kolesa r16 alebo r17 + zimné

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Kovi »

Ahojte.

Viem ze na SVK aj CZ mozeme mat zimne o jeden rychlostny index nizsi (cize H). Viete ale ako to je u ostatnych susedov ? Nemecko, Rakusko, Polsko, Madarsko ?
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
Reklama
 

Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Majo »

Kovi píše:Ahojte.

Viem ze na SVK aj CZ mozeme mat zimne o jeden rychlostny index nizsi (cize H). Viete ale ako to je u ostatnych susedov ? Nemecko, Rakusko, Polsko, Madarsko ?
U susedov to nemam nastudovane, ale z pohladu SK vyhlasky, nie je pravde ze o jeden rychlostny index nizsie, ale teoreticky az do Qcka je pripustne, za splnenia, ze si nastavis obmedzenie v palubaku alebo umiestnis stitok s upozornenim do zorneho pola z toho co som nasiel ja, ked som hladal zimne pneu.

Zo zakona (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-464):

(8) Symbol kategórie rýchlosti každej pneumatiky musí byť prinajmenšom zhodný s maximálnou konštrukčnou rýchlosťou vozidla. V prípade pneumatík triedy C1 s kategóriami rýchlosti V, W, Y, Z je pri zvýšení rýchlosti nutné zohľadniť závislosť na nosnosti pneumatiky podľa predpisu EHK č. 30.5) Ak sa použijú pneumatiky označené horským symbolom s nižšou kategóriou rýchlosti, ako je najväčšia konštrukčná rýchlosť vozidla, najmenej však kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 160 km • h-1 a v prípade vozidiel kategórie L najmenej kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 130 km • h -1, je nutné na túto skutočnosť upozorniť dodatkovým označením formou nálepky alebo štítku. Údaj na nálepke musí obsahovať najväčšiu prípustnú rýchlosť zimných pneumatík namontovaných na vozidle, ktorá počas prevádzky vozidla v cestnej premávke nesmie byť prekročená. Nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča. Upozornenie formou nálepky môže byť nahradené zariadením trvale nainštalovaným vo vozidle, napríklad palubným počítačom. Zníženie kategórie rýchlosti nie je dovolené pri použití pneumatík s vylepšenými trakčnými vlastnosťami pri jazde na snehu s označením „M+S“, „M.S.“ alebo „M & S“, avšak bez označenia horským symbolom.

Keby niekoho zaujimalo co je oznacenie horskym symbolom:
b) pneumatika na jazdu na snehu označená horským symbolom (symbol horského štítu so snehovou vločkou alebo symbolom snehovej vločky v horskom štíte s tromi vrcholmi)
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od mattonecz »

Ten přechod ze zimáků na letní mě vždycky zaskočí :) Jak to auto najednou zatáčí, brzdí, drží.
Michelin Primacy 3 225/45/17 fakt super, příští rok koupím Primacy 4.

Dneska sem ve vzteku projížděl křižovatku na oranžovo-červenou, přičemž sem odbočoval, tak sem čekal trochu smyk a řev gum. Místo toho ticho a jízda jak po kolejích, akorát já sem se skoro neudržel volantu a věci lítali :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od jozuo »

Ja mám dvojročné letné Bridgestone Potenza od kúpy auta, včera ľavotočivá zákruta, a skoro ma otočilo...nechápem ale nedržia vôbec tak dobre ako niekedy... Táto sezóna sa na nich ešte odjazdí a pôjdu kade ľahšie.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od sova »

snad Turanza, ne? ;)
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od mattonecz »

Kazdopadne doporucuju ti Micheliny. Vyhraly i nejaky testy tedka.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pythoon007 »

tie Turanzy sú dosť des....pochybujem že tam máš od výroby Potenzy

a taktiež uvažujem nad Michelinami na Astru síce nie Primacy 4 ale Pilot Sport 4...kedže tieto letne vydržia už len max. pol letnej sezóny...na inom aute máme teraz čerstvo obuté Pilot Sport 4 tak som zvedavý ak sa osvedčia tak ich dáme aj na Astru
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od mattonecz »

Ta astra jede na tech primacy 3 fakt jak po kolejich :) ted sem to zas trochu prasil a nechapal sem jak to drzi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Mike »

Turanza na Fabii v rozměru 16" 205 na 45 - klouzali dost - na Astře jsem je dostal taky a hned ani nejeté prodal. Jezdím celoročně na Astře Michelin Cross Climate v 17" a sedí krásně, jaro, léto, podzim, zima. Tuhle volbu si fakt pochvaluji, vůbec netřeba jezdit na přezouvání. V servisu při garančce sundávají kola a čistí brzdy, takže se netřeba bát, že by kola nešli po 4 letech sundat. Můj odhad je na pohodu životnost 3 roky. Aktuálně mám necelé 2 roky a 6 mm vzorku (najeto cca 27tis) kdyby nás zákonodárci neprudili se 4mm na zimu, tak vydrží o dost déle. Navíc tyhle pneu nemají plných 8 mm, ale méně. Naše zimy jsou stejně spíš podzim a ty dva dny co jsem musel do hlubokýho sněhu se dali normálně zvládnout, jelo mi to stejně jako ostatním. Spíš díky "letní" směsi jsou i v zimně (+5 ; +9°C) a na mokru i na suchu lepší než klasické zimáky. Michelin je velmi dobrá volba z toho co jsem zkoušel i na jiných autech jsou nejlepší.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od mattonecz »

ja sem dve kola vubec nemoh sundat :D jedno slo dolu po tom co sem do nej chvili histericky kopal, druha sem prasacky nechal povoleny a rozjel se s tim a zabrzdil. pak sem do toho jeste musel kopat a nakonec to slo..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“