Športový filter

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Marek.007
Příspěvky: 105
Registrován: 05 úno 2017, 14:33

Re: Športový filter

Příspěvek od Marek.007 »

Mozno trosku zmenu zvuku. A zivsie auto od spodnych otacok
Astra K ,1.4T 92 kw
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Športový filter

Příspěvek od sladas opc »

Prinos nulovej.. Akorat to znici turbo, motor atd propusti to vice bordelu do motoru, kterej bude pusobit jako brusna pasta..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Športový filter

Příspěvek od Sandal »

Neviem, ako je riešené nasávanie v K-čku, ale na starom aute som mal 2 sacie hadice do filtračného boxu - na teplý vzduch od motoru v zime a na studený z masky v lete. V naších zemepisných šírkach to nemá príliš veľký význam, ale niekedy nastávajú extrémne podmienky.
U tejto športovej šiši to nie je riešené.
A za druhé by som chcel vedieť, aký je rozdiel vo veľkosti filtračnej plochy, ak by sa filtračný papier rozložil.
Súhlasím so sladasom
..."propusti to vice bordelu do motoru, kterej bude pusobit jako brusna pasta"...
- čo pri športových úpravach a závodoch toto neriešia, pretože motor tam je spotrebák a nikto ho nešanuje na dlhovekosť, ale na okamžitý vysoký výkon aj za cenu infarktu (motora).
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Športový filter

Příspěvek od Colommbo »

Píše se o tom stále dokola. Filtry těchto typů mají jedno společné - aby "jako trochu zvedly výkon motoru", propouštějí do sání víc vzduchu, bo nebývají tak husté jako klasické papírové vložky. A proto taky musí být lubrikované, aby ten procházející sajrajt aspoň trochu zachytily. A protože stechiometrický poměr vzduch:palivo nelze oje*at, podle údajů váhy vzduchu (za filtrem) ECU motoru přidává palivo. A pak to možná trochu "líp jede", resp. řidič má aspoň takový pocit. Ano, četl jsem už taky nemálo příspěvků, že tyhle filtry umějí spotřebu paliva i snížit, ale nějak se mi tomu nechce věřit (fyzika mě ve škole nikdy moc nebavila, ale něco málo si ještě pamatuju.) Jsem už pán v letech, osobně bych se na tyto experimenty vytento, poctivě měnil klasický filtr a motoru (autu), který sám o sobě není stavěný na dlouhou výdrž, jako tomu bývávalo dřív, bych neházel ještě klacky pod kola. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Športový filter

Příspěvek od Cinda »

Svatá slova!
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Tuning a styling“