trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Jak je na tom se spotrebou? Cetl jsem, ze je porad u Korejcu vyssi, zvlaste pak u 1.0T ktery je nejvetsi zrout mezi trivalci. Protoze asi kazdy dokaze udelat necukajici auto, kdyz pouzije bohatou smes palivo-vzduch. Jenomze spotreba potom presahne puvodni atmosferu a downsizing je k (temer) nicemu.
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Prumerna spotreba do 6ti litru na 100km..auto slo nadherne ve vsech jizdnich rezimech, proste motor opelu obrovsky zklamani
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Tanguero
Příspěvky: 39
Registrován: 11 zář 2017, 09:27

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Tanguero »

blesk píše:
risar píše:
EGR je kokotina jak traky. Brusel tlaci na emisie, automobilky uz nevedia co robit. Automobilky vymyslaju picoviny
Vobec to nie je kokotina, lebo emisie musis nejako cistit - ak mas iny nazor, pricuchni si k motorke, felici alebo "tdicku". Takze dnes sa pouziva EGR (klasicky, ventilovy, dvojcestny,...), aby sa trochu ulavilo DPFku od sadzi. Pripadne predtym este DPFka neboli a sadze riesil len EGR.
Zaslepovanie EGR bolo moderne v tej dobe bez DPF, ludia zili v nazore, ze oni si motor zasierat nebudu, ale pustia ten smrad niekomu inemu do hlavy na precistenie alebo to nasaje motor iduci za nimi a precisti to on. Ignorancia a sebectvo.
Zjevně vůbec nevíš k čemu EGR slouží. Rozhodně ne k tomu, aby motor méně kouřil. Naopak, je to kvůli tomu, že při spalování chudé směsi, pokud je přebytek kyslíku, vznikají oxidy dusíku NOx. Ty mají nepříznivý vliv na zdravý, ale jak moc je diskutabilní, protože vědecké studie se liší a emistí limity vynucované EU jsou zpochybňovány. Aby se omezila produkce NOx, vymysleli konstruktéři motorů zajímavé řešení. Sníží se obsah kyslíku ve spalované směsi tím, že se už jednou spálený plyn přivede zpět do sání a smísí s čerstvým vzduchem. Na první pohled dobrý nápad, ale výsledky už tak dobré nebyli. Ve spálené směsi totiž není jen méně kyslíku, ale také spálené palivo. A to se více, nebo méně usazuje všude kudy projde. Proto se klasický EGR, zvláště u dieselů, zanáší, protože spalování nafty produkuje více sazí.
Nicméně toto je minulost. Dnes už se EGR realizuje jinak, změnou časování ventilů, při výfuku se neotevřou jen výfukové, ale i sací ventily, část spálené směsi se vrátí do sání. Odstavit to nejde, sviní to pořád, ale jen v hlavě a sání. Ve spojení s přímovstřikem jde o typické kurvítko, protože takto vzniklý karbon nelze odstranit jinak než mechanicky.
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

aby sa trochu ulavilo DPFku od sadzi. Pripadne predtym este DPFka neboli a sadze riesil len EGR.
Tanguero píše:Ve spálené směsi totiž není jen méně kyslíku, ale také spálené palivo. A to se více, nebo méně usazuje všude kudy projde. Proto se klasický EGR, zvláště u dieselů, zanáší, protože spalování nafty produkuje více sazí.
Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od _maty_ »

Od zari ticho, problem vyresen? Uprimne po dlouhe dobe jsem zde zavital a co ctu me moc netesi, nebot pomalu zacnu nejspis vybirat nastupce aktualni kugy, ktera po 30 tis km nema motoricky ani jinak zadny problem..
OnMi
Příspěvky: 461
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od OnMi »

Problem se vyresil sam generacni obmenou. Problematicke motory 1.4T (B14XFL/XFT) se do novych Aster uz nemontuji.
Nove benzinove motory Euro6d (1.2T a 1.4T) po faceliftu jsou jen trivalce. Take jeste GM, ale konstrukcne odlisne.
Montuji se od zari 2019, takze moc zkusenosti s nimi asi nebude. A vzhledem k trochu nepochopitelne cenove politice se mnoho lidi kteri drive Opel kupovali radeji poohledlo jinde.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

Spíš bych řekl, že problém je u těch aut, kde se tankuje špatné palivo, bez aditiv, jezdí se krátké trasy a dusí se motor na nízké otáčky. Je to obecný problém všech přímovstřikových motorů. U nás počínaje Octávia 2 s řadou atmosférických motorů FSI - ty na to taky trpěly.

Navíc Opel v mezidobí dodal novější SW řj, byla na to svolávačka, Dodal nové řady Olejů certifikace Dexos 1 gen.2. (snížený podíl vápníku) a každý rok na garančce ti doplní aditivum.

Já osobně mám 60tis km, tankuji z 95% jen Vervu 100 a jezdím v 15 000 na výměnu oleje. Motor jede krásně, necuká a má hladký chod i na volnoběh, je velmi tichý.

Za mě perfektní volba. Je pravda, že už jej nekoupíš, jen skladovky. Nové jsou jen 3 válce, včetně 1,4. Tam ale platí to samé, obecně je potřeba se k těm motorům chovat tak, aby se zbytečně neničili. A platí, že šetřit se nevyplácí. Lehce jeté auto bych koupil jen do 30tis km. Více ojeté bez toho aniž bych věděl od koho je a jak se k němu choval, bych se asi bál. Ale to je problém u všech moderních přeplňovaných motorů.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

MILLERS uz vyraba olej proti LSPI
https://www.filtreaoleje.sk/detail-prod ... -5l-10915/
Ma niekto z tymtoolejom uz skusenost?
Zaojimalo by ma pri ktorom oleji to trha najmenej. GM Dexos 1 gen.2, Liqy Moly DX1, MILLERS Premium LSPI ???
Kto ma skusenosti z akym olejom prosim dajte vediet.
ĎAKUJEM.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

Peto, trhání je vždy poněkud subjektivní dojem. Také nevím, jak bys to chtěl měřit. Jako, že ráno dám jeden olej, půjdu to vyzkoušet a odpoledne dám jiný olej a zase to půjdu vyzkoušet?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

Já jezdím na tom co mi lejou v Oplu DEXOS + 98/100 oct benzín. Jezdím už jen skoro výhradně dálky, nepopojíždím po městě. Po trhání ani památky. Defacto to zmizelo s tím olejem a novým SW, který přehráli v rámci svolávačky. Nic jiného do toho neleju.

Spíše mě trápí to, že se v tom vybijí baterka, po 14 dnech odstavení se vyždíme. Jak byl teď corona, tak člověk byl jen doma a musel jsem použít startovací kabeláž a auto kamaráda... ale to je na jiné vlákno.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“