Kontrolka tlaku v pneu

Moderátor: Moderátoři

Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

Ahoj, nemá někdo zkušenost s blikající kontrolkou tlaku v pneumatikách?
Displej ukazuje všechny čtyři údaje správně, to mám ověřeno. V pneuservisu jsme se na čidla dívali, nebyla nijak poškozená. Pokud vím, jsou v nich nevyměnitelné baterie. Jestli jsou vybité, tak ale nerozumím tomu, proč stále ukazují, navíc správně... Tlačítko DDS jsem zkoušel, kontrolka se rychleji rozbliká a pak zhasne. Po třech vteřinách se však opět rozsvítí.
Díky za jakoukoliv radu, nechci měnit čidla a pak zjistit, že se tím problém nevyřešil. Diskuzí jsem prošel mraky, odpověď jsem však nikde nenašel.

Zafira B, 2014, A18XER
Reklama
 

mironto
Příspěvky: 40
Registrován: 03 dub 2020, 22:04

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od mironto »

Podla mojich vedomosti, Zafiry od 2014, co boli povinne vybavene snimacmi tlaku, uz maju system TPMS prevzaty a upraveny zrejme z Astry J (pozeral som to podla VIN cisla od clena Niraj a EPC ukazovalo cisla riadiacej jednotky a snimacov z Astry J), ako aj budiky (mas na nich zrejme aj toho "radcu spravneho radenia"?).

V povodnej Zafire B ked na budikoch svieti signal TPMS na cerveno, jedna sa o defekt, na zlto porucha systemu, blika ale len v pripade, ze sa podrzi tlacitko DDS - vtedy blikne 3x na potvrdenie inicializacie. Inac neblika. Ak sa vybije baterka v snimaci, system po prejdeni urciteho poctu kilometrov to vyhodnoti ako chybu, rozsvieti sa kontrolka na zlto a na displeji nezobrazuje ziadne hodnoty tlaku (ani z funkcnych snimacov). Pomocou diagnostiky sa ale udaje zo zvysnych snimacov daju vycitat.

Mozno budu vediet pomoct majitelia Astra J. V manuali Opel Astra J MY14 sa pise:
Systém sledovania tlaku vzduchu v pneumatikách
Symbol w svieti alebo bliká žlto.
Svieti
Strata tlaku vzduchu v pneumatikách. Okamžite sa zastavte a skontrolujte tlak vzduchu v pneumatike.
Bliká
Porucha v systéme alebo je namontovaná pneumatika bez snímača tlaku (napr. rezervné koleso). Po 60-90 sekundách kontrolka začne trvalo svietiť. Obráťte sa na servis.

Cize to vyzera na vadny snimac. Tie hodnoty, co ukazuje na displeji, sa aj menia, ked zmenis tlak? Lebo mozno len zobrazuje poslednu hodnotu tlaku aj z vadneho senzora?
Zafira B (2013) A16XER
Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

Mironto, díky za odpověď. Mám jeden z posledních kusů Zafiry B dovezených do ČR, "rádce řazení"" tam ale není.
Máš pravdu v tom, že kontrolka svítí, bliká jen po rozjezdu asi minutu. Každopádně hodnoty ukazuje. A ukazuje mi to vždy aktuální hodnoty, tedy po dofouknutí nebo při zahřátí. Tedy vše funguje, ale žlutá kontrolka prostě svítí.
Ještě jsem včera v jedné diskuzi zaznamenal možnost, že mám prohozené pneumatiky, respektive disky, a tak mi sice displej ukazuje všechny hodnoty, ale vyhodnotil to stejně jako chybu. Včera v servisu mi také poradili, abych si to celé zajel nechat znovu naprogramovat. Možná bude zakopaný pes tady. Ještě zkusím postupně upouštět pneumatiky, třeba zjistím, že upustím třeba levou přední a na displeji mi to ukáže pokles tlaku u jiné. Nic víc mne v tuto chvíli nenapadá. Pokud něco zjistím, dám vědět.
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od HeFab »

Možno preprogramovanie pomôže.
Môj názor je, že ak niekto vlastní auto s TPMS snímačmi, tak súčasťou má byť vlastníctvo "oranžovej krabičky" :mrgreen:
EL-50448.jpg
Stojí to 6€ ;)
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

HeFab, díky. O tomto přístroji jsem nevěděl, každopádně souhlas s Tvým příspěvkem. Rovnou jsem to vyřešil, v Číně už pro to běží do regálu 8-)
V prosinci sem napíšu, jak jsem dopadl, třeba se to někomu bude hodit.
Ještě jednou díky oběma, Chorche
Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

Ahoj, zkouším to po nějaké době, bohužel stále stejný problém. Po nastartování kontrolka tlaku chvíli bliká, pak se nastálo rozsvítí.
Displej ukazuje všechny hodnoty tlaku na všech kolech správně. Zkoušel jsem upustit i nafouknout kola, vše několikrát zkontrolovat, prostě vše bez problémů, až na tu kontrolku.
Oranžová krabička už mi přišla. Poradí někdo postup, jak jí použít? Hledal jsem, nenašel... Auto chci prodat, je komplet připravené, až na tu blbou kontrolku.
Díky za jakoukoliv pomoc. Chorche
OnMi
Příspěvky: 464
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od OnMi »

https://seventrumpet.com/reset-opel-zaf ... ure-light/

Ale pokud je to Zafira B tak tam ti bude asi oranzova krabicka k nicemu. Ta se pouziva az od Zafiry Tourer (C).
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

OnMi, díky.
Postup dle odkazu jsem zkoušel. Kontrolka skutečně třikrát blikne, na chvilku zhasne, pak se ale za pár vteřin rozsvítí... Asi bude chyba jinde.
Oranžová krabička - díky za info, aspoň to nebudu zbytečně zkoušet. Čert vem 7 dolarů, co bych teď dal za blbou zhasnutou kontrolku... Zkusím autorizovaný servis.
Chorche
Chorche
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2020, 12:30

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od Chorche »

Chyba je skutečně jinde, jedná se pravděpodobně o "řídící" jednotku snímačů tlaku. Alespoň tak to vyhodnotili po opravdu důkladné diagnostice u dealera v KV. Před výměnou ještě zkontrolují kabely, pak teprve samotná výměna.
OnMi
Příspěvky: 464
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Kontrolka tlaku v pneu

Příspěvek od OnMi »

Vzhledem k tomu, ze je to Zafira B, kde to jeste bylo nepovinne volitelne prislusenstvi, tak bych to asi resil odprogramovanim a bude navzdy pokoj.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“