Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Díky za rady. Jsem z Poděbrad, takže Šumava je trochu z ruky, ale mám v plánu hned po koupi Insignii protáhnout po trase Poděbrady - HK - Jičín - MB - Poděbrady mimo dálnici a to aspon dvakrát a pak začít normálně jezdit.

Do klasické myčky jezdit neplánuji, je u nás myčka s flísovými kartáči a pak klasická jen s wapkou, takže asi bude vést ta. Spodek by měl být navoskován z výroby a prodejce mně doporučil nechat ošetřik lak Picatecem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od sova »

Picatecem :o

Hele za mě mohu doporučit Soft99 Fusso Coat. Jednoduchá aplikace a není třeba hned rozlešťovat, ale klidně až druhý den. Podmínkou je, aby bylo auto po tu dobu v garáži...
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od blesk »

Z vyroby je to jenom takovy zaklad na 4 roky, pokud chces to auto na 15 let, tak bych to nechal udelat poradne.
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Picatec mně doporučil prodejce, ale teď jsem procházel recenze a pochopil jsem, že jsou to vyhozený peníze a navíc je s tím děsná práce.
Takže asi zkusím něco jiného.

No rád bych, aby auto vydrželo déle než 4 roky, takže první rok spodek nechám a po zimně hned voskování obnovit.
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od Sunman »

Hoši zase budem obvinený, že píšem nezmysly tak ako vo vlákne "výměna oleje" Astra K.
Mám pocit že to tu zaspalo dobu, často sa tu doporučujú postupy, ktoré používal môj otec (deda byl eisenboňák na penzi od roku 45 takže neměl auto). Každý by chcel mať auto aby mu vydržalo. Tak koľko teda - 10 rokov a 350tkm alebo 30 rokov a milion km?

Ochrana podvozku:
já neviem, ale rozdiel medzi ošetrením na žigulíku či škode 100 a insignii je pomerne veľký.
od roku 2003 mám ôsmy oplík, Vectra po 9 rokoch a 350t km mala karosériu zospodu alebo vo dverách v pohode.
Ak teda plánuješ 10 rokov ušetri prachy.

Ochrana laku:
pokiaľ máš základnú farbu, tá je tak mäkká, že po 50t km bude predok dierkovaný ako po paľbe gulometom. Metalika bude na tom podstatne lepšie, oderky a lúpance na laku budú od väčších kamienkov.
Myslím, že žiadny pikatec ani iná ptákovina nepomôže. Osobne považujem za jedinú spoľahlivú ochranu oblepenie nárazníka a snáď aj prednej kapoty bezfarebnou fóliou.
Mám to na súkromnej Astre - metaliza 230t km vyzerá to stále OK.

Umývačka - to sa tu rieši tiež dokola, tvrdá voda a podobne. Pokiaľ máš umývačku ani nie s WAP ale laser bezkontaktnú umývačku, táto je dobrá, ale 2x do roka to potrebuješ umyť nejakou špongiou aby si ho navoskoval tvrdým voskom.
Kefy určite nie sú ideálne ak to chceš mať 20 rokov.

Predné sklo:
čo s tým chlapi? ako ho chrániť? Môžem vám povedať, že po 100tkm je najviac zničené predné sklo. Nie lúpancami ale jemnými škrabancami po celej ploche - takže pre citlivé duše je to katastrofa. dobre je ho rozbiť a vymeniť na poistku. :mrgreen:

Olej
samozrejme meniť okamžite po prevzatí auta. Bože nebláznite už zase s pilinami. aj tu doba pokročila od doby žigulíkov. Jednak oleje majú inú kvalitu a tiež výrobné metódy sa podstatne zmenili tiež.
Môj názor je výmena podľa ukazovateľa na palubke - 30000km pokiaľ jazdíš tak, že to vydrží.

Radšej sa zameraj na bezpečnosť:
pokiaľ máš dieťa tak detskú sedačku namiesto tmavých fólií na zadné svietidlá
výmenu brzdovej kvapaliny pravidelne po 2-och rokoch a nie až zovrie v nádobke
seriozne pneumatiky - bohužiaľ ako vidím, nové ople jazdia na hankookoch... Tak aspoň aby mali serioznu hlbku vzorku a nie ako ma presviedčali na inom fore že jazda na trčiacich kordoch je rovnaká ako na nových pneu.

