kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení MY18

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení MY18

Příspěvek od westler »

Zdravím,

rád bych se zeptal majitelů aster MY18 a novejší zda mají kryty na spodku přístrojovky jako já (tj. nad pedály zcela chybí, pod přihrádkou spolujezdce je takový malý plast co zakrývá jen větrák) a nebo jinak? Viz. přiložené foto. Zjistil jsem totiž že do starších ročníků se dával klasický kryt co zakrýval celý spodek palubovky, viz. např. https://youtu.be/EA7dTgkq5I8?t=48 (jde to vidět i tu https://youtu.be/EA7dTgkq5I8?t=87 ), nevím ale zda se dával i nad pedály...

S tím souvisí další "problém" - vpravo vedle pedálu plynu za krytem (červeně označeno na fotkách) se nachází zřejmě tepelný výměník, problém je ten, že i když vypnu foukání na nohy, tak stejně z míst nad pedálem plynu (mezera mezi plasty) jde vařící vzduch, se zesilujícím ventilátorem proudí více vzduchu. Teplotu na manuální klimatizaci mám zcela vlevo (= studený vzduch), kompresor vypnutý. Změna vnitřní cirkulace neudělá rozdíl, zapnutí kompresoru klimy sice pomůže, ale jen tím že se teplý vzduch naředí ochlazeným vzduchem z výparníku klimy, tedy za předpokladu že zapnu i foukání na nohy...

Napadá mě zda:
a) nejsou někde v místech kolem výměníku špatně napojené/utěsněné vzduchovody
b) chybí tam kus izolace?? (teplý vzduch by stejně akorát zbytečně zahříval palubovku zevnitř)
c) nefunguje regulace vody do výměníku (nevím zda se nastavením teploty na panelu klimatizace reguluje průtok vody do výměníku v palubovce a nebo se jen změní míchání vzduchu klapkama ve ventilaci)

Díky za pomoc!
Přílohy
IMG_20190605_095013.jpg
IMG_20190605_095317.jpg
IMG_20190605_095602.jpg
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Reklama
 

astraopel
Příspěvky: 49
Registrován: 23 kvě 2018, 22:15

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od astraopel »

Ahoj, mám to stejně, bez jakéhokoliv krytu... nicméně problém s horkým vzduchem nemám tak bych s tím zkusil zajet do servisu
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od nulda »

Také mám kryty stejně a bez problému se vzduchem.
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
picco
Příspěvky: 70
Registrován: 24 čer 2017, 16:27

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od picco »

ja zas pod priehradkou kryt mam, pri pedaloch to mam rovnako
Přílohy
kryt.jpg
Astra K MY18 1.4i 101PS Enjoy + Komfortná sada 2 + rezerva
RadPet
Příspěvky: 51
Registrován: 03 bře 2018, 21:03

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od RadPet »

A nemůže to být rozdíl mezi ST a HB? Mám Astru K ST MY 18 a také tam kryty zespodu nemám.
ASTRA K ST Enjoy B 1.4 XE MY18, Olympic White, 74 kW + Komfortní sada 2
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od jardaastra »

Zdarec já mám Astra ST r.v.2016 a zakrytovane to mám.
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: kryty ze spodu přístrojovky a problém s regulací topení

Příspěvek od westler »

Díky všem za reakce, starší MY ty kryty mají (to je před tím než začali dělat škrty, stejně jako izolace kapoty u 1.6T, OnStar, atd.) Napadá mě zda se to nemůže lišit podle typu klimy, mám manuální...

Co se týká horkého vzduchu při vyšších rychlostech ventilátoru - trochu jsem googlil a zdá se že je to bohužel "normální", u mě jsem to vyřešil "odkloněním" horkého vzduchu pomocí kousku molitanu, kterým jsem doplnil stávající izolaci na bočním krycím plastu (vedle pedálu plynu). Nicméně v servisu se s tím zkusím připomenout, ale tuším jak to dopadne :?
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“