Správny olej 1.4 92kW

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od frenkyy2 »

sladas opc píše: 16 úno 2020, 21:06
frenkyy2 píše: 16 úno 2020, 17:44
sladas opc píše: 16 úno 2020, 15:03 Do 1.4 bez turba prijde olej dexos2 5w30..ono nepotrebujes nic resit podle vinka.. Pokud nekdo tomu trosku rozumi sam si najde co do auta muze nalit
Tak to jedine tak na forach,update oleja je najdolezitejsi..!!Staci pozriet do minulosti na 92 kw astru.Nie kazdy chodi na forum a ak si meni olej sam tak predsa nebude davat olej dexos 2 ak bol tento olej updaitovany na olej dexos 1 generacia 2 z dovodu lspi.Vzdy pre kazdeho plati :aj ked to malokto vie,je dolezite sa informovat u danej znacky ci nedoslo k nejakej zmene oleja z roznych dovodov ,pretoze ak doslo a ten olej tam nedame moze nastat vazne poskodenie motora.Na fore nie su konstrukteri motora a ani vyrobcovia oleja,rovnako tu nikto nenesie zodpovednost ak niekomu poradi zly vyber oleja.Kazdy ma svoju znacku oleja,kazdy ma iny nazor a radi nieco ine.Olej sa uz meni vzdy podla win,nie podla toho co je napisane v manuali a vzdy ma prednost update pre manualom daneho vozidla.Olej sa ma davat ten ktory doporucje vyrobca,tu niet o com diskutovat,riadit sa vyrobcom a zisit ci nenastali nejake zmeny.Kto sa ako rozhodne potom je kazdeho osobna vec:-)

Nic proti tobe, ale ty ses poblaznenej uplne z autorizovanyho servisu a z toho co ti tam nakukali atd.. Nedavno sis se mnou psal o tom ze nevis co a jak nalit do motoru, pak i ze vysokooktan muze poskodit motor atd ze ti to rikali atd..zkus si nejdrive neco o olejich a palivech nastudovat abys byl v obraze.. Tady treba vidis ze kolega ma 1.4 atmosferu v autorizovaku mu tam nalili dexos1, kdezto do tohoto motoru ma prijit dexos2.. To same to tve tvrzeni o 0w20 ze kdyz das 5w30 ze prijdes o zaruku atd,absolutni blbost, chce to trosku znat oleje, jejich specifikace atd prijdes ns to ze muzes pouzit i neco jineho nez ti nakukali v autorizovaku..

Dexos 2 naftove motory a atmosfera 1.4 74kw a turbomotory maji dexos1 gen2
Asi tolko:
https://www.topspeed.sk/poculi-ste-o-ol ... sali/10560

https://ulozto.sk/file/SF7ZxhksA5xD/maz ... -dobre-pdf

Studuj mas co...je rok 2020 nie 2000,v roku 2030 nebude platit to co platilo 2020 hovori sa tomu vyvoj ,o tom pise aj Jaroslav Cerny o 0w-20 mas tam link posledna sloha je presne o ludoch ktory budu stale aj o 20 rokov tvrdit to iste: Z náznaků toho, co nás čeká, je potom
zcela jasné, že rozhodování mezi oleji
SAE 5W-30 a SAE 5W-40 či podobnými
je z hlediska dostatečného mazání
naprosto zbytečné. Motorové oleje jsou
již podle svého názvu určeny do motorů
a vyhovují jakýmkoliv podmínkám
a nárokům současných pohonných jednotek, ať už jde o zážehové, či vznětové
motory. Obavy, zda některý olej bude
nebo nebude mazat, bude mazat málo
nebo více, ponechme amatérským
nadšencům, aby si měli po pátém či
šestém pivu o čem povídat. Odborníci
vědí své. ■

Zajdi na forum toyota pozri si tam co sa deje ked presli z oleja 0W_20 na ako mozny pre toyotu 5W-30 napriklad mena/ aczasa,jirka111 /


Zavolaj do slovnaft Bratislava spytaj sa ci mozes davat ich premiove palivo evo 100+ do astry ..//
Zavolaj do shell BRATISLAVA ci mozes davat palivo 100 oktan shell do astry..!!

SLOVNAFT ODPOVED V ZIADNOM PRIPADE AK TO VYROBCA NEUVADZA NASE PALIVA MAJU 102 OKTANOV
SHELL ODPOVED ,KOLKO MATE KM ,MAM V PODSTATE NEJAKYCH 5000 TISIC ,RADSEJ TO NEDAVAJTE MOZE SA UVOLNIT KARBON,DOPORUCUJEME DAVAT PALIVO PODLA VYROBCU..!!

