Hlučné brzdy

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Hlučné brzdy

Příspěvek od pepojoky »

Minulý týžden som mal vypnuté rádio a zrazu pri brzdení z kopčeka na 0km pri dobrzdovaní taký zvlášny zvuk ako keby tam niečo šúchalo škripalo mlelo. Robí to iba pri zohriatých brzdách ako mlynček. Mylsle som si že to môžu robiť uloženia tlmičov kedy auto kus zapruží pri brzdení ale nezdá sa mi to nejak. Minulé leto som to nejak nepostrehol až teraz ked je velmi horúco. Má niekto podobný postreh? Lebo ak tak servis to istííí. Dakujem
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od mattonecz »

Muze byt treba kaminek zasekly v brzde. Mne to obcas taky trochu vrze, ale nikdy to netrvalo nejak dele.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od pepojoky »

mattonecz píše:Muze byt treba kaminek zasekly v brzde. Mne to obcas taky trochu vrze, ale nikdy to netrvalo nejak dele.
je to možné no kamienok by nevydržal dlho bol by rozdrvený to skôr ako keby obloženie šúchalo - ešte skúsim medený spray uvidím či to nepomôže a ak nie tak sa ide reklamovať - nech menia kotuče :D :D sami mi v opli povedali počas 2ročnej záruky na všetko reklamujte všetko niektoré veci stačí nahlásiť a ak sa toho nazbiera tak sa to dá urobiť naraz. tak ešte popozerám čo je problém a ides sa :)
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
matus22
Příspěvky: 29
Registrován: 07 říj 2016, 09:29

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od matus22 »

Mám najazdené cca 11500km a pri dobrzdovani brzdy dosť pískajú. robí to hlavne ked je teplo vonku. Pomôže niečo iné ako výmena?
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od pythoon007 »

matus22 píše:Mám najazdené cca 11500km a pri dobrzdovani brzdy dosť pískajú. robí to hlavne ked je teplo vonku. Pomôže niečo iné ako výmena?


My sme mali na Astre rovnaký problém hlavne v zime pri teplotách okolo 0. Dali sme to reklamovať no závada sa podľa servisu neprejavila. Tak sa iba dali vyčistiť brzdy. Momentálne si iba sem-tam zaškrípu na chvíľu..
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od pavel_k »

matus22 píše:Mám najazdené cca 11500km a pri dobrzdovani brzdy dosť pískajú. robí to hlavne ked je teplo vonku. Pomôže niečo iné ako výmena?
Měl jsem stejný problém v 13000 km. Při garančce jsem nechal vyčistit brzdy+máznutí měděnou pastou a zatím je to měsíc dobrý.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od Joska »

není nad promazání brzd, sice nepískají, ale nebrzdí :-)
myslíte asi kluci zámky destiček, ne?
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od Sunman »

len také malé upozornenie - ale vy máte ešte málo najazdené takže pokiaľ niekto z vás nejazdí s brzdou v každej zákrute netreba panikáriť - škrípavý zvuk kov-na-kov vydávajú aj doštičky ako upozornenie na výmenu. Opel (a nielen Opel) už nepoužíva elektrický signál o opotrebených doštičkách ale vnútri doštičky je plechový pásik, ktorý sa odhalí po opotrebení doštičky a začne vydávať škrípavý zvuk drením o kotúč.
To len ako pripomienka, aby ste si nezvykli na škrípanie a o 20-30t km s vedomím, že brzdy škrípu neo brúsili kotúče.

Kedysi kolega takto zadrel piestne krúžky, pretože mu často ukazoval palubný počítač "OEL MANGEL" a prestal tomu venovať pozornosť. Potom sme o mesiac do motora naliali skoro 4L oleja kým sa objavil na mierke...
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od pepojoky »

Sunman píše:len také malé upozornenie - ale vy máte ešte málo najazdené takže pokiaľ niekto z vás nejazdí s brzdou v každej zákrute netreba panikáriť - škrípavý zvuk kov-na-kov vydávajú aj doštičky ako upozornenie na výmenu. Opel (a nielen Opel) už nepoužíva elektrický signál o opotrebených doštičkách ale vnútri doštičky je plechový pásik, ktorý sa odhalí po opotrebení doštičky a začne vydávať škrípavý zvuk drením o kotúč.
To len ako pripomienka, aby ste si nezvykli na škrípanie a o 20-30t km s vedomím, že brzdy škrípu neo brúsili kotúče.

Kedysi kolega takto zadrel piestne krúžky, pretože mu často ukazoval palubný počítač "OEL MANGEL" a prestal tomu venovať pozornosť. Potom sme o mesiac do motora naliali skoro 4L oleja kým sa objavil na mierke...
Na doštičkách je pliešok ktorý pri zodretí začne trieť o kotúč - mám najazdených 12500km - a nejazdím s nohou na brzde :) kotuče niesú zodreté ani doštičky je to len ked dobrzdujem - dnes to nerobilo lebo pršalo takže asi niekde niečo treba premastiť :)
Medená pasta sa nesmei dávať na brzdy ktoré majú systém ABS :)
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Hlučné brzdy

Příspěvek od sladas opc »

me cisteni brzd prijde u aut ktere nemaji tolik najeto prijde trosku takove zvlastni..myslim ze se to nikdy nedelalo a ono zas ani neni moc co cistit..vzdy se jezdilo od vymeny do vymeny desticek a nikdy nebyl problem a on ani nema moc kde byt problem..to mi ted na garancce nabizeli na cca 5000km rozhybat brzdy???akorat tahani penez z lidi mi to prijde..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“