Délka záruky

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
RadPet
Příspěvky: 51
Registrován: 03 bře 2018, 21:03

Délka záruky

Příspěvek od RadPet »

Zdravím, mám Astru K koupenou v V.2018. V servisní a záruční knížce jsem ohledně záruky našel pouze, že mám záruku po dobu 24 měsíců/bez omezení kilometrů a potom, že mám 12 let záruku na prorezavění (koroze zevnitř ven, proděravění). Zde na fóru jsem někde četl, že je i záruka na motor a související položky 5 let - jedná se o dokoupenou záruku nebo jen pro některé ročníky výroby? Nebo je to někde dané jinde? Jedná se mi o to, že mi bude v květnu končit záruka a tak bych si už druhou garančku nechal udělat u známého, ale zase abych neztratil záruku na motor (spojku?). Předem díky za odpovědi.
ASTRA K ST Enjoy B 1.4 XE MY18, Olympic White, 74 kW + Komfortní sada 2
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Délka záruky

Příspěvek od sladas opc »

Klasicky je 5 let na pohonne ustroji motor a prevodovka.. Nicmene tady v cr jsou to smejdi a neradi resi neco na zaruku.. Viz treba muj pripad kdy mi na 18ti tisicich km cvakalo neco od spojky, prisla mi to jako dvouhmota.. Tady v autorizaku mi rekli ze na to zaruka neni atd.. Zajel jsem do nemecka kde mi zadarmo vymenili spojkove lozisko a je po problemu
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
RadPet
Příspěvky: 51
Registrován: 03 bře 2018, 21:03

Re: Délka záruky

Příspěvek od RadPet »

A najdu to někde v papírech nebo všeobecných podmínkách (např. někde na netu?). Jak jsem psal, našel jsem pouze 24 měsíců (auto), 12 let karoserie.
ASTRA K ST Enjoy B 1.4 XE MY18, Olympic White, 74 kW + Komfortní sada 2
Kosakomet
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2020, 14:10

Re: Délka záruky

Příspěvek od Kosakomet »

5 let zaruky je v CR poute pokud si ji aktivujes do konce 2-lete zaruky. Takze honem nez ti skonci si ji zajed aktivovat.
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: Délka záruky

Příspěvek od tominomiki »

Do 5. rokov zaruky je od spolocnosti CarGarantie. V r.2016 to automaticky dostavala kazda nova Astra, neviem ako teraz... Do dvoch rokov 24mes. zaruky sa to dalo iba updatovat na vyssiu zaruku za poplatok. Kazdopadne mne po 3.rokoch menili dvojhmotny zotrvacnik na nu. Servis nahlasil do tej spolocnosti chybu, oni to schvalili a bolo to v ramci ich zaruky spravene.
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Délka záruky

Příspěvek od bilinxe »

Menili vam to v ramci rozsirenej zaruky od Cargarantie?
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 133
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Délka záruky

Příspěvek od R@dek »

12 roků na karoserii zapomeň. Já jsem po 4 letech (bylo to v roce cca 2013) reklamoval u předešlého "H" rez na pátých dveřích a servis to neuznal, jedině prý že mi to opraví za náklady ale nikoli na záruku. Oni prý jen upozorní na začínající rez a pokud to neopravíš za svoje záruka padá. Nechal jsem se ojebat. Opel Olomouc. Tam už nikdy. Prý měli tenkrát zakázáno cokoli na záruku.
Co se týká rozšířené na motor, tu jsem měl u "J" koupeného 2015 automaticky. Končila 2020. Nic se nepokazilo, takže nyní už bez záruky, auto bude mít 6 roků.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“