Kupujeme Oplíka

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2019, 06:49

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Sajfi »

No mě ta cena zas tak nízká nepřipadá … S nájezdem 125.000 Km … Takovejch podobnejch je na ebay.de spousta …

Tahle se mi líbí víc: www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Opel-Astra- ... 271976.htm
Astra K ST 1.6 CDTI 100 kw, MY17
ex Astra H Caravan 1.9 CDTI 88 kW, MY06 s panoramatickou střechou … :-)
Reklama
 

Simpson
Příspěvky: 5
Registrován: 03 črc 2018, 13:44

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Simpson »

link nefunguje
nio96
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2011, 13:42

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od nio96 »

Dobrý večer pánové, moc jsem fórum nepročítal a tak doufám, že mě neukamenujete pokud zde bude něco podobného... Kupuji "rodinné" auto a tak jsem si vzpomněl i na Opel a konkrétně na Astru, kdy bych chtěl kupovat vozidlo do 150.000,-Kč včetně a tak brouzdám po netu a koukám a v nabídce je opravdu hodně hodně moc motorů a tak bych se chtěl zeptat zkušených lidí jaký by v takové cenové relaci vybírali. Nájezd máme max 15.000 km za rok a spíš kratší cesty než dálky. Dálky zcela minimálně. Případně pokud někdo navrhne nějaký motor, tak na co si u něho dát bacha (egr, dpf, turbo, rozvody, atd.) Díky moc za radu a pomoc.. :-)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Jsi příliš stručný a odkaz je taky vcelku k ničemu. Zkus se trošku rozepsat hlavně o důvodech, jež by k "repasi motoru" (či turba...?) měly vést, pak můžeš očekávat nějakou smysluplnou reakci. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Baltik
Příspěvky: 87
Registrován: 09 čer 2019, 20:24
Bydliště: Příbor

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Baltik »

Tohle vypadá na reklamu.
- F_X16SZR 99'' - Classic
- F_X16SZR 97'' - Off
- Dedra 1.6 97" - Prime
- 106 ''98''
Ondra K.
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2020, 08:53

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Ondra K. »

Zdravím, zvažuji nákup ojeté Astry Sportstourer generace J. Jezdím převážně krátké trasy po městě, takže bych chtěl benzínový motor a automat. Ohledně motorů je na internetu informací a zkušeností celkem dost, ale k převodovce jsem našel akorát tolik, že jde o převodovku s hydrodynamickým měničem (což bych chtěl) od Aisinu.

Zajímá mě zda s touto převodovkou má někdo zkušenosti. Dále by mě zajímalo co tak stojí běžný servis, eventuálně kompletní repase, nebo výměna a jaká je životnost, případně na co si dát pozor.

Díky za odpovědi.
rheostat
Příspěvky: 3
Registrován: 01 lis 2022, 10:44

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od rheostat »

Ahoj,

Přemýšlím o koupi dalšího auta a skončil jsem u Astry J/Zafiry B a potřeboval bych poradit s motorizací.
Pohybuju se cenově do 5000e, takže se bavíme o autech roky 2010-2013, do 250000 najeto.
Je mi jedno jestli diesel nebo benzín.
Co jsem vyčetl, tak u dieselu bych se měl 1.7 vyhnout a hledat 2.0. Verze 88 nebo 110 kW.
Jaký benzínový motory? Ta šestnáctka bez turba se líbí pro svojí jednoduchost.
Nemám ambice jezdit rychle, najedu do 30 000 ročně a to většinou po dovolených, denně do práce jezdím výjimečně.
Tak by mě zajímal výš názor a zkušenosti a co si třeba při obhlídce pohlídat, jestli to někde výrazněji rezne, setrvačník a podobně.

Předem dík
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od milosh »

Ahoj, ohledně astry J doporučuji prostudovat forum https://www.astra-j.cz/, kde je ohledně typů motorů opravdu mnoho informací.

K Zafiře B je zde další forum a protože mají motory shodné s Astrou H, určitě si to pročti i zde https://www.opel-astra-h.cz/forum/
rheostat
Příspěvky: 3
Registrován: 01 lis 2022, 10:44

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od rheostat »

Mockrát díky za radu. Astra J forum mě přivedlo sem, třeba z vlákna jestli by si lidi Astru lidi koupil zas jsem usoudil, že je lepší uvažovat o tom 2.0 CDTI.
Na druhou stranu chápu, že u těhlech olítanejch vrán, na které mířím je každá rada drahá a hrozně záleží, jak se k tomu ty lidi chovali.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujeme Oplíka

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Přesně tak, záleží kus od kusu, jak se choval vlastník k auto, zda měnil motorový oléj dříve než je předepsáno apod. Astra J dost težké auto a tak motor 2.0 CDTI je ta nejlepší varianta z nafty. Dělala se v několika variantách.

Co je asi možná slabinou jsou žhavící svíčky, dost vlastníku je měnilo v nízkých nájezdech km postupně jednu po druhé.
Pak doporučení je co 6 let / 150 000 km menit určité testění, které se nachází v olejové vaně, teď si nevzpomenu, ale vesmě se pak rozsvicuje kontrolka mazaní.

Rozvody se zde mění po 150 000km.

Jinak o kombi se v urcitych letech na hagusek loupal lak, byl použit špatný tmel a ten po pár letech začal praskat. Dal bych si pozor na zadní pružiny, ty dost praskají. U modelů z roku 2010 - 2012 při průjezdu nerovností ozívalo bouchání od zadní nápravy, dělali to zadní třmeny. Od roku 2012 se montovali upravé a ty to nedělají.

Teď mě asi uý nic nenapadá, takového vážného.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“