Stěrače, ostřikovače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od palecNR »

Dnes idem vyhadzovat stierace continental,jardaastra mal pravdu,strasny vyrobok,nedal som na jeho odporucanie a stierace som kupil,no hroza skoda penazy. Vydrzal som s nimi 3 mesiace.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

Tak jsem udělal takový pokus. Koupil jsem ještě stěrače Heyner, dávají k nim náhradní gumičky a dal je do lišt stěračů Bosch. Stěrače stále vržou na kraji skla. Dal jsem tedy gumičky i lišty Heyner a ty vržou i dole. Tak mě mrzí, že jsem vyhodil ty originální lišty, asi by se daly prohodit gumičky a třeba by nevrzalo. Nezkoušel to někdo? Ten kdo má stěrače Valeo, jaké je číslo lišt pro naší Astru?
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od westler »

Nulda: Ještě za dob Astry H jsem to řešil přesně takto, koupil jsem gumičky z Golfu V číslo dílu 1K0955429B ( např. https://www.obautodily.cz/skoda-octavia ... 940cz2025/) a ty pasovaly jak do originálů tak do Bosch Aerotwin. Navíc v sadě jsou vždy oba náhradní plastové konce. Bohužel délka je 600mm takže na Káčko je toto nepoužitelné, jedině by někdo našel delší verzi této sady :mrgreen:

a propo - značka gumiček v sadě byla obvykle SWF

EDIT: tak se dívám že 700mm by měla mít verze 1K0955429C :idea:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Gumicky ve steracich menim dlouha leta (uz od dob Vectry A). Zpravidla staci koupit jedny opravdu poradny sterace (raminka) a pak jen prehazovat gumicky. Originalni sterace na A-K jsem menil po par mesicich na zaruku, protoze skakaly a nestiraly. A ty vymenene jsem pak taky zahodil. Ani nove gumicky nepomohly. A tak jsem je vymenil za Bosch a je pokoj. Je ale pravda, ze na tu delku je uz konstrukce tech originalnich (a i Bosch) dost na hrane. Kovove pruzne listy jsou na konci spojene jen tou plastovou koncovou a maji snahu se kroutit. Napriklad Valeo to ma resene lepe. Kdy cely ram je z jednoho kusu nebo je nakonci spojeny kovovym "mostem". Samozrejme toto reseni je vyrobne drazsi a tak cost cutting oddeleni se snazi o max. "optimalizaci".

Jinak naposledy jsem jeste koupil delsi zadni raminko z Astry H na Astru K HB (viz predchozi strana).

Silikonove gumicky kupuji v parech na Ali a zatim vzdy spokojenost. Kupuji ted sady 700mm (Astra - predni), 650mm (SuperB - predni) do bezraminkovych + nejake 400mm do obycejnych raminkovych dozadu. Prehozeni uz mam nacvicene a je to otazka 10minut. Klasicka podzimni a jarni udrzba spolecne s koly. Cenove a kvalitativne bezkonkurencni reseni.
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Cinda »

můžeš sem hodit odkaz na Alika, na konkrétního prodejce? Taky jsem něco z Číny kupoval, a vždy to byla katastrofa.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

Ty stěrače stírají bezvadně, nenechávají šmouhy, nic. Ale při dojezdu k A sloupku vržou. Tak nevím jestli nekoupit originály, nechat je dokud nebudou špatné a pak měnit gumičky, protože ty originály byly ok, jen vydržely rok. Nebo pokud tady někdo má někdy ty originál staré stěrače a chce se jich zbavit 🙂
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od westler »

Na originály jsem pěkně naštvanej - koupil jsem je loni v listopadu s tím že původní z výroby již místy občas vynechávaly. Nebylo to tak zlé (ostřikovač pomohl), tak jsem je hodil do kufru a vozil celou zimu a vyměnil je nakonec až s příchodem jara. Po 3-4 měsících začal vynechávat stěrač u řidiče v zorném poli. Bohužel se to rychle zhoršovalo a navíc začal poskakovat, tak jsem originály hodil do koše a koupil na doporučení z UK fóra Bosch Aerotwin a zatím dobrý. By mě zajímalo čím to bylo, jestli jim to leží na skladě a nikdo to nekupuje (gumičky tvrdnou stářím)?
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Tak ty posledni co jsou na aute jsou odsud
.

Sice tedy nejsou silikonove, ale jsou mekke akorat a stiraji dobre.

Problem tech originalnich znackovych, dodanych jako ND, byva hlavne jejich stari. Nez projdou vsemi levely supply chain, tak muzou byt i vice nez rok stare a to uz je znat. No pokud si chvili jeste polezely ve skladu (coz se sice dnes zpravidla moc nedeje) tak jsou dobre tak akorat do kose.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od nulda »

A v kterých lištách je máš?
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od OnMi »

Bosch
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“