Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

berco
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2017, 13:33

Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od berco »

Mám novú Astru K kombi 1.4 TSI s automatickou prevodovkou. Po cca. 2000 km-och mi začali vŕzgať brzdy. Vŕzga to vtedy, keď mám zaradené D a rozbieham sa alebo zastávam (vŕzganie počuť pri nižšej rýchlosti). Bol som s tým v servise, vraveli, že je to vlastnosť auta, že oni s tým nič nevedia spraviť. Posadili ma do druheho auta (predvádzacie, taktiež automat), tam to vŕzgalo ešte viac. A ešte nezabudli dodať, že brzdy nie sú v záruke. Mňa osobne takáto odpoveď neuspokojila, mám nové auto, najazdených 3500 km a iritujúco vŕzga. Určite to nechcem nechať tak, len neviem, ako ďalej.
Za radu vopred ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
modern
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2016, 19:09
Bydliště: Opava

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od modern »

Sice mám 1.4 T automat v krátké verzi, najeto cca 6200 km, ale žádné vrzání brzd se neděje.
Astra Innovation 1.4 benzin,110 kw, automat. převodovka, Navigace, parkovací automat, Zimní sada, zadní LED světla, zadní tmavá okna
Uživatelský avatar
Rado84
Příspěvky: 14
Registrován: 08 říj 2017, 11:01

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od Rado84 »

Ahoj, mne občas zavrzgaju/zabuchcu brzdy po naštartovaní počas prvého pustenia brzdy ale potom už nie, ani pri jemnom dobrzdovani (najazdených asi 8500 km).
Astra ST (K), Innovation
rv. 2017, 1.4T benzin, 110 kW, AT6, LED Matrix, Navi, zimna sada, ine
Spotreba: 6,4l / 100 km (palubny pocitac)
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od Cinda »

Sice mám "krátkou" a ne automat, ale vrzání od podvozku je slyšet vždy, když mě něco popadne a nechám umýt spodek auta...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
berco
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2017, 13:33

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od berco »

To umytie podvozku by aj mohlo byt pricinou vrzgania. No ale problem je, ze to nechce prestat a zda sa mi, ze vrzga stale zretelnejsie :(
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od Cinda »

U Antary mě to dělal "suchý" Silentblok na nápravě. To bylo otřesné vrzání, jak se suchá guma třela o kovové pouzdro. Nakonec to vyřešil WD spray. Ten asi za půlden za-vzlínal dovnitř a byl až do prodeje auta pokoj.
Zkus zalézt pod auto a pouč děti ať ti chvíli skáčou v autě. :D
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
berco
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2017, 13:33

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od berco »

:-) Oni skacu aj bez vyzvy.

No nic, skusim ist do ineho autorizovaneho servisu. Dam vediet, co povedali.
berco
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2017, 13:33

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od berco »

Tak nakoniec som siel do ineho autorizovaneho servisu. Bez mihnutia oka mi uznali reklamaciu, precistili a natreli predne brzdy a uz to nevrzga :)
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od pepojoky »

berco píše:Tak nakoniec som siel do ineho autorizovaneho servisu. Bez mihnutia oka mi uznali reklamaciu, precistili a natreli predne brzdy a uz to nevrzga :)
No mám ten istý problém už som to aj spomínal na fore. Bol som v servise ze brdy pri dobrzdovaní vrzgajú - panie/slečna na mna vybehla ze brzdy sú spotrebný materiál a že na ne sa záruka nevztahuje. Vyviedol som ju z omylu že ja nereklamujem brzdy ale to ze sú hlučné - tak pri oprave laku som dal urobiť aj aj toto - za prečistenie a kompletné rozobratie zožrali 57€ a prešli dva mesiace a vrzgani mam spet - podla mna to robia doštičky o kotúč a nieje to brzdami ale použité lacné kotuče - také bremba by problem nemali. Ak ma to bude srať viac pri dalšej grančke to budem reklamovať a nezaplatím im za to už ani cent... Máš aspon štastie že ti to urobili grátis lebo sa to vráti - v ktorom servise si bol? Ja som bol v PK auto prešov.
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
berco
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2017, 13:33

Re: Astra K automat: vŕzganie bŕzd

Příspěvek od berco »

Tak to si ma nepotesil, ze sa to vrzganie vrati...
Mne vraveli, ze len demontaz/montaz, aby sa dostali k brzdam, trva 2,5 hodiny, tak si myslim, ze celkom lacno si obisiel. Samozrejme v ramci zaruky by to bolo este lacnejsie ;-)
Ja robim v BA, takze tam som skusal stastie. Odbili ma podobne ako teba v Prestige Auto Group na Roznavskej, opravili to vo FINAL CD-plus na Mierovej.
Ked sa problem zopakuje, dam vediet.
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“