Adaptívne stretávacie svetlo (IntelliLux)

Opel Astra K návody, opravy, rady, tipy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Adaptívne stretávacie svetlo (IntelliLux)

Příspěvek od fixxxer »

Zdravím chlapi.
Dnes som sa vŕtal v Nastaveniach/Vozidlo/Osvetlenie a zatiaľ nechalpem jednu konkrétnu položku, viď. fotky nižšie...
Mám na aute IntelliLux a naozaj nerozumiem rozdielu v položkách “Osvetlenie zákrut a odbočiek” a “Inteligentné rozloženie svetla”.

Tú druhú možnosť mám zvolenú od dodanie a aj pri nej mi auto osvetluje zákruty a odbočky.

OTÁZKA: Ako sa podľa Vás budú svetlá chovať ak zvolím v tomto menu položku “Osvetlenie zákrut a odbočiek”? O akú funkciu svetiel by som touto voľbou prišiel?

V manuále nie je k tejto položke nič a prelistoval som ho niekoľkokrát.

PS: A nie, nemám čas sa ísť previesť do tmy mimo mesta a preto som si dovolil založiť túto tému.
ObrázekObrázek


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Adaptívne stretávacie svetlo (IntelliLux)

Příspěvek od Sunman »

toto nastavenie je aj pri xenon afl.
mozes si vybrat funkciu svetiel od klasiky asymetrickych svetiel cez prisvetlovanie zakrut pomocou extra ziaroviek v svetlomete (to je u xenonov) az po inteligentne rozlozenie svetla ktore jednak prisvetluje odbocky a zakruty ale ma este dalsie funkcie ako je mesto,cesta, dilanica, zla viditelnost a zrejme u led aj inteligentne dialkove svetla
Pito24
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2016, 06:42

Re: Adaptívne stretávacie svetlo (IntelliLux)

Příspěvek od Pito24 »

Ja som si všimol, že pri voľbe osvetlenie rohov a zákrut mi častejšie či už na diaľnici alebo okreske osvetľuje pravdepodobne iba jedna dióda krajné polohy malým kužeľom, ktoré pri stretávacom svetle nie sú osvetlené (do diaľky nie šírky). Na diaľnici to stále preblikáva - vodičova strana, preto vypínam, ak nie som na služobke zase zapínam, rýchlejšie to osvetľuje pravú stranu pre prepínaní zo "stretávačiek", čo sa hlavne hodí ak idem cez les kvôli zverine.
Astra J ST 2013, cosmo 121KW
Astra k ST, innovation 1.6T, MY17,5
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Jak na to“