K tej verve co si tvrdil ze verva 100 neobsahuje etanol,tak pozri sa na to lepsie mam presne zlozenie vyrobcu je to 98 oktan a ma 5% etanolu,ja mam nieco studovat?
Zaruku ti neuznaju ani v nemecku,zavolaj si tam.Prislo prisne nariadenie pouzit olej 0W-20 pre posledne modely d GPF,tie motory presli upravou.TO MI POTVRDILI AJ V POLSKU AJ U NAS.Je na vas aky olej pouzijete v pripade komplikaci vsak opel neprebera zaruku,z dovodu nepouzitia oleja predpisaneho vyrobcom..!!

To ze sa nemusi nic stat ak sa pouzije olej 5W-30 je fakt,rovnako je fakt ze sa stat nieco moze ,je to absolutne jedno co a z akeho dovodu.Nakolko motor presiel zmenami je uzivatel povinny pouzit olej podla win cisla ten, ktory urcil vyrobca ..!!
Od 1.1.ak sa ide na vymenu oleja,update oleja je povinny,musi byt win cislo,pokial tam nebude zmena ostava ten olej ktory bol,pripadne dalsia mozna varianta uvedena v manuali..

Ak sa odmietne olej ktory je predpisany do elektornickej knihy a servisnej knizky sa uvadza zakaznik odmietol predpisany olej,pre nich je to len lepsie nemusia riesit zaruku ,,
Ty mi budes nadalej tvrdit ze mi uznaju?????Ked jasne sa vyjadrili nemecko ,polsko,slovesnko,uz prosim ta troska sudnosti v sebe treba najst .

To ze v servise robia magori a nenaleju tam to co urcil opel neznamena ze je na vine opel.Je tu ludske zlyhanie neznalost atd..Preto ja som pri vymene oleja vzdy a bol som aj teraz..!Mam to aj nahrane asi tolko.

Nic v zlom naozaj
Reklama
 

frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od frenkyy2 »

frenkyy2 píše: 17 úno 2020, 19:37
sladas opc píše: 16 úno 2020, 21:06
frenkyy2 píše: 16 úno 2020, 17:44

Tak to jedine tak na forach,update oleja je najdolezitejsi..!!Staci pozriet do minulosti na 92 kw astru.Nie kazdy chodi na forum a ak si meni olej sam tak predsa nebude davat olej dexos 2 ak bol tento olej updaitovany na olej dexos 1 generacia 2 z dovodu lspi.Vzdy pre kazdeho plati :aj ked to malokto vie,je dolezite sa informovat u danej znacky ci nedoslo k nejakej zmene oleja z roznych dovodov ,pretoze ak doslo a ten olej tam nedame moze nastat vazne poskodenie motora.Na fore nie su konstrukteri motora a ani vyrobcovia oleja,rovnako tu nikto nenesie zodpovednost ak niekomu poradi zly vyber oleja.Kazdy ma svoju znacku oleja,kazdy ma iny nazor a radi nieco ine.Olej sa uz meni vzdy podla win,nie podla toho co je napisane v manuali a vzdy ma prednost update pre manualom daneho vozidla.Olej sa ma davat ten ktory doporucje vyrobca,tu niet o com diskutovat,riadit sa vyrobcom a zisit ci nenastali nejake zmeny.Kto sa ako rozhodne potom je kazdeho osobna vec:-)

Nic proti tobe, ale ty ses poblaznenej uplne z autorizovanyho servisu a z toho co ti tam nakukali atd.. Nedavno sis se mnou psal o tom ze nevis co a jak nalit do motoru, pak i ze vysokooktan muze poskodit motor atd ze ti to rikali atd..zkus si nejdrive neco o olejich a palivech nastudovat abys byl v obraze.. Tady treba vidis ze kolega ma 1.4 atmosferu v autorizovaku mu tam nalili dexos1, kdezto do tohoto motoru ma prijit dexos2.. To same to tve tvrzeni o 0w20 ze kdyz das 5w30 ze prijdes o zaruku atd,absolutni blbost, chce to trosku znat oleje, jejich specifikace atd prijdes ns to ze muzes pouzit i neco jineho nez ti nakukali v autorizovaku..

