Servisná prehliaka po 1r/30000km

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pepojoky »

Zdravím Blesky, bol už niekto z Vás na prvej garančnej prehliadke. Ktorý servis je OK (ja som z prešova a tu je PK Auto ale typkovia čo tam robia sa mi vôbec nepozdávajú) Kolko je cena za prvú prehliadku atd. Dakujem za akekolvek postrehy
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Reklama
 

pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pythoon007 »

Čo konkrétne sa Ti na nich nepozdávalo? My sme tam kupovali auto a zdali sa mi byť v cekom pohode.
Igi43
Příspěvky: 18
Registrován: 26 zář 2014, 18:27

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Igi43 »

pythoon007 píše:Čo konkrétne sa Ti na nich nepozdávalo? My sme tam kupovali auto a zdali sa mi byť v cekom pohode.
ja som tam tiež kupoval auto a bol som spokojný, ale potom komunikácia prestala. Napísal som 3 emaily, bez odpovede, napísal som aj cez webovú stránku a nič. Volal som telefonicky a bolo mi povedané, že sa mi ozvú, ale prešli 3 týždne a nič. Zdá sa že je to tak, že keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú. Potom končí záujem :-( Asi tiež budem hľadať inde.
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pepojoky »

Musíte oddeliť predajcov a servis - je to štát v štáte. Predajca chce najlepšie predať a mať pokoj. Následne nastupuje servis - kde už niečo vyjdenať je problém. Ide o cenu ja riešim hlavne olej ktorý je 130€ za 5L okrádanie ludí. Mám stanovisko Opel slovensko že ak donesiem olej od certifikovaného predajcu tak mi je ho povinný servis bez problémov vymeniť. Preto sa pýtam na prístup v PK Auto prešov - lebo som tam bol 2x a raz som čakal 15 minúť na objednanie ceruzky kým sa pani prestala bavčať s mobilom a 2x ked som bol nastaviť snímače TMPS tak mi nevedeli povedať či si auto pametá či nie len chodili hore dole a ten čo ma prijímal mrmlal a nakoniec obrátil kartu na to či som VIP členom a že mi dá dokumenty do VIP klubu tak som to vzal zaplatil a šiel preč....

Kurna mi ich živíme zato že kupujeme nové autá oni by mali mať uplne iný prístup...
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od jozuo »

Tiež mám odtiaľ auto a prvá prehliadka až v apríli ale preventívne som tam bol meniť olej po cca 12 000 km. Technik na mňa pozeral ako na drbnutého že prečo chcem meniť olej, založil som si u nich ten VIP najnižší aspoň a výmena oleja aj s filtrom vyšla na 130€...bez VIP by som platil boh vie koľko. Okrem toho mi chceli spraviť update rádia, čakal som hodinu a pol!! a potom prišiel technik že auto je OK ale rádio sa nepodarilo updatnut tak nabudúce... Tiež som chcel priniesť vlastný olej ako ty, bolo mi povedané že môžem ale padne mi tým pádom záruka na motor. Berú len olej čo je kupovaný od nich a dristy o pančovaní kolo toho.....
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pepojoky »

jozuo píše:Tiež mám odtiaľ auto a prvá prehliadka až v apríli ale preventívne som tam bol meniť olej po cca 12 000 km. Technik na mňa pozeral ako na drbnutého že prečo chcem meniť olej, založil som si u nich ten VIP najnižší aspoň a výmena oleja aj s filtrom vyšla na 130€...bez VIP by som platil boh vie koľko. Okrem toho mi chceli spraviť update rádia, čakal som hodinu a pol!! a potom prišiel technik že auto je OK ale rádio sa nepodarilo updatnut tak nabudúce... Tiež som chcel priniesť vlastný olej ako ty, bolo mi povedané že môžem ale padne mi tým pádom záruka na motor. Berú len olej čo je kupovaný od nich a dristy o pančovaní kolo toho.....
Ja som písal do Polska do Krosna kolko u nich stojí prehliadka. Poliaci majú aktuálne zimnú akciu výmena filtra + Olej Dexos 2 za 190Zl = cca 50€ a majú aj akciu na prečistenie klímatizácie za 47zl ak dáš aj na cestu z prešova a späť je to 220km 20€ na benzín aj tak sa to oplatí a prehliadka ti platí 100% kedže je to značkový servis opel- uvidím čo odpíšu a do marca sa rozhodnem čo a ako a dokonca majú otvorený servis aj v sobotu čo je +.
http://opel.glob-cars.pl/opel-promocje- ... serwisowa/
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pythoon007 »

Chcem sa opýtať ako je to u Oplu čo sa týka servisného intervalu u naftového motoru? Pred Oplom mala mamka Passat a ten mal interval 30 000km/2 roky. Lebo z toho čo som si prečítal na stánke Oplu tak z toho vyplýva že je jedno či nafta/benzín ale je vždy výmena po 30000km/1rok? Síce to nieje náš prípad, ale čisto teoreticky ma to zaujíma....čo ak za ten 1 rok niekto najazdí napr. 20-25 tis.? A nepríde do servisu po 1 roku, ale až po najazdení 30tis.?
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pepojoky »

pythoon007 píše:Chcem sa opýtať ako je to u Oplu čo sa týka servisného intervalu u naftového motoru? Pred Oplom mala mamka Passat a ten mal interval 30 000km/2 roky. Lebo z toho čo som si prečítal na stánke Oplu tak z toho vyplýva že je jedno či nafta/benzín ale je vždy výmena po 30000km/1rok? Síce to nieje náš prípad, ale čisto teoreticky ma to zaujíma....čo ak za ten 1 rok niekto najazdí napr. 20-25 tis.? A nepríde do servisu po 1 roku, ale až po najazdení 30tis.?
Palubný počitač si sám vypýta servis :)
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Eisy »

A myslim ze tam je niekde napisane "co nastane skor"
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pythoon007 »

pepojoky píše:
pythoon007 píše:Chcem sa opýtať ako je to u Oplu čo sa týka servisného intervalu u naftového motoru? Pred Oplom mala mamka Passat a ten mal interval 30 000km/2 roky. Lebo z toho čo som si prečítal na stánke Oplu tak z toho vyplýva že je jedno či nafta/benzín ale je vždy výmena po 30000km/1rok? Síce to nieje náš prípad, ale čisto teoreticky ma to zaujíma....čo ak za ten 1 rok niekto najazdí napr. 20-25 tis.? A nepríde do servisu po 1 roku, ale až po najazdení 30tis.?
Palubný počitač si sám vypýta servis :)
Áno, ale to nieje odpoveď na moju otázku. Zaujíma ma či padne záruka ako niekto nepríde dajme tomu po roku, ale po 1,5 roku napríklad alebo je to len odporúčaná výmena po roku a nič sa nedeje?
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“