Problémy so štartovaním

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Renča85
Příspěvky: 6
Registrován: 04 úno 2018, 16:52

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od Renča85 »

1.4 74kw
Reklama
 

Renča85
Příspěvky: 6
Registrován: 04 úno 2018, 16:52

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od Renča85 »

Tak co ten motor špatný výběr?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od mattonecz »

Nikdo si tu na nej zatim nestezoval. Problemy sme meli s 1.4T.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
qeeZz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2016, 10:14

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od qeeZz »

Zdravim vospolok,

vyuzijem toto vlakno na popisanie svojho problemu. Ak sa tato vec riesi inde, prosim nasmerujte ma.

Rano som prisiel do auta (Astra K 110kw manual - kupene 05/2016) a pri stlaceni start gombika sa diali nasledovne veci:
Vsetka elektronika v aute nabehla normalne, aj rucicky na budikoch urobili klasicky pohyb po celej mierke a vratili sa naspat. No motor nenabehol. Proste uplne ticho, otackomer na nule a jedna kontrolka ostala svietit (vid https://i.imgur.com/Zx6BcgJr.jpg).

V navode sa pise, ze je to "Kontrolka nespravnej funkcie" (uzasne specificky popis) a jedine opisane situacie sa tykaju toho, ked sa kontrolka rozsvieti/rozblika uz za behu motora.

Pre doplnenie, auto naposledy jazdilo 6 dni dozadu bez problemov a nastartovat som skusil zhruba 5x - vzdy rovnaky vysledok.

Moje otazky su, ci mate niekto skusenost s podobnou situaciou, ci ste to riesili so servisom (moj plan, ale asi az v pondelok, kedze autorizaky uz su zatvorene) a ci sa na to vztahuje predlzena zaruka. Vdacny budem za vsetky uzitocne info.

Vopred diky za vsetky odpovede.
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od Ghofig »

Mrkni sem:
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... 7&start=30

Řešil jsem něco podobného, byl jsem s tím následně v servise, nikde žádný problém, změřili, dobili, nic nenašli, takže se děsím dalšího delšího stání :)
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
qeeZz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2016, 10:14

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od qeeZz »

Ghofig diky moc za rychlu odpoved.
Na jednej strane si ma potesil, ze to snad nebude nic vaznejsieho ako vybita bateria (co by davalo zmysel aj vdaka dalsej indicii, a to, ze pri odomknuti auta sa nerozsvietia svetla - asi potrebuju viac energie). No na druhej strane s tebou uplne suhlasim, ze je dost smutne, aby dvojrocne auto malo takyto banalny problem, ked 15 rocna fabia nastartuje v pohode aj vo vacsich mrazoch a pri dlhsom statii...
Skusim si teda asi osvojit aj napad od nuldy a to nezatahovat el. rucnu brzdu pri dlhsom statii.
Ako prvu vec idem teda skusit riesit nabitie baterky.
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od frenkyto »

qeeZz píše: 19 led 2019, 13:57 Ghofig diky moc za rychlu odpoved.
Na jednej strane si ma potesil, ze to snad nebude nic vaznejsieho ako vybita bateria (co by davalo zmysel aj vdaka dalsej indicii, a to, ze pri odomknuti auta sa nerozsvietia svetla - asi potrebuju viac energie). No na druhej strane s tebou uplne suhlasim, ze je dost smutne, aby dvojrocne auto malo takyto banalny problem, ked 15 rocna fabia nastartuje v pohode aj vo vacsich mrazoch a pri dlhsom statii...
Skusim si teda asi osvojit aj napad od nuldy a to nezatahovat el. rucnu brzdu pri dlhsom statii.
Ako prvu vec idem teda skusit riesit nabitie baterky.
Priatelia aký prúd má vaša baterka v astre 1,4 92 kw benzín pri meraní batérie v motorovom priestore,a aký vzadu v kufri priamo na batérii,ak to niekto meral poprosím info..Pripadne ak niekto meral prúd batérie v motorovom priestore pobedzme po týždni ,alebo hneď po jazde zaujímajú ma hodnoty mám enjoy vybava...vďaka
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: Problémy so štartovaním

Příspěvek od frenkyto »

Priatelia aký prúd má vaša baterka v astre 1,4 92 kw benzín pri meraní batérie v motorovom priestore,a aký vzadu v kufri priamo na batérii,ak to niekto meral poprosím info..Pripadne ak niekto meral prúd batérie v motorovom priestore pobedzme po týždni ,alebo hneď po jazde zaujímajú ma hodnoty mám enjoy vybava...vďaka
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“