Dexos 2 naftove motory a atmosfera 1.4 74kw a turbomotory maji dexos1 gen2
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od frenkyy2 »

sladas opc píše: 16 úno 2020, 21:06
frenkyy2 píše: 16 úno 2020, 17:44
sladas opc píše: 16 úno 2020, 15:03 Do 1.4 bez turba prijde olej dexos2 5w30..ono nepotrebujes nic resit podle vinka.. Pokud nekdo tomu trosku rozumi sam si najde co do auta muze nalit
Tak to jedine tak na forach,update oleja je najdolezitejsi..!!Staci pozriet do minulosti na 92 kw astru.Nie kazdy chodi na forum a ak si meni olej sam tak predsa nebude davat olej dexos 2 ak bol tento olej updaitovany na olej dexos 1 generacia 2 z dovodu lspi.Vzdy pre kazdeho plati :aj ked to malokto vie,je dolezite sa informovat u danej znacky ci nedoslo k nejakej zmene oleja z roznych dovodov ,pretoze ak doslo a ten olej tam nedame moze nastat vazne poskodenie motora.Na fore nie su konstrukteri motora a ani vyrobcovia oleja,rovnako tu nikto nenesie zodpovednost ak niekomu poradi zly vyber oleja.Kazdy ma svoju znacku oleja,kazdy ma iny nazor a radi nieco ine.Olej sa uz meni vzdy podla win,nie podla toho co je napisane v manuali a vzdy ma prednost update pre manualom daneho vozidla.Olej sa ma davat ten ktory doporucje vyrobca,tu niet o com diskutovat,riadit sa vyrobcom a zisit ci nenastali nejake zmeny.Kto sa ako rozhodne potom je kazdeho osobna vec:-)

Nic proti tobe, ale ty ses poblaznenej uplne z autorizovanyho servisu a z toho co ti tam nakukali atd.. Nedavno sis se mnou psal o tom ze nevis co a jak nalit do motoru, pak i ze vysokooktan muze poskodit motor atd ze ti to rikali atd..zkus si nejdrive neco o olejich a palivech nastudovat abys byl v obraze.. Tady treba vidis ze kolega ma 1.4 atmosferu v autorizovaku mu tam nalili dexos1, kdezto do tohoto motoru ma prijit dexos2.. To same to tve tvrzeni o 0w20 ze kdyz das 5w30 ze prijdes o zaruku atd,absolutni blbost, chce to trosku znat oleje, jejich specifikace atd prijdes ns to ze muzes pouzit i neco jineho nez ti nakukali v autorizovaku..

Dexos 2 naftove motory a atmosfera 1.4 74kw a turbomotory maji dexos1 gen2
Asi tolko:
https://www.topspeed.sk/poculi-ste-o-ol ... sali/10560

https://ulozto.sk/file/SF7ZxhksA5xD/maz ... -dobre-pdf

Studuj mas co...je rok 2020 nie 2000,v roku 2030 nebude platit to co platilo 2020 hovori sa tomu vyvoj ,o tom pise aj Jaroslav Cerny o 0w-20 mas tam link posledna sloha je presne o ludoch ktory budu stale aj o 20 rokov tvrdit to iste: Z náznaků toho, co nás čeká, je potom
zcela jasné, že rozhodování mezi oleji
SAE 5W-30 a SAE 5W-40 či podobnými
je z hlediska dostatečného mazání
naprosto zbytečné. Motorové oleje jsou
již podle svého názvu určeny do motorů
a vyhovují jakýmkoliv podmínkám
a nárokům současných pohonných jednotek, ať už jde o zážehové, či vznětové
motory. Obavy, zda některý olej bude
nebo nebude mazat, bude mazat málo
nebo více, ponechme amatérským
nadšencům, aby si měli po pátém či
šestém pivu o čem povídat. Odborníci
vědí své. ■

Zajdi na forum toyota pozri si tam co sa deje ked presli z oleja 0W_20 na ako mozny pre toyotu 5W-30 napriklad mena/ aczasa,jirka111 /


Zavolaj do slovnaft Bratislava spytaj sa ci mozes davat ich premiove palivo evo 100+ do astry ..//
Zavolaj do shell BRATISLAVA ci mozes davat palivo 100 oktan shell do astry..!!

SLOVNAFT ODPOVED V ZIADNOM PRIPADE AK TO VYROBCA NEUVADZA NASE PALIVA MAJU 102 OKTANOV
SHELL ODPOVED ,KOLKO MATE KM ,MAM V PODSTATE NEJAKYCH 5000 TISIC ,RADSEJ TO NEDAVAJTE MOZE SA UVOLNIT KARBON,DOPORUCUJEME DAVAT PALIVO PODLA VYROBCU..!!

