astra k - svetla

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

astra k - svetla

Příspěvek od astrak »

zdravim, vie mi niekto poradit ake sa davaju tovarenske ziarovky do astry? ma niekto skusenosti s novymi philips ziarovkami, montoval pripadne niekto led namiesto klasickych halogenovych? mam astru k 1.4 T 150k - ak by sa chcel niekto nieco spytat kludne mam zasebou prvych 1500km :)
opel astra k inovation 150k
Reklama
 

mmartin716
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2016, 20:15

Re: astra k - svetla

Příspěvek od mmartin716 »

Standardne ak mas sosovkovu optiku su na stretavacky H7, myslim ze su to osram alebo philipsky, ja som menil za H7 s "xenon" efektom, lepsie to pasuje k bielemu led pasiku pre denne svietenie
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: astra k - svetla

Příspěvek od morgoth »

Jo, potkávací jsou H7, dálkové H1. Z výroby tam jsou myslím nějaké zákldadní phillips, ale žádná sláva to není. Já měnil obojí za Nightbreaker Unlimited a jsem spokojenej, řekl bych že u dálkových to bylo hodně znát.

Pokud vím, tak neexistují žádné LED H1/H7 žárovky s homologací, takže moc nemá smysl se s tím zabývat. Našel jsem, že někdo na anglickém fóru měnil potkávací za xenony nějakou sadou od phillipse -http://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?f=12&t=431, ale neviděl jsem to nikde u nás prodávat a předpokládám, že podobně jako LED to nebude schválené pro provoz na silnici.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: astra k - svetla

Příspěvek od astrak »

ano, presne toto som videl aj ja pise ze to odost lepsie svieti. ok cize odporucate nespekulovat a dat tam halogeny? vie niekto porovnat tie philips s osram?
opel astra k inovation 150k
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: astra k - svetla

Příspěvek od astrak »

este mi neda - smerovky led? do zadnych svetiel? tiez to asi neni schvalene ale skusal to niekto? viem ze tak cca dva roky dozadu boli velmi slabe...
opel astra k inovation 150k
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: astra k - svetla

Příspěvek od morgoth »

O výměně třeba směrovek nebo interiérových žárovkách jsem taky uvažoval. Překvapilo mě ale, že v manuálu není nikde napsáno, jaké jsou kde použité žárovky. To že přední světla jsou H7/H1 se ještě dá odhadnout z obrázků, ale co je třeba v mlhovkách (H8, H11?), v zadních světlech nebo u SPZ jsem nikde nenašel, a rozebírat se mi to moc nechce.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
mmartin716
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2016, 20:15

Re: astra k - svetla

Příspěvek od mmartin716 »

Interierove su T10 / w5w, to iste aj zadna spz

H7 som kupoval tieto: https://www.alza.sk/compass-ziarovka-12 ... d=18856950

mam ich cca 3 mesiace a stale drzia, za tu cenu to vyzera celkom dobra kupa, oproti cool blue nie je poznat rozdiel (okrem teoreticky dlhsej vydrze).
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: astra k - svetla

Příspěvek od Colommbo »

Nejsou schválené k provozu na Slovensku, pouze v ČR... :lol:
"Tento výrobok je schválený na prevádzku na pozemných komunikáciách ČR"
W124 E320 R6 Coupé 1994
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: astra k - svetla

Příspěvek od astrak »

zdravim, skusal niekto menit nejake ziarovky? predne ci zadne, pripadne tie led?

dik
opel astra k inovation 150k
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: astra k - svetla

Příspěvek od OnMi »

A-K jsme dovezli domů předevčírem. V noci jsem s ní ještě nejel, ale doma mám nachystané Osram H7 SilverStar 2.0

Sice na ně někteří nadávají kvůli jejích nižší životnosti, ale to bylo především verze 1.0 a u aut bez denního svícení. Na A-K vzhledem k LED dennímu svícení, by mohla být výdrž uspokojující.

Těm namodralým Xenon-like žárovkám osobně nevěřím. Viděl jsem několik levných (asi čínských) H7, na kterých se ten modrý lak odpařil a zůstal vevnitř na parabole a svítivost reflektoru se rapidně snížila.

Každopádně udělám projížďku v noci ať vidím jak to svítí a pak jak vyměním, jistě dám vědět. Zkusím udělat fotku s jednou origo a jednou novou.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“