Servisná prehliaka po 1r/30000km

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od mattonecz »

spatne si to pochopil :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Aquafresh1
Příspěvky: 10
Registrován: 17 bře 2017, 09:19

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Aquafresh1 »

1. garancka v APG.as na Roznavskej v Bratislave, kde som dal vymenit len olej a olejovy filter ma stala rovnych 150 eur..
Astra K, 1,4T 92kW Blue Sky, Enjoy + 17"
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od pelito »

ja som platil v MaH na Panonskej za to iste 160€ (cez VIP program), takze nejake extra VIP to asi az tak nebude :D
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
Loader
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2017, 21:18

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Loader »

Tak už to mám taky za sebou, Srba Jíloviště cca 3500.- (1.4 atmosféra)
Opel Astra K ST / 1.4 74kW
roumio
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2018, 21:38

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od roumio »

Zdravím.Můj první příspěvek na tomto fóru.První roční prohlídka Opel Astra K 1,4 70kw - po upozornění prodejcem .Najeto cca 9600km výměna oleje DEXOS 1, kontrola laku,-lehké podsunutí že výměna pylového filtru a dezinfekce výdechů je nutná,bez mytí, bez doplnění kapalin.Autopalace spořilov cene 6900kč.trvání 75 min.celkem překvapen.
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Majo »

pelito píše:ja som platil v MaH na Panonskej za to iste 160€ (cez VIP program), takze nejake extra VIP to asi az tak nebude :D
Ja som dal menit olej na Poliankach (preventivne ... prva napln a 14tis km) ... cena cez VIP 168Eur ... toz tolko k VIP :-)
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Sunman »

chlapi poslednych 10prispevkov je presne o tom o com vas provokujem vo vlakne o vymene oleja.
ani jeden z vas po roku nemal viac ako 15000km takze vsetky debaty o intervale su zbytocne.
palubak vam pocita aj cas a po roku vas posle olej vymenit a to je fajn.

druha moja poznamka je k tomu ze vacsina sa tu stara aby motor dostal olej ale akonahle chce servis siahnut na brzdy tak je to vyhananie penazi z kapsy.
pritom motor sa moze nanajvys zadriet, brzdy a brzdova kvapalina trebars zabije vase deti ktore so pozicaju vase auto nevediac ze "tata nikdy nejel rychlej nez 60" takze mu to vzdy ubrzdilo.
vid kopia prispevku nizsie:

Na Astře H jsem nechával brzdy (resp. destičky) měnit asi 5x a začaly se jemně ozývat až těsně před koncem životnosti destiček, tak mi nejde do hlavy proč to čištění u "nového" auta... jasně, aby měli v servise na čem vydělat.

tak nech vam to jazdi. konecne to na dovolenkach trochu prebehnie.
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Majo »

Sunman píše:chlapi poslednych 10prispevkov je presne o tom o com vas provokujem vo vlakne o vymene oleja.
ani jeden z vas po roku nemal viac ako 15000km takze vsetky debaty o intervale su zbytocne.
palubak vam pocita aj cas a po roku vas posle olej vymenit a to je fajn.

druha moja poznamka je k tomu ze vacsina sa tu stara aby motor dostal olej ale akonahle chce servis siahnut na brzdy tak je to vyhananie penazi z kapsy.
pritom motor sa moze nanajvys zadriet, brzdy a brzdova kvapalina trebars zabije vase deti ktore so pozicaju vase auto nevediac ze "tata nikdy nejel rychlej nez 60" takze mu to vzdy ubrzdilo.
vid kopia prispevku nizsie:

Na Astře H jsem nechával brzdy (resp. destičky) měnit asi 5x a začaly se jemně ozývat až těsně před koncem životnosti destiček, tak mi nejde do hlavy proč to čištění u "nového" auta... jasně, aby měli v servise na čem vydělat.

tak nech vam to jazdi. konecne to na dovolenkach trochu prebehnie.
Som aj cakal, ze budes reagovat :-)

Nic v zlom, respektujem tvoje skusenosti ... aj som cital tvoje prispevky ... napriek tomu po inych clankoch co som cital, som nechcel s novym autom a motorom po zabehu nabehat 20-25tis km .(tych 14 mam po pol roku)
Rozhodne si tiez myslim ze brzdovka/dosticky, kvalitne pneu a pod su dolezitejsie ... ale rovnako si nemyslim, ze ta vyrobna presnost je dnes taka, ze auta netreba zabiehat a ze by pri tom nevznikali vybrusy a auto by malo s prvym olejom fungovat desattisice km (lem moj subjektivny, nie odborny nazor :-) )
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od westler »

Sunman: Ta citovana cast prispeveku, co jsi zcela vytrhl z kontextu jak se ti to hodilo, byla ode me a zrovna v mem pripade uz ani nemuzes byt dal od pravdy, kdyz si myslis ze na aute a jeho udrzbe setrim nebo zanedbavam :mrgreen: Tak aby bylo jasno, ja nemam nejmensi problem menit vse nejen dle predepsanych intervalu v servisce (klidne ti je i vyjmenuju o pulnoci z hlavy) ale hlavne rozumove tak, abych predchazel dalsim problemum.

Desticky opravdu nesjizdim az na plech a nikdy na zadnem aute mi nezacaly ani signalizovat vymenu. Muj prispevek (tu cast kterou jsi citoval) jsi vubec nepochopil, ptal jsem se prave proto abych neco neopomnel a nezanedbal dopredu (precti si prosim znovu i tu uvodni cast meho prispevku kterou jsi necitoval) Tedy pro ilustraci - kdyz se ukaze ze brzdy na Astre maji treba tendenci se zapekat (treba kvuli chybe v navrhu, spatnemu tesneni vodicich valecku a nebo vysokym teplotam) a mely by se preventivne cistit, tak je budu klidne nechavat cistit i 6x rocne (ne sprejem zvenku, ale poradne rozebrat - ostatne na toto jsem se ptal v puvodnim citovanem prispevku) :mrgreen:

Prosim opravdu me nespojuj se zanedbanim udrzby, nebot je to zcela mimo misu. Patrim mezi ty blazny kteri by jezdili i kdyby benzin stal 60kc/l :mrgreen:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisná prehliaka po 1r/30000km

Příspěvek od Ghofig »

No ja mel rocni prohlidku a najetych prvnich 30k km po 10ti mesicich, takze to taky asi az tak uplne nesplnuji. A tak nejak ten predposledni prispevek nechapu. Proc bychom meli na nejakem servise setrit? Menim to, co se ma menit dle servisnich intervalu. Prece se v tom aute nezabiju sebe nebo nekoho jineho, kdyz usetrim nejakou tisicovku na brzdach, gumach nebo cemkoliv jinem...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“