BENZIN aditivum - skusenosti

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od OnMi »

S endoskopickou kamerou jsem byl na A-K (B14XFL) ve valci uz nekolikrat.
VIF pouzivame od zacatku, ale nejvetsi vliv na vrstvu karbonu ve valci mel spise olej.

Dexos 2 - Des. Hruza. Silna vrstva karbonu
Dexos 1 Gen 2 (GM) - Karbon zacal mizet
nyni
OLEJ LIQUI MOLY TEC DX1 - misty je videt i cisty leskly povrch hlavy pistu

Vzhledem k tomu, ze motor je primovstrikovy, tak spis jako hodnotici kriterium by bylo potreba se podivat na saci ventily.
Bohuzel jsem jeste nenasel jak se do sani rozume dostat abych se podival jak to tam aktualne vypada.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od sladas opc »

Urcite hodne udela olej a hlavne jeho brzke vymeny, strop za me 10tisic km.. Liqui moly jsem taky zkousel, ted jsem ale narazil na ravenol dxg, dle hodnot a slozeni by to mel byt top olej tak uvidim..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
azrael
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2020, 12:15
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od azrael »

J@ck píše: 16 dub 2020, 13:09 @azrael - už sme raz o tom debatovali na "starom" Opel Astra J" fóre a dovolím si povedať, že nie je to placebo efekt - nie je to síce žiadny zázrak, ale rozdiel je cítiť hlavne u "slabších" motorizácii.
@J@ck..mam este v plechovke trosku VIF-u, ale teraz s olejom objednam aj ten Millers a vyskusam, ja som zmenu spotreby s VIF-om nejak nepostrehol, ale astricka taha, ked jej slapnem.. ;)
po odskusani sa ozvem a napisem svoje postrehy, ale kedze teraz mam dlhsie home office, tak jazdim malo
Opel Astra J 1,4T 103kW [9/2010]
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od J@ck »

Vyskúšaj, možno u oturbenej to až tak cítiť nebude ako u atmosféry, ale veď uvidíš. U mojej to cítiť je, hlavne pri zrýchľovaní a aj motor sa mi zdá tichší, no to môže byť aj olejom, nepoužívam GM olej (s GM olejom bol hlučnejší). Aj spotreba mi klesla cca o 3-4 dcl, ale to neriešim.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od frenkyto »

Caute,rozmyslam davat aditivum do svojej astry aspon raz za cas ,ake vifko tam davate?Chodim stale na omw 100 alebo slovnaft 100,ked som chodil do zahranicia tak to bol bud BP98 alebo verva 98. Mam astru 5/2019 92 kw, troska mam obavy davat aditivum,vraj tam hociajake aditivum ist nemoze.S tymto skusenosti nemam, poprosim najme tych ktory maju astru z gpf,a ich skusenosti .Niekto aditivuje aj premiovy benzin niekto zas to neodporuca,to je doba ked kazdy ma iny nazor:).Nazor mam sice aj ja ale aspon ktore vif davat,podla coho ho vybrat.Dakujem vopred.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 529
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Ahoj, já už řadu let si do paliva přidávám aditivum sám. Prvotně jsem vlastnil Astru G 1.4 16v Twinport, jezdil jsem na klasické palivo N-95 a to Shell, OMV, v té době Agip, přidával jsem aditivum VIF. Je cenově dostupné a za tu řadu let je to snad už několikátá generace.

S koupí Astry J 1.4 Turbo 88kw / 120k jsem začínal jezdit také na N-95 to Shell, OMV, MOL a přidával jsem VIF. Pak jsem měl potíže s motorem a to takové, že se chvěl mezi 800 – 1200ot, jinak v pohodě. Dočetl jsem se, že v N-95 jsou jiné biosložky, než v prémiových palivech. V servise mi řekli, že je to na rozebrání vrchu motoru a x tisíc. Začal jsme tankovat prémiová paliva 100 oktanů a ještě přidávám na 50 litrů paliva cca 30ml aditiva VIF, od té doby klid a motor šlape jako hodinky, bez jakékoliv opravy. Už je to skoro 3 roky a Astra jezdí mnohem lépe, má nižší emise, vyšší výkon, nižší spotřebu, tišší motor a v zimě lepší startování. Tím pádem vyšší cena za 100 oktan, není o tolik rozdílná vůči N-95.