K tej verve co si tvrdil ze verva 100 neobsahuje etanol,tak pozri sa na to lepsie mam presne zlozenie vyrobcu je to 98 oktan a ma 5% etanolu,ja mam nieco studovat?
Zaruku ti neuznaju ani v nemecku,zavolaj si tam.Prislo prisne nariadenie pouzit olej 0W-20 pre posledne modely d GPF,tie motory presli upravou.TO MI POTVRDILI AJ V POLSKU AJ U NAS.Je na vas aky olej pouzijete v pripade komplikaci vsak opel neprebera zaruku,z dovodu nepouzitia oleja predpisaneho vyrobcom..!!

To ze sa nemusi nic stat ak sa pouzije olej 5W-30 je fakt,rovnako je fakt ze sa stat nieco moze ,je to absolutne jedno co a z akeho dovodu.Nakolko motor presiel zmenami je uzivatel povinny pouzit olej podla win cisla ten, ktory urcil vyrobca ..!!
Od 1.1.ak sa ide na vymenu oleja,update oleja je povinny,musi byt win cislo,pokial tam nebude zmena ostava ten olej ktory bol,pripadne dalsia mozna varianta uvedena v manuali..

Ak sa odmietne olej ktory je predpisany do elektornickej knihy a servisnej knizky sa uvadza zakaznik odmietol predpisany olej,pre nich je to len lepsie nemusia riesit zaruku ,,
Ty mi budes nadalej tvrdit ze mi uznaju?????Ked jasne sa vyjadrili nemecko ,polsko,slovesnko,uz prosim ta troska sudnosti v sebe treba najst .

To ze v servise robia magori a nenaleju tam to co urcil opel neznamena ze je na vine opel.Je tu ludske zlyhanie neznalost atd..Preto ja som pri vymene oleja vzdy a bol som aj teraz..!Mam to aj nahrane asi tolko.

Nic v zlom naozaj
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od westler »

Ty citace jsou fakt prasárna, kdo se v tom má vyznat :-)

No každopádně Verva 100 opravdu neobsahuje žádný ethanol, ale ETBE což je biosložka 2.generace, psal jsem o tom např. tu - https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... tbe#p54046
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od frenkyy2 »

westler píše: 17 úno 2020, 20:34 Ty citace jsou fakt prasárna, kdo se v tom má vyznat :-)

No každopádně Verva 100 opravdu neobsahuje žádný ethanol, ale ETBE což je biosložka 2.generace, psal jsem o tom např. tu - https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... tbe#p54046
Mozes mi povedat odkial si nacerpal zdroj resp. vedomost ze verva neobsahuje etanol?

Poprosil by som relevantny dokaz ak by si sem mohol zverjenit,ja disponujem komplet zlozenim benzinov od:orlen/verva
lotos,bp,lukoil,shell,circle 95 aj 98.

Budem sa opakovat verva obsahuje etanol,rovnako aj dalsie ktore som sem uviedol.ETBE obsahuje verva 15%

Dakujem.
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od westler »

frenkyy2: Použiju odkaz co tu už někdo dával na forum z časopisu - https://imgur.com/a/2wvmY7L Ve sloupečku Verva 100 jde vidět že má 0.3% ethanolu.

A pak mimo jiné i přímo na oficiálních stránkách Benziny - http://www.vervapaliva.cz/
VERVA 100 neobsahuje klasický biolíh, ale je na bázi ETBE (etyltercbutyléter).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od sladas opc »

No nic hadat se tu s nekym kdo tvrdi ze premiove palivo muze "znicit motor" nehodlam.. Cetl jsem nekolik testu a je to i prokazane laboratorne ze motoru jen prospeje cemuz se da verit..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od Colommbo »

Taky jsem frenkymu napsal něco ve smyslu, že s člověkem jako je on, bych si sednout do hospody nešel, bo bych si s ním neměl co říct, o olejích ani o benzínech. Pak jsem to zase smazal, že se nebudu s nikým přít, nemá to cenu, resp. není to pro mě důležité... 8-)
W124 E320 R6 Coupé 1994
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od sladas opc »

