoda ho nepoužívat a taky je škoda ho prodávat, když jde očividně o funkční auto. Já sice svoje auto (Alfu Romeo) mám po opravě a technické a dvě starší auta se mi moc udržovat nechce (z finančního hlediska), nicméně - fakt je, že obě dokážu užít ve větší nebo menší míře užít - Alfu na běžný provoz, Astru na příležitostný. Co byste na mém místě dělali? Nechali Astře u karosáře natřít spodek, vyměnili řízení a pošolíchali brzdy a občas s ní vyjeli?
Jezdím hodně dálkové trasy a vzhledem ke spotřebě si dokážu představit, že bych ty dálkaře spíš jezdíval Opelem než Alfou... Kdybych samozřejmě popravil vše, co vyšlo z technické...

A nebo byste tu Astru prodali ve stavu, v jakém vyšla po technické? A pokud ano, máte představu, za kolik ji můžu někam nabídnout? Je to 1.7 TD, najeto 97 tis km (viz můj popis v prvním komentu)... Můžu za ni dostat třeba 30 tis KČ, nebo je to moc? Opakuju, že technická vyšla zcela OK, EGR ventil už je vyčištěný, žádná kontrolka nesvítí, auto hezky přede, v servisu z něho prostě měli radost - na to, jak Astry bývají shnilé, je ta naše prý zachovalá.

Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zachovat a investovat, nebo prodat?

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Před pár týdny jsem koupil Astru G 1.4 16v 2003 s podctivými 130tis. km jako 2 auto (pro syna). Tím, že řidičák teprve dělá a cca 2 měsíce ho ještě dělat bude. Jsem teď na tom stejně. 2 auta 1 řidič, proto střídám Astru J a Astru G.

Na Astře G právě měníme brzdové trubky, protože ty přední byly KO, pak jsem nechal ošetřit podvozek a dutiny. měníme spojku, ta původní byla skoro před smrtí no a zadní tlumyčr trochu tečou, ale ty nechám vyměnit na podzim a není to velká investice, ty tlumiče max 1500Kč a dá se to vyměnit na parkoviští.

Když to podtrhnu a sečtu Astra J je na dlouhé trasy a najede cca 13 - 15 000km za rok. Astra G od syna najede cca 5 000km a třetí Astra, taky G (2006) 1.4 16v Twinport najede cca 5 - 6 000km, má najeto přes 160 000km a taky už se měnily přední brzdové trubky, na to OPEL dost je náchylný, zvlášť přední levá :D .

U nás to je asi trochu jiné, neměnily bychom a i Astry G slouží perfektně, koroze min a obě Astry prochází STK bez potíží na své roky.

Jak jsem psal, nechal bych si uvedenou Astru G, pokud teď prošla technickou a je pro ní využití.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Zachovat a investovat, nebo prodat?

Příspěvek od milosh »

Ale asi je to kus od kusu, ja mel cca 130 kdyz jsem prodaval svoje gecko a koroze na podvozku bylo dost.
devalley
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2022, 20:23

Re: Zachovat a investovat, nebo prodat?

Příspěvek od devalley »

No tady jsou fotky nejhoršího místa koroze a té tekoucí převodky, zbytek podvozku je více méně Ok až na lehkou oxidaci hadicek… tak nevím… co si o tom myslíte? Servisak říkal, ze to je na vyvareni, oproti tomu karosar tvrdí, ze stačí ošetřit, nasprejovat… už mi z toho jde hlava kolem.
Přílohy
338FD3F8-5D9E-4C78-986B-9447F9DA8267.jpeg
97E7B7CF-DFEB-415E-ADE4-0A8F90BD9731.jpeg
devalley
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2022, 20:23

Re: Zachovat a investovat, nebo prodat?

Příspěvek od devalley »

Zdravím,

pokud by se někdo v budoucnu pídil po ceně za řízení, tak pro info - moje řízení je vyměněné, cena za něj plus olej do řízení plus geometrie plus práce 16.300 CZK.

Jízdě zdar!
Odpovědět

Zpět na „Astra G“