Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od sova »

já objednával skladovku, hned při objednání mi sdělili vin a čekal jsem 3 týdny na předání...
Reklama
 

xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

A ta skladovka byla v centrálním skladu v Maďarsku? Tři týdny na dodání auta z Maďarska do Čech mně přijde docela dost.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od sova »

to už netuším, ale nechával jsem ještě dodělávat v Maďarsku vyhřívané sedačky.. pak co si pamatuju, tak to skoro týden stálo u prodejce, než zařídil značky a rozhodl se mi auto předat
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od Sunman »

3 tyzdne nie je urcite vela. normalna spedicia ktora vozi baliky potrebuje tyzden nez vytazi nakladak danym smerom.
tvoje auto nikto specialne nepovezie z madarska k tvojmu predajcovi ale az bude plny kamion oplov danym smerom.
ked kupujes niekde kde predaj oplov fici viac tak to moze byt rychlejsie, ked si v odlahlejsom kute ceska tak dlhsie. tak to dnes chodi a so spedicnou sluzbou nepohnes.
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

To jsem bohužel zjistil taky. Kupuju v Praze, takže s množstvím prodaných aut by snad problém být neměl. Ale mám pocit, že nejdřív auta pro všechny dealery jedou někam do skladu dovozce a teprve odtud k dealerům.
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Co doporučujete zkontrolovat až budu přebírat auto od dealera? Případně co z ovládání si nechat vysvětlit?
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od Sunman »

ano tak funguje dnešná logistika - tovar sa z výrobného závodu vezie do centrálneho skladu trebárs 100km a potom odtiaľ sa rozváža k predajcom napríklad 100m od výrobného závodu.
viď napr. logistické sklady Tesco a pod.

u dealera toho moc nenakontroluješ - osobne na základe skúseností by som prezrel hlavne kvalitu laku (napríklad po otvorení dverí) a kompletnosť tebou objednanej výbavy.
vysvetliť se nechaj všetko o čom nevieš pokiaľ je to tvoj prvý opel. v každom prípade ti doporučujem prečítať knižku doma - mám 4-tú Insigniu ale prelistujem vždy.

doma určite skontroluj hladinu oleja, chladiacej a brzdovej kvapaliny aby si vedel až tam budeš mať málo o týždeň či to len nedoliali vo výrobnom závode alebo je niekde netesnosť.
Rovnako nahustenie pneu si skontroluj podľa štítku vo dverách a uprav podľa potreby, nezabudni na rezervu ak si si ju objednal.
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Tohle je moje první nové a asi i moderní auto. Přeci jen stávající Golf IV MY2000 moc vymožeností kromě elektrických oken a zrcátek a klimatizace nemá. Rádio obyčejné, tempomat ani palubní počítač nemám a ovládání se u Golfa moc neliší od Škody 100 se kterou jsem začínal. Světla, blinkry a stěrače jsou v podstatě stejné. Co by tam taky vymýšleli.

U dealera chci projít výbavu, provozní kapaliny, nahuštění pneumatik, umístění pojistek (to už mně jednou vypeklo, nevěděl jsem, že Golf má i pojistky v prostoru motoru, tak jsem jak blbec hledal pojistku větráku chladicče a nemohl ji najít). Zeptám se, jestli je karoserie navoskovaná, nevím jestli to z výroby dělají, pokud ano tak za jak dlouho převoskovat.

Napadá někoho, co ještě? Doma si pak sednu do auta a manuálem a budu se učit, co a jak ovládat.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od sova »

čeknul bych si slícování kapoty a světel a taky pokud máš stříbrné okrasné lišty kolem oken, tak ty taky - vlastní zkušenost - nelícovalo

navoskované auto 100% nebude, takže první věc co bych udělal u měkkých opel laků by bylo zajet hodit přední nárazník a kapotu do průhledné fólie, nebo aspoň to navoskovat kvalitním výrobkem (alespoň ten soft99 fusso coat)
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Asi obecně projdu všechny spáry a slícování karoserie před a po zavření dveří.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“