cuvacia kamera

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Laky7777 »

Ja som chcel domontovat cuvaciu kameru na moje auto, od vyroby mam 7palcovy displej a predne a zadne senzory. Opel ponuka priamo zadny panel na prestavbu aj s kamerou.

ALE:
Cena kamery z vyroby bola 300 euro. Cena samotneho kitu uz bola viac ako 600 euro a bolo to bez roboty.
Navyse, aby kamera fungovala, musi sa zaregistrovat v systeme - nutnost vyziadat kod zo serveru. Priamo v servise ma upozornovali, ze aj pri tomto vsetkom to nemusi dobre fungovat. Napr. pri aktualizacii systemu kamera nemusi fungovat. Tak som to vzdal.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 115
Registrován: 28 srp 2016, 22:40

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Andrej »

Taky jsem to vzdal, bylo by to moc drahé. Kamera cca 6500,-Kč se slevou,...+ práce v Oplu 2500,- + přehrání softwaru, který je prý nutností při instalaci kamery. Jinak nebude fungovat. Software by stál 250 éček, tzn. +- to samé co kamera. Senzory nejsou podmínkou. Takže jsem objednal china kamerku na zpětné zrcátko za 8kil, instaluju svépomocí a dobré. Sice to neuvidím na displeji, ale ve špíglu jak v Hnujdaji....no, hlavně jak uvidím za prdel ;) :)
Astra K, ST 1.4T (92Kw) Enjoy + sady gumových a velurových koberečků :-)
leon
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 17:44

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od leon »

ak by este niekoho zaujimala cuvacia kamera

Vo FinalCD v Banskej Bystrici mi ju namontovali za 264€ (zlava 10% na material a 5% na pracu). Cas montaze nauctovany 4 hodiny, celkovy asi 7 lebo cca 3 hodiny cakali na kod z nemecka. Mam vybavu inovation s navi 900 a senzory zadne aj predne. Robili to prvy krat. Prisiel som s vytlacenou strankou z myOpel kde su uvedene kamery ako prislusenstvo. Najskor to museli zistit lebo v ich systeme take kamery nemali. Objednali a za cca tyzden im dodali kameru. Funguje ako ma aj s naznacovanim vytocenych kolies. Z mojej strany spokojnost.
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Peto »

leon píše:ak by este niekoho zaujimala cuvacia kamera

Vo FinalCD v Banskej Bystrici mi ju namontovali za 264€ (zlava 10% na material a 5% na pracu). Cas montaze nauctovany 4 hodiny, celkovy asi 7 lebo cca 3 hodiny cakali na kod z nemecka. Mam vybavu inovation s navi 900 a senzory zadne aj predne. Robili to prvy krat. Prisiel som s vytlacenou strankou z myOpel kde su uvedene kamery ako prislusenstvo. Najskor to museli zistit lebo v ich systeme take kamery nemali. Objednali a za cca tyzden im dodali kameru. Funguje ako ma aj s naznacovanim vytocenych kolies. Z mojej strany spokojnost.
Leon mna to este zaojima.
takze 264 komplet praca a material? Kamera je v cene?
Mozes odfotit fakturu a hodit sem?
Neviem ci by mne spravili. Musim tam zavolat. Ja totiz nemam vobec parkovacie senzory.
Neviem ci to ma nejaky suvis,ale ked som objednaval auto tak sama kamera sa nedala objednat z vyroby,len z parkovacimy senzormi prednymi a zadnymi.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
picco
Příspěvky: 70
Registrován: 24 čer 2017, 16:27

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od picco »

Tiez som pocul ze cuvaciu kameru vedia montovat len ked su senzori, nejaka suvislost so softwareom tam je. Pracu ti uctovali kolko € za hodinu?
Kamera sa da zohnat od 85€ (https://doopla.pl/pl/p/Zestaw-kamery-co ... K-HB/16340) 98€ z DE, 113€ v CZ, 122€ v SK takze by to mozno vyslo este lepsie, ovsem keby nemali problem, ze to nebolo kupovane od nich.
Astra K MY18 1.4i 101PS Enjoy + Komfortná sada 2 + rezerva
leon
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 17:44

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od leon »

Ano aj ja viem, ze kamera sa samostatne objednat nedala. Bola iba ako sucast automatickeho parkovacieho asistenta. Neviem ako je to teraz. Podla myOpel su kamery dve. Jedna je do systemu navi 900 a druha do BYOM 2 (cize R4). Ale ci je nutne mat aj senzory to netusim. Na nemeckom myOpel tam cosi o parkpilot pisu. https://www.opel-accessories.com/opel_a ... a/39001690 . To si treba overit. Kazdopadne ja mam model 2016 a doinstalovat sa dala. Peto fakturu ti posielam do SZ
Naposledy upravil(a) leon dne 06 čer 2018, 22:00, celkem upraveno 1 x.
leon
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2018, 17:44

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od leon »

picco píše:Tiez som pocul ze cuvaciu kameru vedia montovat len ked su senzori, nejaka suvislost so softwareom tam je. Pracu ti uctovali kolko € za hodinu?
Kamera sa da zohnat od 85€ (https://doopla.pl/pl/p/Zestaw-kamery-co ... K-HB/16340) 98€ z DE, 113€ v CZ, 122€ v SK takze by to mozno vyslo este lepsie, ovsem keby nemali problem, ze to nebolo kupovane od nich.
Cena kamery bez DPH 114€. Po zlave 102,60€. Auto som kupoval u nich preto ta zlava. Hodinovku maju 29,90€ bez DPH tam dali zlavu 5%.
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Peto »

leon píše:Ano aj ja viem, ze kamera sa samostatne objednat nedala. Bola iba ako sucast automatickeho parkovacieho asistenta. Neviem ako je to teraz. Podla myOpel su kamery dve. Jedna je do systemu navi 900 a druha do BYOM 2 (cize R4). Ale ci je nutne mat aj senzory to netusim. Na nemeckom myOpel tam cosi o parkpilot pisu. https://www.opel-accessories.com/opel_a ... a/39001690 . To si treba overit. Kazdopadne ja mam model 2016 a doinstalovat sa dala. Peto fakturu ti posielam do SZ
Nechapem do SZ ?
Chcel som vlasne len vediet ci kamera uz je vo fakture. Myslim v cene co si platil.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Peto »

Jooj uz chapem Leon Prave som tu fakturu videl. DIIK
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od nulda »

Mně v servisu řekli, že do mého auta nelze namontovat protože nemám přední senzory. Kontrolovali podle VIN. Tak jsem trošku hledal a našel xcarlink https://www.ebay.com/itm/Vauxhall-Opel- ... SwPzhaMWE8

Ale je to docela dost peněz.

Teď jsem narazil na aliexpress na toto https://www.aliexpress.com/item/Liandle ... 2e0ew4kCoL

Vychází to levněji, ale značka Liandlee mi nic neříká. Co myslíte? Vyplatí se? Nezkoušel někdo už montovat?
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“