Za mě tedy to má smysl a i tankování prémiových paliv taktéž, pokud se jedná o novější motory a u přímovstřiku, bych řekl, že už je to nutností. K tomu pravidelná výměna motorového oleje cca co 10 tis, km a pohoda.

Doplním: V současné době jsme začal testovat aditivum Millers Oils Petrol Power ECOMAX, tak uvidím, protzatím 2 nádrže. Nevidím v tom ale pocitově rozdil s aditivem VIF. Millers Oils Petrol Power ECOMAX je jen o jednou tolik dražší.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

frenkyto: Ahoj! Máš, domnívám se, už přímovstřikový motor, do něhož, jak už píše kolega, se tankování výšeoktanového/prémiového paliva velmi doporučuje. A s tím souvisí i odpověď na tvou otázku. Za prvé aditivum VIF pro benzínové motory je jen jedno, krom něj je i VIF pro naftové motory, jenž má dvě modifikace, letní a zimní, s VIFem pro benzíny sáhnout vedle nemůžeš a volbu nemáš. Za druhé prémiová paliva už aditiva v dostatečném množství obsahují a tedy dodatečná/vlastní aditivace nutná není. *) A pokud uvažuješ o občasném přidání aditiva, to už spíš nějaký jednorázový čistič palivové soustavy a vstřiků než palivové aditivum obecně, u něj se hraje na dlouhodobý účinek. Někdo dodatečně aditivuje a je spokojený, jiný aditiva nepoužívá a jezdí spokojeně taky, tož si vyber, Maruš... :)
*) prakticky výhradně tankuju aditivovaný N95 Optimal u EuroOilu a stejně VIF přidávám. Když už, tak třeba jen pro svůj dobrý pocit. 8-)
W124 E320 R6 Coupé 1994
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od frenkyto »

Colommbo píše: 05 úno 2021, 13:14 frenkyto: Ahoj! Máš, domnívám se, už přímovstřikový motor, do něhož, jak už píše kolega, se tankování výšeoktanového/prémiového paliva velmi doporučuje. A s tím souvisí i odpověď na tvou otázku. Za prvé aditivum VIF pro benzínové motory je jen jedno, krom něj je i VIF pro naftové motory, jenž má dvě modifikace, letní a zimní, s VIFem pro benzíny sáhnout vedle nemůžeš a volbu nemáš. Za druhé prémiová paliva už aditiva v dostatečném množství obsahují a tedy dodatečná/vlastní aditivace nutná není. *) A pokud uvažuješ o občasném přidání aditiva, to už spíš nějaký jednorázový čistič palivové soustavy a vstřiků než palivové aditivum obecně, u něj se hraje na dlouhodobý účinek. Někdo dodatečně aditivuje a je spokojený, jiný aditiva nepoužívá a jezdí spokojeně taky, tož si vyber, Maruš... :)
*) prakticky výhradně tankuju aditivovaný N95 Optimal u EuroOilu a stejně VIF přidávám. Když už, tak třeba jen pro svůj dobrý pocit. 8-)
Skusim nejake to zimne vif kupit,neviem aka je vierohodnost tohto videa,,
https://www.youtube.com/watch?v=23d8M7l ... VIFAditiva
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše: 05 úno 2021, 13:14...aditivum VIF pro benzínové motory je jen jedno, krom něj je i VIF pro naftové motory, jenž má dvě modifikace, letní a zimní, s VIFem pro benzíny sáhnout vedle nemůžeš a volbu nemáš...
Kdyby sis tohle pozorně přečetl, nemohl bys psát, že zkusíš nějaké to zimní vif koupit, VIF PRO BENZÍNOVÉ MOTORY JE JEN JEDEN!
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od J@ck »

Mne dnes doniesol kurier "pollitrovú lahvinku" Millers Oils Petrol Power ECOMAX
Obrázek
- skúšal som aj VIF, ale s týmto mám "lepšie" skúsenosti
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“