Podle čeho vybíráte autoškolu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od milosh »

Většina z nás už řidičák má, to je jasné, ale pokud máte třeba syna nebo dceru, kteří se teprve na řidičský průkaz chystají, podle čeho budete tu konkrétní autoškolu vybírat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od R@dek »

Dcera je právě ve věku, kdy ji nabízím ať si udělá autoškolu a ona že nechce, že se bojí, respektive má respekt. Takže mám spíše problém ji přesvědčit. Jinak co se týká výběru, tak u nás je docela omezený počet autoškol, takže s výběrem mezi 2 autoškolami bych si asi poradil. Kritérium na výběr, tak nad tím jsem ještě nepřemýšlel.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od milosh »

Ono to je skoro smutný, protože pro ty mladý dnes není priorita mít "papíry" a svý auto, ale asi je víc nový mobil :D

No mě šlo o to, jestli, když už se někdo rozhoduje, že si udělá řidičák třeba v autoškole s automatem, když ho má "táta" doma. S manuálem se do budoucna stejně moc asi jezdit nebude, elektrická auta tam taky nemají fofrklacek :)

Navíc má být změna v legislativě, kdy by se k řidičáku na automat nemusely "dodělávat" zkoušky pro manuál.

Kámoš právě založil autoškolu, kde má pouze auto s automatickou převodovkou, takže tím odpadá stres, že to chcípne při rozjíždění na křižovatce, do kopce a tak. Já sám bych už šel jenom tam, v automatu je budoucnost.

Kdyby se někdo chtěl podívat na stránky, které jsem dělal, a třeba se tam přihlásit (nic z doho nemám, možná tak dobrý pocit a doporučení dobrého učitele autoškoly v Ústí n.L.)
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od Sandal »

Ak by malo byť dilema medzi autoškolou s manuálom versus automat, určite bych zvolil s manuálom :
z maunálu je jednoduchší prechod na automat, ako opačne.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od milosh »

Jasne souhlasim, ale jak uz budes jednou jezdit automatem, do manualu se ti chtit nebude :mrgreen:
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Tak to je přesně téma co řeším, syn bude mít 18 a k narozeninám jsme mu chtěli zplatit řidičák na auto. On ale prý to nechce, že to nepotřebuje a omáčka okolo. Nepomahá vysvětlení, že po škole bude mít lepší uplatnění v práci apod.

Syn řekl, že vlastnit dneska auto, je velmi nákladné a že aby bylo v relativním dobrém stavu, tak je to min 100 tis. a řidičák nechce. Dost nás to šokuje, protože já si myslel, že bude rád.

Co se týče výběry autoškoly, u nás v Ostravě je dost autoškol. Mám kolegu co vlastní autoškolu a vím, že u něho žáci jsou perfektně připraveni na zkoušky. U jiných, už jsem i slyšel informace, že měli podepsat, že prošli školení na 1 pomoc, nebo odjezdili uvedený čas s vozíkem a to nebyla pravda. Tak to potom je na nic.

Čestl jsem o tom co se chystá s těmi automaty v autoškole podle EU, proto by bylo super dělat autoškolu s automatem.

Uvidím, jak to dopadne u nás.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od milosh »

Radime, presne tak, mlady dnes maji jiny zajmy nez mit papiry. Ale rozhodne se jim to hodit v budoucnu bude. Jako darek to je hodne pekny teda, pri tech cenach autoskol kolem 15t.

Jinak aktualni info k autoskolam s automatem.

https://www.autozive.cz/autoskoly-pravd ... eka-zmena/
Uživatelský avatar
R@dek
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2020, 08:02

Re: Podle čeho vybíráte autoškolu?

Příspěvek od R@dek »

Dcera má právě také nabídnuto, že ji autoškolu zaplatím jako dárek k 18 a ona už má mezitím 19 roků a stále nechce. Abych však řekl pravdu, vůbec mě nedošlo a nenapadlo, že je dnes možnost dělat autoškolu s manuálem nebo automatem. Já bych volil manuál, aby tedy řidič nebyl po absolvování autoškoly omezován. Díval jsem se, že u nás jedna autoškola nabízí řidičák za cca 15000 Kč a druhá za cca 9500 Kč. To je docela velký rozdíl. Ale jestli mají i nějaký rozdíl že by jedna nabízela automat a druhá manuál to jsem nikde nenašel.
Opel Astra J 1,4 turbo 103kW/140k notchback-SEDAN - drive - 2015
Odpovědět

Zpět na „Pokec“