Druh automatické převodovky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Brodys
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2020, 16:38
Bydliště: České Budějovice

Druh automatické převodovky

Příspěvek od Brodys »

Dobrý den všem,


prosím mohl by mi tu někdo objasnit jaký druh automatické převodovky byl montován do benzínové Astry K, 1.4 nebo 1.6 (110 nebo 125 kw)?
Děkuji

Brodmann
Reklama
 

morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od morgoth »

Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Brodys
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2020, 16:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od Brodys »

Díky za info, ale princip ani dle označení jsem nenašel.....u inzerátů je často zkratka cvt, ale ta dle odkazu v autě určitě není. Dohledal jsem, že výrobce je Aisin. Jedná se o robota, hydroměnič? Děkuji za ochotu
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od XMira »

Brodys: Do 1,4 a 1,6 před faceliftem se montovaly hydroměničové převodovky GM Hydramatic. Po faceliftu 2020 už se montuje CVT. Robota, co vím, nikdy neměly.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od westler »

Ano, jde o 6st. hydroměnič od Aisinu, dává se do řady aut z koncernu GM, info např. tu - https://gmauthority.com/blog/gm/gm-transmissions/mh7/ (ten článek je o verzi 6T45 MH7, do Astry K se dává 6T45 MNP, 6T35 MNU a 6T45 MHG). Rychlost není žádný zázrak (kdyby náhodou někdo srovnával s DSG), ale jinak zvládá naprostou většinu jízdních situací výborně (podřazování z kopce, kickdown, adaptace na styl jízdy, plazení, aj.). Olejová náplň je dle výrobce doživotní, ale výměna cca po 60tis.km je rozumná.

Jinak robot se dával jen k motoru 1.0T..
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Brodys
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2020, 16:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od Brodys »

Díky! Konečně odpověď pro hloupýho,kterou jsem chtěl ! Tak to je asi nejlepší varianta, dvouspojka nic moc do města a životnost taky,cvt nemá rád ustálenou rychlost a akcelerace nemá tu závodní šťávu a robot bez komentáře. Ještě jednou díky!
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od westler »

NZ, ještě dodám že proti manuálu je potřeba počítat cca + 0,5l/100km, ve městě je to spíš +1l/100km, mimo město je rozdíl proti manuálu minimální.

Pro úplnost - jedinou výtku (krom toho že mi odešla převodovka u půl roku starého auta - vyreklamováno jako výrobní vada, dostal jsem novou) mám k tomu že za studena na prvním cca kilometru jízdy občas cuká při rozjezdu z místa (0-5km/h), jinak bych řekl že poměr cena/vlastnosti je dobrý, ale ZF to hold není :mrgreen:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Brodys
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2020, 16:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od Brodys »

Spotřebu neřeším, to bych si koupil aurise hybrida, právě jsem chtěl trochu zachovat ten pocit z řízení a zároveň aby se v tom občas mohla obsloužit žena. To cukání se ztratí, teď mám focuse v manuálu a za studena ten chod taky není zrovna hladký, ti auta prostě nemají rády. Co servis? Jezdíš s tím do autorizáku nebo ke zkušenému autoopraváři? A ceny oprav, dílů?
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od westler »

Po dobu záruky budu jezdit do autorizáku, pak se uvidí. Cena servisu je tak nějak v normě (viz. https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=108&t=7302) Ceny oprav nemůžu říct - zatím šlo vše na záruku, trochu se bojím o LED světla po záruce - 1kus cca 35tis... :?
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Druh automatické převodovky

Příspěvek od XMira »

westler: Prosím tě, jak je to s tím Aisinem a GM? Já kdesi četl, že naopak spolupráci ukončili?
Jo, mimochodem, mě nic neškube ani za studena. Asi štěstí na kus.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“