Tpms senzory

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Tpms senzory

Příspěvek od mfilip »

Insignie 2015 koupena na originalnich kolech, TPMS vse ok.
Dokupoval jsem 4x pouzite Alu s pneu jako zimni sadu, s TPMS, v Polsku pres allegro.pl, obdoba Aukro.cz, TPMS vse ok.
Misto sady na opravu pneu jsem chtel rezervni kolo a koupil jsem 4x plechy 16" za 1200Kc a prekvapive i se snimaci tpms,
borec rikal, ze nevi jestli jsou funkcni, ze vozi obcas pneu/disky z Nemecka a jak to tam koupi, tak to tu proda. Prekvapive jsou funkcni,
protoze uz jsem jeden pouzil vymenou za zniceny, kdyz se mi povedlo ulomit hlinikovy tubus pri povolovani prioxidovane alu cepicky.
Plechy jsem nakonec prodal bez tpms snimacu asi za dvojnasobek puvodni ceny, dal jsem si pred tim praci, odpiskoval, prelakoval.
Podarilo se mi nakonec v Polsku sehnat orig dojezdove kolo.

Suma sumarum:
TPMS mi funguji, prestoze nektere maji uz 9let
nic nebylo nutne parovat. Proste se vymeni kola nebo cidlo a behem jizdy se nactou a funguji.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Reklama
 

Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Tpms senzory

Příspěvek od Laky7777 »

Zafira, Astra J a K, Meriva B musia TMPS snimace aktivovat (EL50448) - cez menu resetu snimacov.
Insignia B si sama spracuje senzory, tak nie je mozne spustit menu, kde sa resetuju snimace. Proste na Insignii sa vymenia pneu a po kratkej jazde sa senzory TPMS sami sparuju.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
standa.
Příspěvky: 39
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Tpms senzory

Příspěvek od standa. »

TPMS čidla se musí párovat tehdy, když je pouze jeden přijímač. Každé čidlo má své ID a to si řídící jednotka správně přiřadí ke každému kolu.
Pokud je u každého kola i přijímač, tak si k němu řídící jednotka automaticky přiřadí ID čidla.
Když jsem vzal telefon s Androidem, doinstaloval podporu Linuxu a na něm rozjel rtl_433, tak přes USB OTG připojený tuner s RTL2832U jdou tyto čidla načíst.
rtl433-tpms-b.jpg
96Sweet96
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2018, 20:22

Re: Tpms senzory

Příspěvek od 96Sweet96 »

Ahojte po 4 rokoch mi odisiel tmps snimac , objednal som univerzal alcar . Po nahodeno do kolesa nereaguje.
Mam letnu a zimnu sadu , nacitanie som riesil cez oranzovu krabicku.
Musi sa tento snimac nahodit do radiacej jednotky ?
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Tpms senzory

Příspěvek od Laky7777 »

Podla mna bude nutne ten senzor naprogramovat pre konkretny model auta.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Tpms senzory

Příspěvek od Cinda »

Jeden krátký dotaz. Bude nefunkčnost TPMS čidla problémem při technické kontrole na STK? Za týden budu muset na STK a právě mě odešlo jedno čidlo s patřičnou hláškou hned po nastartování. Jde to nějak obejít, třeba na krátkou dobu deaktivovat hlášku?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Tpms senzory

Příspěvek od J@ck »

Na Slovensku by problém na STK bol - auto by neprešlo, je to jeden z dôvodov nespôsobilosti auta na cestnú premávku. Pokiaľ je auto systémom TPMS vybavené, systém musí byť kompletne funkčný - bez chýb. V Česku neviem, ale myslím, že to bude podobné - základ to bude mať v legislatíve EU.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
mira1
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2012, 21:49

Re: Tpms senzory

Příspěvek od mira1 »

Myslel jsem si totéž. Je to jeden z povinně zaváděných systémů, ale záleží na technikovi, jak jeho nečinnost vyhodnotí. Kolega s "J" s touto závadou STK v ČR prošel.
Obejít by to možná šlo. Vymazat diagnostikou závadu z paměti a doufat, že v průběhu popojíždění linkou ji systém opět nenačte. Já osobně jsem s poloprázdným kolem ujel 0,5 km než přišla hláška o nízkém tlaku.
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Tpms senzory

Příspěvek od Laky7777 »

Tam zalezi na roku vyroby aj - do 10/2014 nebolo TPMS povinne. Hlasenie TPMS sa neda vymazat, malo by svietit na displeji stale.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Tpms senzory

Příspěvek od J@ck »

Laky - pokiaľ by to bola Astra J, tak áno, ale on má Astru K, čiže logicky rok výroby auta bude viac ako 2014. Opel Astra K sa začala vyrábať - pokiaľ sa nemýlim - v druhej polovici roku 2015.
https://www.opel-infos.de/modelle/astra_k5t.html
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“