Servisná prehliaka po 1r/30000km

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od bilinxe »

Myslim si ze Opel este vpohode VW bude uctovat daleko viac...
Reklama
 

ArciSC
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2018, 13:36

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od ArciSC »

MaH Panonska - 162,11 s VIP programom
1garancka.JPG
Astra K ST 1.4T 92kW
Snas
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2020, 19:55

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Snas »

Ahoj, zkoušel jsem najít, ale nepovedlo se mi.
A omlouvám se, ptal jsem se i ve vedlejším vlákně....:)

Doporučili byste prosím nějaký dobrý NEAUTORIZOVANÝ servis v Praze?

Astru jsem kupoval v Autopalace spořilov a garančky bych dělal rád dál tam kvůli servisní historii.
Ale chtěl bych tam dělat vždy jen základní doporučené práce a co by šlo, tak bych rád dával někam jinam do dobrýho servisu.

Např. přezutí gum na letní/zimní. S tím jejich poplatkem za načtení ventilků mi docela pijou krev.
Pak jen to přezutí vyjde víc než na 1500!
Pak třeba na dezifenkci klimatizace a takovýhle věci....
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Sandal »

Snas píše: 06 kvě 2020, 19:56 Astru jsem kupoval v Autopalace spořilov a garančky bych dělal rád dál tam kvůli servisní historii.
Poviem Ti svoj názor, pritom nemusí byť pre každého prijateľný :roll:
Ja sa môžem na servisnú históriu vyprdnúť.
1. S autom som spokojný, nemienim ho predávať
2. Ak by som ho raz predsa len predával, tak si zrátajme o čo viac by som dostal za auto so servisnou históriou z autorizáku a koľko preplatím v tomto servise za roky užívania ... a môže to byť mnoho rokov.
3. Zápis do servisnej knihy môže urobiť aj neautorizovaný servis a pritom práce môžu byť vykonané kvalitnejšie. Alebo sa mýlim? :?:
4. Ak by som kupoval jazdenku, skôr ma bude zaujímať aktuálny stav, ako história zpred niekoľkých rokov.
Ja mám dvojročnú záruku a končí mi za mesiac. Na garančke som bol po roku, za výmenu oleja a "vizuálnu" kontrolu, kontrolu náplní ... som zacvakal gigantických 190€. Do autorizáku mienim ísť len v krajnom prípade, ak si bežný servis nebude vedieť poradiť (softvér, prípade iné odbornosti). Určite bych v autorizáku nedával prezúvať, výmieňať kvapalín a oleja, kontrola a údržba klimy - sú na to špecializované dielne s nižšími sadzbami
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Sandam - plně s tebou souhlasím, mám stejný názor. Např. pléj GM 5litrů 5w/30 Dexos 1 (Generace 2) se dá sehnat za 600 - 700Kč, olejový filtr 160 - 300kč, práce za výměnu v neatorizovaném servise cca 350 - 500Kč. Co se týče párování kol, tak momentálně jsem si objednal krabičku za 300Kč v Čině.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Snas
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2020, 19:55

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Snas »

Díky za odpovědi:)
S tím autorizovaným servisem s váma souhlasím, právě proto hledám nějaký levný (ne předražený), ale spolehlivý servis v Praze.
Ptám se proto, že jsem zkusil dát přezout do dílny a tam mi během přezouvání zničili dva ventilky. To jsem ale zjistil až po pů roce, kdy odešly a bylo na nich mechanický poškození.


R@sag: pošleš mi prosím odkaz na tu krabičku a případně nějaký postup, jak to funguje?

pánové omlouvám se za pro vás asi blbý dotazy, ale první nový auto....:D
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Sandal »

Omluvať sa nemáš prečo, fórum je na to, aby sme si pomohli, poradili si.
Ja mám tiež prvé auto NOVÉ, tak sa tiež učím.
Ohľadne servisov Ti poradím jedno ... snaž sa nájsť si jeden, dva servisy, ktorým budeš dôverovať, že Ťa neodrbú a sú odborne na úrovni. Ak by si taký u vás nenašiel, hľadaj v okruhu 50km - stojí to za to, si myslím ja.
Ja chodím do jedného servisu, kde je majiteľ zároveň aj jediný mechanik - tam mi vymení kvapaliny, olej, vymení poškodené diely. Taký základný mechanický servis. Nemá prezúvačku, nerieši softvér, nerobí klampiarinu. Účtujeme sa keš, takže ceny také susedské.
Potom mám ďalší servis - ten urobí všetko na vysokej úrovni a tam je to už mastnejšie, ide to cez faktúru.
U oboch sme si postupne vytvorili akýsi vzťah, ktorý sa zakláda na dôvere. Chce to aj trochu psychológie - odhadnúť človeka. Narazil som v servisoch aj na aroganciu, alebo odsúvanie termínu mojej opravy a už v živote ma tam neuvidia. U jedného takého som bol na výmenu zadného blatníka na Felícii - furt odsúval opravu a keď som sa opýtal, prečo to už konečne neurobí povedal mi, že na mojej oprave zarobí pár eur a druhé auto, kde zarobí stovky eur, nechá čakať - z jeho pohľadu to malo logiku. Robotu mi urobil, ale viac som k nemu už nešiel ... takto sa to predsa nerobí. Som z výroby a viem, že musíme urobiť ako veľké, tak aj halierové zákazky a bez toho, aby som ponižoval zákazníka.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pelito »

Sandal, kam do servisu chodíš? Myslím teraz ten s faktúrou :)
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Sandal »

Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od frenkyy2 »

Chlapi kto ma blizko Polsko tak rieste garancne prehliadky tam ..

U mna vymena oleja +filter po 4000 km Opel Krosno 70 euro cize 300 zl.

Uz som konzultoval kolko bude stat rocna prehliadka vratane znova vymeny oleja + filtra a vsetko co k tomu patri po roku tak 135 eur.

Nehovoriac o tom ze som bol pri tom ked sa olej vypustal poprosil som ho a siel so mnou.,mam to nahrate.Taktiez je dovolene si dosniest svoj vlastny olej,to su rozdiely a pristup vsak?

Tam je lepsie dat do autorizaku opravit cokolvek,ako to dat niekomu do hocijakeho servisu.
Aby si niekto nemyslel ze len tak do vetra rozpravam,mozte si tam zavolat a objednat sa prikladam link.
Auta ktore maju SPZ Presov aj Kosice som tam servisovat videl

Ja chodim tu :

https://opel.glob-cars.pl/

Ked som hodil rec z technikom kolko pytaju u nas ,tak sa zasmial ze u nich by tolko zakaznici za olej neplatili,ze to proste nie je mozne.
Vzduchovy filter mi odporucal menit pri 20 tisic maximalne 30 tisic km,ale je lepsie skor u nas ak sa nemylim tak 60 tisic,niekde je chyba...!!!!

Poliaci nadavaju ze aj to je drahe ,co som na ich fore,darmo Slovak sa nezobudi nikdy..!!
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“