Stěrače, ostřikovače

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Eisy »

Si ma ani trocha nepochopil. ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gaboom
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2017, 17:47

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Gaboom »

Jo, koupil sem Bosh Aerotwin. No ale jako dokonalý to není. Do 100km/hod dobrý, ale při 130km/hod zůstává na krajích (nahoře i dole) šmouha špíny. Ale aspoň to nezavazí ve výhledu. Je to vážně jen na kraji. A když zpomalím, pořádně skla ostříknu a dobrý.
K tomu stírání za deště. Jo, občas si poskočí, ale jen v krajní poloze nahoře. A řeším to tak jak tu někdo zmínil. Stačí trošku ostříknout sklo a je klid. A mám dojem, že když nanesu tekutý stěrače, tak to poskajuje uplně minimálně. To už to sklo musí být vážně dost suchý, aby to dělalo bordel.
Kapalinu do ostřikovačů požívám trochu dražší, s nanotechnologií. Možná to tomu taky pomáhá.
Opel Astra K ST 1.4i 74kW Enjoy+zimní sada 1+komfortní sada 2
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od jardaastra »

Zdar Bosch aerotwin jsem koupil také, ale dokonalé nejsou. Kratší stěrač u spolujezdce v pohodě, ale u řidiče delší stěrač někdy blbne.
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od palecNR »

Ja mam uz vyse pol roka valeo a zatial spokojnost,boschky sa s nimi nedaju porovnat,teda aspon u mna.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od jardaastra »

Jojo nad valeo jsem také uvažoval
Pito24
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2016, 06:42

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Pito24 »

Páni ako vám pracuje zadný ostrekovač na k ST? Po ostreku kvapalina odtiaľ stále vyteká a mňa to už vytáča. Musím zotrieť aspoň ešte 4-5x ak nechcem mať rozmazané sklo. Alebo stačí pár nerovností a zase voda aj keď prešla už hodina. Máte to tak všetci, je to vlastnosť?
Astra J ST 2013, cosmo 121KW
Astra k ST, innovation 1.6T, MY17,5
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od sova »

Taky me to vysira...
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Mike »

jj, stejně, i když to dlouho nepoužívám tak to teče. Nejvíc je to vidět když naleštím auto. Je to jak když tam někdo plivnul :-D

Bosch stěrače na předku mám také, štvalo mě, že originál skáčou. Stejně poskakují. Ty stěrače jsou moc dlouhý, konstrukčně je to špatný. Další přešlap je, že nestírají ke sloupkům, je to dost nebezpečný, zhoršuje to výhled.

Další problém vidím v naprosto katastrofickém systému automatického stírání, který u mě pracuje tak nějak naopak, když prší málo stírá jak blázen, když hodně tak nestírá vůbec, nastavení citlivosti nefunguje.

Stírání je u Astry je jeden velký FAIL - :roll: :lol:
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Pito24
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2016, 06:42

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od Pito24 »

Myslím že niekto tu na fóre dával na predné hadičky k stieračom spätnú klapku od škodxxxx. aby mu nepadala voda a ostali zahltené hadičky. Možno by pomohlo dať aj na zadne celkom k tryske, aby ak tam nie je tlak nepustila vodu. Ale stočiť hadičku aby bol prívod zospodu, hore kopcom hádam nepotečie.
Astra J ST 2013, cosmo 121KW
Astra k ST, innovation 1.6T, MY17,5
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Stěrače, ostřikovače

Příspěvek od morgoth »

Neměnili jste někdo zadní stěrač? Já za žádnou cenu nemůžu přijít na to, jak to udělat. Našel jsem jen video na Astru J, kde se to ramínko zvedne a stěrač vyklopí, ale mě jde zvednout jen kousek nad okno a stěrač se jen trochu vycvakne, než se hranou zasekne o okno. Nebo se má z toho ramínka nějak silou vypáčit?
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“