1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Moderátor: Moderátoři

Jendix
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2010, 12:29

1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od Jendix »

Ahoj, doufám že se neopakuji (témata jsem projel a nikde jsem nic podobného nenašel)

Přemýšlim o koupi Vectry v 1.9 CDTi 110kW Combi. Nejsem zcela rozhodnutej, mohl by mi někdo rozumně říct jaký tohle auto vlastně jě. Zajímá mne co se spolehlivosti a náročnosti na servis, potažmo spotřeby. Jezdím dost dálnice, zajímá mne proto např. spotřeba při 150km/h.

Uvítám např. (pokud má někdo takové zkušenosti) srovnání s ostatními značkami, klady a zápory. Něco jsem si vyčetl na internetu, dokonce jsem pátral na zahraničních forech, něco tedy už vím.

Případně na bych si měl při koupi dát pozor, jaké jsou částé problémy.

Předem moc děkuji, Jendix.
Reklama
 

Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od Marky »

Tady jsem psal zavercene hodnoceni +/- s nedavneho SM.
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=29&t=1599

Pokud srovnam treba s O2 1.9 PD 77kW, tak je na tom mnohem lepe snad ve vsem, mnohem vice mista v celem interieru, motor je ve srovnani s PDckem neskutecne tichy a mnohem lepe taha. Dal bych to +/- na stejnou uroven jako subaru legacy 2.0D 110KW co jsem mel pujcenou od svagra.
Spolehlivost je velmi dobra je to osvedcene JTDcko (JTDM) od fiatu urcite po netu najdes mraky referenci. 16V ma proti 8V (do roku 2007) problemy s virivima klapkama, zanaseni EGR ventilu.

podivej se na recenze mistnich kluku, urcite si o aute a motoru udelas nazor
http://moje.auto.cz/lubaan/vekina.html
http://moje.auto.cz/Megabeda/vectra-c.html
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Jendix
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2010, 12:29

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od Jendix »

Moc děkuju, ty recenze jsou uplně super. ;)
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od megabeda »

@Jendix je to přesně jak píše Marky, na netu najdes mraky referencí. Jen si najít čas a hledat.
Nemusíš jít nutně do 110kw verze - 88kw motor je taky dobrý a řekl bych spolehlivější - odpadají starosti s vířivými klapkami sání. Motor je jinak výborný, ovšem může se stát, to ti nikdo nezaručí, že natrefíš na špatný kus, kde zanesený EGR je to nejmenší. Takový problém s dvouhmotým setrvačníkem, turbem, nebo DPF filtrem a máš průvan v peněžence.
Zjednoduším to - Vectra C má na svou dobu mnoho technických vymožeností (vždyť v roce 2003 když na trh přišla s bi-xenonovými světlomety s odbočovacím světlem je měl pouze Mercedes CLS. Ceny těchto dílů v Opelu jsou přímo drastické a musíš být připraven, že provoz takového auta něco stojí. Tím nechci stašit, na druhou stranu pokud jsi trochu zručný, dost věcí si může člověk opravit sám a tím značně ušetřit.
Ve finále budeš, pokud jak píšu, "nenatrefíš" na špatný kus, s Vectrou spokojený i v dnešní době je to moderní auto, které má co nabídnout.

PS: spotřeba - V BC mám 22.000 km a průměr 6,1 l nevím jak moc je přesný. Při 150 km/h teď odhadem okolo 6l možná i trošku víc.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
potenza.pm
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2010, 15:11

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od potenza.pm »

Ahoj Tak jsem pořídil (konečně) ;) Koupil jsem stříbrno zlatá 1,9CDTI 110Kw v automatu myslím že max výbava r.v.2007/8 MAXIMÁLNĚ MĚ DOSTALA A OSLOVILA jak jsem psal je to můj 4 opel v řadě ale první Diesel. Ale co jsem si tak tady četl tak si myslím že mám dost velkou prodlevu od 1 při rozjezdu. Tak jsem jel na BOSH PC ke kamarádovi a tam když proměřil hodnoty té vířivé klapky a špatný hodnoty. On to teda slyšel poprvé ale našel to a pak si tam zobrazil popsaný motor a tam si našel kde to najdem. Odkryli plas. kryt tak jsme čučeli a mysleli jsme že to máme ale kokáme do ELIT a on to je egger :roll: . Tak prosím o radu kde přesně to je ale vlastně jak to vypadá a jestli vůbec to jde vidět. Jaký je průběh jestli se to musí vyměnit naštelovat přes PC, co to stojí a kde se to dá sehnat nebo jen OPEL? V ELIT na netu jsme to nenašli nebo možná přehlídli nevím Díkes za radu


PS: Já osobně tomu moc nerozumím, mě je nejlépe mezi volantem a sedačkou :lol:
Jendix
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2010, 12:29

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od Jendix »

Ahoj, koukal jsem na internetu, a našel jsem i Vectru 1.9 CDTI se 74kW, má s tím někdo zkušenosti, případně mě zajímá zda se jedná taky o motor fiat, event. jízdní dojmy apod. přijde mi to trochu slabší, ale jedná se o auto pro tátu, není to žádný pilot, tak by mu to snad mohlo stačit. Předem díky za reakce.
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od Marky »

Ano je to stejny motor jako ostatni 1.9, jestli bude vykon dostatecny nedokazu rict, toto auto jsem neridil, ale bude to priskrcena 88kW verze. Myslim, ze by to na poklidnejsi jizdu mohlo stacit, pripadne se da chipnout. Nejlepsi je to auto odzkouset a uvidis sam.
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Uživatelský avatar
potenza.pm
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2010, 15:11

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od potenza.pm »

Ahoj taky nevím jaké jsou ostatní motory ale já mám vectru od září/říjen a jsem spokojenej sice pár věcí bych ještě ocenil ale na to moje ježdění kolem komína je to luxus a spokojenost ;)
Uživatelský avatar
milhauzz
Příspěvky: 303
Registrován: 04 kvě 2011, 13:17
Bydliště: Šumava

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od milhauzz »

Marky píše:Tady jsem psal zavercene hodnoceni +/- s nedavneho SM.
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=29&t=1599

Pokud srovnam treba s O2 1.9 PD 77kW, tak je na tom mnohem lepe snad ve vsem, mnohem vice mista v celem interieru, motor je ve srovnani s PDckem neskutecne tichy a mnohem lepe taha. Dal bych to +/- na stejnou uroven jako subaru legacy 2.0D 110KW co jsem mel pujcenou od svagra.
Spolehlivost je velmi dobra je to osvedcene JTDcko (JTDM) od fiatu urcite po netu najdes mraky referenci. 16V ma proti 8V (do roku 2007) problemy s virivima klapkama, zanaseni EGR ventilu.

podivej se na recenze mistnich kluku, urcite si o aute a motoru udelas nazor
http://moje.auto.cz/lubaan/vekina.html
http://moje.auto.cz/Megabeda/vectra-c.html
Zdravím,chci se zeptat,nevíte přesně v jakým měsíci roku 2007 byl už ten problém s vířívíma klapkama u 110 kW vyřešenej ?
Díky za info ;)
Insignia 118 kW ST, automat
OnMi
Příspěvky: 465
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: 1.9 CDTi - 110 kW Rada při koupi.

Příspěvek od OnMi »

Motory Z19DTH byly od 28.02.2007 a cisla motoru Z19DTH17228334 vybaveny konstrukcne opravenymi klapkami sani.

OnMi
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“