vibrace volantu při volniběhu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Pajour
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2022, 18:41

vibrace volantu při volniběhu

Příspěvek od Pajour »

Ahoj, po výměně rozvodů mi začal při nastartování i během jizdy lehce vibrovat volant. Nejvíc citelné je to v horní poloze držení volantu. Prosím o radu .Prijde mi že jde ztuha i řazení(ne hladce jako předtím tím) . Máte nějaké zkušenosti. 1,6 cdti 100 kw, manual,
Reklama
 

OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: vibrace volantu při volniběhu

Příspěvek od OnMi »

A jedna se pouze o vibrace ve volantu? Neprenasi se vibrace do cele karoserie?
Pri vymene rozvodu na 1,6 cdti musi jit prevodovka nebo i motor ven. Takze je mozne, ze v servisu pri zpetne montazi neusadili nektery drzak/silentblok spravne a vibrace motoru se prenasi do karoserie.

Predpokladam, ze vymenu rozvodu delali nekde v servisu. Takze bych jim to vratil at se na to podivaji.
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Pajour
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2022, 18:41

Re: vibrace volantu při volniběhu

Příspěvek od Pajour »

Ano,dělal to servis ,vinu na špatně montáži odmítají.vyzkousim projít to uložení motoru a převodovky a uvidím co mě čeká .Dam vědět jak jsem dopad.
Pajour
Příspěvky: 3
Registrován: 13 led 2022, 18:41

Re: vibrace volantu při volniběhu

Příspěvek od Pajour »

Ahoj.problem vibrací volantu a pedalu nevyřešen,kontrola v autorizovaném servisu-diagnostika vsrřiku. ulození motoru a převodovky. Vše prý jak má být. Další postup je udajne vyndat motor a prevodovku ,rozebrat a udelat kontrolu rozvodu zda byli spravne nastaveny ! - 25000 kč za praci . Pokud bude vse ok tak jsem vyhodil ty penize vzduchem. Druha moznost je nový setrvačník + spojka 22 000 kč. pokud budu spolehat na to,ze jsou rozvody ok. Prosím o vaše názory popřípadě poradit co s tím. Předem dík. (v servise kde mi dělali rozvody mi uz ani neberou telefon )
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“