ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Spokojnosť s motorom 1.4 74 KW Atmosfera

Nespokojný - auto nemá dostačujúci výkon
2
13%
Spokojný - výkon auta je dostačujúci
8
53%
Nadmieru spokojný - auto je svižne bez problémov zvláda aj kopce
5
33%
 
Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Gaboom »

Poddimenzování nemuseli řešit vůbec nijak. Stačí ti upravit směs v obložení, aby zvládla vyšší teploty. Nepálí se-nesmrdí...
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
Reklama
 

olson
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2017, 19:08

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od olson »

Gaboom píše:Poddimenzování nemuseli řešit vůbec nijak. Stačí ti upravit směs v obložení, aby zvládla vyšší teploty. Nepálí se-nesmrdí...
Jo taky je to možný,já jen vím že spojka byla v rámci zárukx vyměněna a od té doby to bylo v pořádku.
P.S ty jsi spokojený s Astrou ?
Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Gaboom »

Jo, s Astrou jsem spokojenej. Nákupem tohohle mazla rozhodně nelituju. Ale to je do jinýho vlákna ;)
K motoru. Jel jsem s ní po dálnicích D1, D5-A6. Celkem 700km. Na dálnicích sem držel na tacho 140km/h, když to šlo. Při té rychlosti se pohybuje motor těsně okolo 4tis ot/min. Sem směřuje moje výčitka. Ten motor už je celkem hlučnej. Není to sice nic závratnýho, ale spíš nepříjemný po 8 hod jízdy. Dneska už se nabízí odhlučňující sada. Tu sem na výběr neměl, nebyla. Takže po skončení záruky bude rozborka a odhlučnění od podvozku a motoru.
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
olson
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2017, 19:08

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od olson »

Gaboom píše:Jo, s Astrou jsem spokojenej. Nákupem tohohle mazla rozhodně nelituju. Ale to je do jinýho vlákna ;)
K motoru. Jel jsem s ní po dálnicích D1, D5-A6. Celkem 700km. Na dálnicích sem držel na tacho 140km/h, když to šlo. Při té rychlosti se pohybuje motor těsně okolo 4tis ot/min. Sem směřuje moje výčitka. Ten motor už je celkem hlučnej. Není to sice nic závratnýho, ale spíš nepříjemný po 8 hod jízdy. Dneska už se nabízí odhlučňující sada. Tu sem na výběr neměl, nebyla. Takže po skončení záruky bude rozborka a odhlučnění od podvozku a motoru.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Sandal »

Dobrý deň, vážení.
Som tu nový a zatiaľ sa len rozhliadam po tomto fóre, ale nikde som sa nedopátral, ani mimo tohoto portálu, aký rozvod má Astra 1,4 K - remeň, či reťaz?
Modely do J ... mali reťaz, ale pri K-čku to neviem zistiť.
P.S.: Astru zatiaľ nemám, ale už mi ju kompletujú v Poľsku.
Prajem pekný deň :)
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
cudlova666
Příspěvky: 22
Registrován: 13 pro 2017, 14:28
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od cudlova666 »

Měl jsem tuto motorizaci půjčenou když jsem měl svojí Astru K 110KW v servise. Po městě OK. Po dálnici do 130km/h taky OK. Turbo motor samozřejmě jede lepe, ale tohle nenáročnému řidiči bohatě stačí a brzda v provozu to taky není
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Sandal »

Prechádzam na Astru z Felicie 1,3 ... ;) , takže slabšie to hádam nebude. Aj keď pre istotu som si prepočítal kW/tonu ... vychádza to lepšie pre Astru.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Ondráš1985 »

Astra K 1.4 atmo má řetěz stejně jako Astra J.
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Sandal »

Ďakujem
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
TomBaa
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2020, 21:55

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od TomBaa »

Zdravím majitele Astry K s morotrem 1,4 74kw. Poohlížím se po Astrě s tímto motorem jako vůz pro manželku. Rád bych se zeptal na toto:
Rozvody jsou řetězem, je to tak? Už někdo rozvody dělal, na kolik to přijde? A má motor variabilní časování vačky? Pokud ano mění se spolu s rozvody?
Váš názor na koupi ojetiny.. dívam se do inzerce a typicky je tento motor nabízen v nižší výbavě (např. bez dotakové obrazovky) asi z firemních fleetů.
Zde vidím jeden velký otazník... v serviskách když jsou nafoceny vidím, že roční nájezdy byly běžně 30-40tis. km.
Jak velká je olejová náplň motoru?
Myslíte si že pokud byl olej měněn po takto dlouhých intervalech, může být motor ještě dlouhodobě v dobré kondici??
Mě se ty intervaly zdají za hranou...
Díky za vaše názory. Tomba
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“