Urcite to nema cenu jen je skoda, ze nekteri nepochopi zakladni veci, at uz o benzinech ci olejich.. Ja treba nepochopil proc by mel prijit o zaruku kdyz naleje olej 0w20 ci 5w30 se stejnou normou dexos1 gen2..to same o benzinech 95vs98 ci 100oktanu..a ridit se tim co mi reknou "okurky" v autorizovaku urcite nebudu,tam beztak vetsinou delaj ne moc vzdelani lide..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
frenkyy2
Příspěvky: 57
Registrován: 01 úno 2020, 17:59

Re: Správny olej 1.4 92kW

Příspěvek od frenkyy2 »

sladas opc píše: 18 úno 2020, 10:20 Urcite to nema cenu jen je skoda, ze nekteri nepochopi zakladni veci, at uz o benzinech ci olejich.. Ja treba nepochopil proc by mel prijit o zaruku kdyz naleje olej 0w20 ci 5w30 se stejnou normou dexos1 gen2..to same o benzinech 95vs98 ci 100oktanu..a ridit se tim co mi reknou "okurky" v autorizovaku urcite nebudu,tam beztak vetsinou delaj ne moc vzdelani lide..
[/quo

Absolutne mimo,aha takze ty vies lepsie ako vyrobca aky olej motor potrebuje:Ak niekto nevie aky olej naliat do auta tak treba ist na forum a tu vsetci vedia aky.Jediny kto ti moze povedat aky olej ide do tvojho auta je vyrobca,ktory motor navrhoval a testoval.

Tak mi vysvetli preco po naliati oleja 5W_30 do toyoty motor zacal klepat a byt hlucny tak ze majitel presiel naspet na olej 0W_20-
Poslal som ti mena z fora.ludia ktory to vyskusali.
Mozem poslat mena aj z fora nissan,po naliati oleja 5w_30 mikra isla za studena ako traktor,ty mi budes stale tvrdit ze to je jedno?
Mozem ta ustit ze vsetky auta cokoro budu chodit na olej 0W_20 a chodia uz 10 rokov.
ANO BOLO TO JEDNO NIEKEDY DNES TO JEDNO NIE JE A DALEJ UZ NEBUDE VOBEC .
Poslal som ti tam dva odkazy preco na ne neragujes?
Olej 0W_20 je tak namiesany aditivami ze nehrozi ziadne poskodenie motora.ja nerozumiem preco si neprejdes fora toyota a nissan a ked tam raz ludia napisu ze olej 5-W30 im robil problemy za studena a bol motor hlucnejsi,nevidim dovod jednoznacne tvrdit ze je to jedno..!!
Po naliati oleja motul 6100 do mojej astry F je prva minuta zvuk ako diesel,auto nie je tak zive a je hlucnejsie,zamenil som ho za mobil 10W-40 je to o nieco lepsie.Ale aj tak na olej 5W_30 bol jasne citelny mensi odpor pri jazde a rovnako nebola astra tak hlucna.Tot je uz davno zname .ABSOLUTNE NERISIM JE TO STARE AUTO ALE NEBDUEM TVRDIT STALE TO ISTE 30 ROKOV KED AUTA SU DAVNO NIEKDE INDE CI UZ TECHNICKY ALEBO CO SA TYKA KONSTRUKCNE ATD..

Ja absolutne nevtrdim ze nemas pavdu len ti vravim ze niektore auta nove maju problem z olejom 5W_30 zo zaciatku klepu a su hlucnejsie.

Ked si reagoval na fb na moj dotaz napisal som ti ze som zo servisu odisiel pretoze mi chceli naliat olej 0W_20 bol som toho nazoru co ty.Lenze vela veci som si dostudoval,Obvolal znamym po zahranici,pisal do zahranicia atd.Nabehane na oleji 0W_20 450 tisic minimalny ubytok oleja,motor slape ako hodinky tym len poukazujem na to ze sa nic nestane do hranice 2,6 mpa je motor absolutne bezpecne chraneny.Vecsina aut chodi a budu vsetky chodit na olej 0W_20 probemy nie su ani teraz, ale ty budes stale tvrdit ze si tam maju liat nieco ine.

Jasne ze raz prejdem na olej 5W_30 ale na to je cas,a ten kto ma 5W_30 raz prejde na olej 5W_40 mozno 10W_40? chudak motor za studena v zime by som ho nechcel pocut...!!
Neriesme tu uz tieto veci povazujem ta za super cloveka,nechame tomu cas a uvidime napiseme si o 5 rokov uvidime kto mal pravdu ..!!
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“