Vyosený volant

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Vajty
Příspěvky: 2
Registrován: 11 bře 2017, 08:22

Vyosený volant

Příspěvek od Vajty »

Zdravím,
stala se mi nepříjemnost a mou půl roku starou Astru ST mi na parkovišti nabořil nepozorný řidič. Bohužel mi nacouval na levé přední kolo.
Od té doby musím mít volant pootočený asi o 5stupňů doleva aby vozidlo jelo rovně. Ve stejné pozici se volant ustálí i pokud mám srovnané kola. Při opravě mi v autorizovaném servisu řekli že je to jen geometrie. A tu taky v rámci opravy provedli. Ovšem volant dále zůstal lehce pootočený.
Při reklamaci opravy mi provedli geometrii znovu s tím, že naměřené hodnoty jsou v pořádku a nakonec mi navrhli abych si geometrii nechal provést i v servisu dle svého výběru. Což jsem udělal. Geometrie je v pořádku, ale volant musím mít stále pootočený asi o 5st vlevo aby vozidlo jelo rovně.

Vzhledem k tomu, že jsem spíše typický uživatel (nakrm prase a na nic nešahej) bych vás chtěl poprosit o radu, čím by to mohlo být? Při poslední geometrii mi mechanik řekl, že by to mohla být tyčka řízení (?) a nebo mi to někde přeskočilo o zub (?) Děkuji za případnou radu.
Reklama
 

Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Vyosený volant

Příspěvek od Brembo SV »

Keby to preskočilo o zub,tak by si mohol točit volantom,a nič by sa nedialo-musel by sa strhnut hreben. Daj nastavit geometriu s tým,aby dali volant do roviny a potom podla toho nastavili geometriu. Najskor nastavili kolsesá na 0 a volant neskontrolovali. Už sa mi tiež stalo,že som dal nastavit geometriu a volant musel byt natočený,aby auto išlo rovno. Pri najbližšej geometrii to dali do roviny. u dnešných aut má každé koleso od prevodky riadenia samostatnu tyč,takže neobstojí ani tvrdenie,že je ohnutá tyč riadenia.
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Vyosený volant

Příspěvek od Sunman »

presne ako to píše brembo - ťažko pochopiť ako môže servisák nastaviť geometriu bez toho, aby skontroloval že volant je rovno. Technicky má pravdu, že všetko je OK ale je to barbarstvo.
Vajty
Příspěvky: 2
Registrován: 11 bře 2017, 08:22

Re: Vyosený volant

Příspěvek od Vajty »

díky za rady. Uvidím co s tím udělají už jsem zase objednaný do servisu
michalcrash
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2016, 09:12

Re: Vyosený volant

Příspěvek od michalcrash »

Jinak bacha na to, že pokud to dostalo ránu na kolo, může být malinko ohnutá tyčka řízení. Takhle vrátit auto ze servisu zákazníkovi po provedené geometrii je odvaha.... S tímhle problémem právě zákazníci na geometrii přijedou po výměně ať už tyček řízení, čepů, ramen....
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Vyosený volant

Příspěvek od Eisy »

Ale aby mu to 2/3x zle spravili? Nenastavili volant?
michalcrash
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2016, 09:12

Re: Vyosený volant

Příspěvek od michalcrash »

To je všechno o lidech..... Známá měla auto v servisu a vrátili ji ho po výměně hřebenového řízení s tím, že nedělali geometrii, protože má nerovnoměrně sjeté pneu vpředu a když jsem ji tam poslal zpět ať tam přehodí ty dobré ze zadní nápravy, tak to sice udělali, geometrii taky, ale zase nepovolili manžety na tyčkách řízení, takže jí to vrátili a manžety překroucený.... Nedotažený šrouby krytu pod motorem... Celkem práce na tři minuty, ale očividně byli hoši naštvaní, tak aspoň malý naschválek že ano.... Podotýkám že to bylo z její strany tzv ze známosti s majitelem servisu... Když jsem jí řekl že bych takovýhle odborníky nakopal do pr....a ať se ozve, protože tohle není normální, tak to radši nechtěla řešit, aby si nedělala zle...... Co by člověk chtěl, zaplať a neotravuj.... Samozřejmě existují i slušné servisy, díky bohu za ně....
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“