Predny parkovaci senzor, Astra K

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Jandera
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2019, 09:45

Predny parkovaci senzor, Astra K

Příspěvek od Jandera »

Ahojte,

uz skoro 3 roky jazdim na Astre K Sports Tourer.
Uz od prvych tyzdnov som mal problem s prednym parkovacim senzorom, ktory casto deteguje prekazku aj ked tam ziadna nejde a to vzdy ako uplne najblizssie k narazniku. Problem sa objavi vzdy ked teplota klesne po ca 5-8 stupnov, takze od jari do jesene je vacsinou pokoj.
Opel servis to uz riesil 3 krat, zakazdym bezvysledne. Dokonca pohybovali SPZ lebo bolo podozrenie ze senzor obcas zachyti znacku, co je ale nezmysel, kedze ta je tam cely rok a nie len v zime :)

Nemate s tym nahodou skusenost? Opel mi odmieta senzor odpojit, vraj to vobec nie je mozne, co mi pride ako nezmysel. Zaroven je to neskutocne otravne, ked cloveku na kazdej druhej krizovatke pipa senzor ako keby uz isiel do niecoho narazit. Niekde som cital ze citlivost snezora sa da znizit, ale s tym ma v Opel servise(APG) tiez vysmiali.

Diky,
Vojto
Reklama
 

OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Predny parkovaci senzor, Astra K

Příspěvek od OnMi »

Ahoj,

resil jsem podobny problem taky. Taky prostredni senzory nahodile hlasily prekazku. Take pravidelne v tesne blizkosti auta.
Servis to kontroloval, ale podle nich klasicky - zadna chyba v logu parklovaci jednotky = zadny problem.

Nakonec jsem to vyresil sam - vyhodil jsem podlozku pod predni registracni znackou (RZ) a RZ nalepil co nejvyse to slo. Od te doby zadny problem.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Predny parkovaci senzor, Astra K

Příspěvek od mattonecz »

Dela to SPZ, v ramci reklamace mi ji pridelali na 4 srouby misto 2 a je to lepsi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“