Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od fixxxer »

Dobrý deň všetkým.
Mohli by majitelia tejto motorizácie stručne zhrnúť svoje doterajšie skúsenosti prosím ?
Spotreba
Spoľahlivosť
Nedostatky
Dojazd...
Čo Vás napadne.

Ďakujem:)
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Reklama
 

bohdal
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2017, 19:49

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od bohdal »

Ahoj, auto nemám dlouho tak jen krátce.

Dlouhodobý průměr spotřeby se mi drží na 5,6L (město, okrsky, cca půl na půl, dálnice jen výjměčně).
5ka 6ka jsou hodně dlouhé, takže ježděním delších tras by to šlo o dost níž.
Pokud si vynuluju počítadlo jen na dlouhou trasu, jedu bez problémů za 4,5L a to nejezdím defenzivně, spíš naopak :)

Z nedostatků snad jen, že mezi 4kou a 5kou je velkej přeskok (1-4 jsou docela krátké, 5-6 naopak hodně dlouhé)
A za studena je motor dost hrubý, po ohřátí je to OK

Dojezd - to je dost relativní, nádrž na 48L, to je tak vše co k tomu lze říct :D
Spolehlivost nvm, auto mám krátce, nebylo nové (koupeno při 20tis.), tak snad to bude v pohodě, obecně by tento motor neměl mít žádný vážnější mouchy.

S autem jsem spokojenej, výkonově stačí, žádnej trhač asfaltu, ale ani taky žádná lemra a hlavně automat!
Pocitově nejde o moc hůř než O2 TDi 103kW (CFHC), kterou jsem měl před Astrou.

Snad ti to pomůže.
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od fixxxer »

Dobrý deň prajem.

Ospravedlňujem sa za svoju neskoršiu reakciu, ale mal som dôležitejšie veci.
Priznám sa, už dlho som rozhodnutý pre túto kombináciu, mal som ST-čko požičané na pár hodín a mal som u plne identickú spotrebu podľa počítača. Diesel mám aj teraz, dokonca v rovnakom objeme a Astra je podľa mňa naozaj aj tichšia, resp. tento motor.
Čo je však hlučnejšie, oproti môjmu stávajúcemu vozidlu, je hluk od pneumatík. Ale som ochotný to tolerovať :)

Ďakujem za Vaše postrehy. Potvrdzuje sa mi, čo si myslím a predpokladám.
Ja nie som benzín pozitív a kým sa bude dať, ostanem verný tomuto palivu. Veľmi nerád by som riešil problémy, ktoré majú snáď všetci vlastníci 1,4T 110kW.

Ešte raz, vďaka a pekný víkend prajem.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od mattonecz »

Jaké máš pneu? Lidi si stěžují na bridgestone. Já mám michelin a ok.
Taky je to z výroby přehuštěný
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od fixxxer »

Ja Astru ešte nevlastním.

Prezentoval som svoje dojmy z predvádzacieho vozidla, do ktorého som vhupol z môjho aktuálneho auta. A neviem akej značky boli pneumatiky na tej predvádzačke. Čo viem na isto je, že to boli 17".

Keď jedného dňa budem mať Astru aj ja (snáď do konca tohto roka), tak sa rozhodne pochválim a budem zdieľať svoje skúsenosti. Negatívne aj pozitívne.:)
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od pythoon007 »

fixxxer píše:Dobrý deň prajem.

Ospravedlňujem sa za svoju neskoršiu reakciu, ale mal som dôležitejšie veci.
Priznám sa, už dlho som rozhodnutý pre túto kombináciu, mal som ST-čko požičané na pár hodín a mal som u plne identickú spotrebu podľa počítača. Diesel mám aj teraz, dokonca v rovnakom objeme a Astra je podľa mňa naozaj aj tichšia, resp. tento motor.
Čo je však hlučnejšie, oproti môjmu stávajúcemu vozidlu, je hluk od pneumatík. Ale som ochotný to tolerovať :)

Ďakujem za Vaše postrehy. Potvrdzuje sa mi, čo si myslím a predpokladám.
Ja nie som benzín pozitív a kým sa bude dať, ostanem verný tomuto palivu. Veľmi nerád by som riešil problémy, ktoré majú snáď všetci vlastníci 1,4T 110kW.

Ešte raz, vďaka a pekný víkend prajem.


Hluk od pneu by som neriešil keďže je to problém pneumatík nie auta, skôr mi vadí zlé odhlučnenie podbehov. Kamienky v zime su des na tomto aute. Pneu máme Bridgestone (myslím že na 18" sa iné ani nedávajú) a sú fakt mizerné. Hučia, šmýkajú.... Zimné Continentali sú ďaleko tichšie.
Dodes
Příspěvky: 1
Registrován: 17 srp 2020, 22:15

Re: Astra 1,6 CDTI, 100kW, 6st. AT - skúsenosti?

Příspěvek od Dodes »

Ahojte, mám v pláne kupovať Opel Astra. A idem si k vám po radu. Momentálne mám na ruke 1.6CDTi 100kw automat. Ročník 2017 s nájazdom 130 000km. Pravdepodobne ho pôjdem budúci týždeň pozrieť aj osobne. Dovážajú ho zo zahraničia. Auto z De operatívny lízing servis iba v autorizovanom servise.
Viete mi dať prosím radu na čo si dávať pozor pri tomto modeli, motore, prevodovke? Prípadne čo hovoríte na ten motor a takými km?

Ďakujem
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“