Problemy so zadnymi brzdami elektronicka parkovacia brzda Insignia A,HB, r.v.2013

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Globalplayer
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě 2023, 10:43

Problemy so zadnymi brzdami elektronicka parkovacia brzda Insignia A,HB, r.v.2013

Příspěvek od Globalplayer »

Dobry den, prednedavnom mi vyhodilo na palubovke zltu kontrolku servisneho modu el. park brzdy, ktora blika do ca 20 KM rychlosti a potom pri rychlejsej jazde zmizne. Diagnostika neukazuje nijake chyby. Auto jazdilo orcity cas uplne ok. V autorizovanom Opel Servise mi vraveli ze to nemusim nijak riesit . Co som si ale po case vsimol, zadne brzdy mi dostatocne neodtlaca od kotucov po odbrzdeni a nanjvys na lavej zadnej strane dokonca brzdy obcas piskaju a tym padom sa aj opotrebuju. Raz sa mi stalo ze bol aj zadny lavy disk nejako prehriaty. Posledne som musel menit zadne platnicky zn. ATE uz po 12 tis km, hlavne lava strana bola opotrbovana na doraz, pricom prava zadna bola ca na 50% opotrebenia. Podla vyjadreni automechanikov to pravdepodobne bude asi motorcekom, alebo to je moj nazor podla mna lankami, kt. vedu od motorceka. Oblozenie a strment mechanik kontroloval, udajne je tam vsetko ok. Skusali aj ci je brzda spravne nastavena, aj to by malo byt ok i napriek tomu kontrolka nezmizla a platnicky od kotuca neodtlaca na lavej strane dostatocne. Motorcek funguje, ale neviem do akej miery a ci spravne. Nemate niekto s tymto nejake skusenosti? Co by ste odporucili menit? Lebo mne vravia ze "ASI" motorcek, ten je ale dost drahy novy stoji ca 1000 Euro, pouzite sa daju zohnat i za 30-60 Euro. Osobne nemam rad vyjadrenia typu ASI, preto som sa chcel informovat este u Vas. Som dost neznaly tejto temy ale ja by som zacal prv s vymenov tych laniek , co Vy na to? Dik. Kazdy nazor mi je velmi cenny . Pekny den este . Vladimir

Více na: https://www.club-opel.com/forum-tema/el ... sage246775
Přílohy
Insignia A chyba parkovacej brzdy.jpg
Insignia A 2.0 TDI  chyba parkovacej brzdy.jpg
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Diesel“