OnStar v modelovom rocniku 2017

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 83
Registrován: 15 srp 2012, 20:22

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Tomys »

sakra, co když se ti tam ozve chlap...
Astra K ST , 1.4 Turbo 125k , Innovation, 17"
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

Mám MR2017 s Onstarem. 1 rok je zdarma, pak cca 100 EUR za rok. Budou nějaké balíky, podle toho co všechno to má umět. Nejvíc mi asi vyhovuje možnost si zjistit polohu auta a nebo jej mobilem odemknout, když zrovna nemám klíče a jdu okolo auta a něco do něj potřebuji dát. Dokáži si představit další funkce, který by to mohlo umět. Služba je to fajn a pojišťovna na to dává slevu jako na pasivní polohové vyhledávání.

Co je pro mě zklamání je slavný WiFi hotspot. Dostal jsem na 3 měsíce zdarma balík s 3 GB dat, skončí to podle toho co vyprší dříve. Další balík datový balík stojí cca 400 Kč. Je to neuvěřitelná Vodafonní zlodějna. Data v mobilu vás vyjdou lépe. A co je největší vrchol, že jsem teď byl na Slovensku a ouha, nefunguje tam datový roaming. Volal jsem Onstar asistenta a ten potvrdil jen pár zemí, kde to běží a Slovensko tam zatím není. Tahle služba se moc nepovedla, jestli padnou roamingová pravidla v EU, pak už to tuplem nedává smysl. Takže Opel Astra hotspot s českým vydřiduch operátorem, je k ničemu.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Joska »

a nejde náhodou simka s daty nahradit jiným operátorem?
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Max
Příspěvky: 220
Registrován: 12 říj 2016, 18:16

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Max »

pruser je ze opel ma globalnu dohodu s vodafone a tym padom na slovensku wifi hotspot ani nieje dostupny lebo nieje s nikym dohoda
Opel Astra K ST 1,4 Innovation + nejake tie drobnosti :)
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

SIM je tam vestavěná, podle mě to ale padne s uvolněním roamingu v EU. Tedy když nedají nic konkurence schopného, pak se s tím můžou jít klouzat.

Jsou to docela "žiďáci", já teď přikupuji 1GB dat za 99 Kč na měsíc u svého neomezeného tarifu za 299 Kč (mám speciální nabídku). Kdyby u těch dat fungoval EU roaming, dává to smysl, ale když to ani na Slovensku nepoužiju, je mi to na nic... to mě přijde levněji si dokoupit data v roamingu na svém tarifu. Myslím, že OPEL si jako velká firma mohl dojednat něco víc extra.

Podrobný info zde:
http://www.opel.cz/onstar/po-zkusebni-dobe.html

Vodafone vám nabízí tarify, které vám budou vyhovovat:

Vodafone “Denní tarif”1: Ideální pro jednodenní cesty. 24 hodin nebo 1 GB3 vysokorychlostního surfování a streamování za 199 Kč.
Vodafone “Měsíční tarif (28 dnů)”1: Ideální pro časté využití. 28 dní nebo 5 GB3 dat za 399 Kč nebo 10 GB dat3 za 599 Kč.

1 Při cestování do vybraných europských destinací si můžete užívat připojení k internetu ve vašem vozidle na síti Vodafone bez dalších poplatků. Vše pod kontrolou: portál “Internet in the Car” společnosti Vodafone vás neustále informuje o využití vašich
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
z.mirek
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2017, 08:36

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od z.mirek »

Může mě někdo poradit, kde se nachází sim karta na WIFI a dá se nějak vyměnit za jinou ????
ASTRA K Enjoy B 1.4 XE MY18, 74 kW + Komfortní sada 2
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

http://www.auto.cz/asistencni-sluzba-on ... pel-121594

Tak to je výborný, sotva to spustili, už ohlasují konec. S nákupem Opla francouzem u mě tahle značka skončila. To jsem si rovnou mohl koupit Citroën... Opel už nikdy. Škoda, celkem měli pěkné našlápnuto.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od majusenko »

Vzhľadom na to, že OnStar patrí GMku je to asi logický krok... Z článku som ale úplne nepochopil, či sa bude jednať o zmenu SW a HW ostane rovnaký. Ad Opel a PSA, toto predsa vôbec neovplyvňuje auto ako také, len to bude zrejme inak vyzerať a patriť to inej firme. Ale súhlasím, že ďalšie auto už asi Opel nebude... Po tom, čo boli Francúzi schopní zabiť Corsu a komplet ju prerobiť dali jasne najavo, že stávajúcu cestu tolerovať nebudú a budú do všetkého kecať :/
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

Právě že v tom článku píšou, že práva k OnStar má GM. Mám obavy že ten systém bude uzavřený a nedovolí jednoduše jej upravit pro novou službu od Francouzů.
No, necháme se překvapit.
Podle mě by Opel pod vedením Francouzů měl smysl kdyby jej nechali v pozici jako GM, tj s vlastním vývojem. Pokud se jedná jen o francouzský derivát s jiným znakem. To tedy nechci. Corsy je opravdu škoda. Nu což...

Jinak Astricka je pěkná, ale opravdu poslední výrobek od této značky.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od majusenko »

Uvidíme, ja myslím, že to nejako vymyslia, aby sa to dalo prehodiť na tú francúzsku službu.

jj, súhlasím, aj keď ako stratová automobilka musia určite urobiť nejaké zmeny, tak aj podľa mňa by bolo lepšie, aby to bol len Opel pod majiteľom PSA a nie PSA so značkou blesku... Necháme sa prekvapiť. Auto nejaký ten rok ešte vydrží ;)
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“