O zábehu presne ako píše colommbo - do vyšších otáčok by som sa nebál ani na začiatku, najprv 1/2 max t.j. 3000 a po 500km 2/3 max. Po 1500 naplno.
Mám pocit, že žigulík mal zábeh asi 5000km - takže aj tu vidíme, že výrobná technológia bola niekde inde.

veľa šťastných km. som zvedavý na tvoju spokojnosť s 1.5 benzín. Si po dimcovi zrejme druhý majiteľ tohto motora v ČR/SR.
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od Sunman »

Hoši zase budem obvinený, že píšem nezmysly tak ako vo vlákne "výměna oleje" Astra K.
Mám pocit že to tu zaspalo dobu, často sa tu doporučujú postupy, ktoré používal môj otec (deda byl eisenboňák na penzi od roku 45 takže neměl auto). Každý by chcel mať auto aby mu vydržalo. Tak koľko teda - 10 rokov a 350tkm alebo 30 rokov a milion km?

Ochrana podvozku:
já neviem, ale rozdiel medzi ošetrením na žigulíku či škode 100 a insignii je pomerne veľký.
od roku 2003 mám ôsmy oplík, Vectra po 9 rokoch a 350t km mala karosériu zospodu alebo vo dverách v pohode.
Ak teda plánuješ 10 rokov ušetri prachy.

Ochrana laku:
pokiaľ máš základnú farbu, tá je tak mäkká, že po 50t km bude predok dierkovaný ako po paľbe gulometom. Metalika bude na tom podstatne lepšie, oderky a lúpance na laku budú od väčších kamienkov.
Myslím, že žiadny pikatec ani iná ptákovina nepomôže. Osobne považujem za jedinú spoľahlivú ochranu oblepenie nárazníka a snáď aj prednej kapoty bezfarebnou fóliou.
Mám to na súkromnej Astre - metaliza 230t km vyzerá to stále OK.

Umývačka - to sa tu rieši tiež dokola, tvrdá voda a podobne. Pokiaľ máš umývačku ani nie s WAP ale laser bezkontaktnú umývačku, táto je dobrá, ale 2x do roka to potrebuješ umyť nejakou špongiou aby si ho navoskoval tvrdým voskom.
Kefy určite nie sú ideálne ak to chceš mať 20 rokov.

Predné sklo:
čo s tým chlapi? ako ho chrániť? Môžem vám povedať, že po 100tkm je najviac zničené predné sklo. Nie lúpancami ale jemnými škrabancami po celej ploche - takže pre citlivé duše je to katastrofa. dobre je ho rozbiť a vymeniť na poistku. :mrgreen:

Olej
samozrejme meniť okamžite po prevzatí auta. Bože nebláznite už zase s pilinami. aj tu doba pokročila od doby žigulíkov. Jednak oleje majú inú kvalitu a tiež výrobné metódy sa podstatne zmenili tiež.
Môj názor je výmena podľa ukazovateľa na palubke - 30000km pokiaľ jazdíš tak, že to vydrží.

Radšej sa zameraj na bezpečnosť:
pokiaľ máš dieťa tak detskú sedačku namiesto tmavých fólií na zadné svietidlá
výmenu brzdovej kvapaliny pravidelne po 2-och rokoch a nie až zovrie v nádobke
seriozne pneumatiky - bohužiaľ ako vidím, nové ople jazdia na hankookoch... Tak aspoň aby mali serioznu hlbku vzorku a nie ako ma presviedčali na inom fore že jazda na trčiacich kordoch je rovnaká ako na nových pneu.

O zábehu presne ako píše colommbo - do vyšších otáčok by som sa nebál ani na začiatku, najprv 1/2 max t.j. 3000 a po 500km 2/3 max. Po 1500 naplno.
Mám pocit, že žigulík mal zábeh asi 5000km - takže aj tu vidíme, že výrobná technológia bola niekde inde.

veľa šťastných km. som zvedavý na tvoju spokojnosť s 1.5 benzín. Si po dimcovi zrejme druhý majiteľ tohto motora v ČR/SR.
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Jsem holt stará škola, nové auto kupuji poprvé a u starších jsem byl zvyklý, že potřebovaly větší údržbu. Olej jsem u všech aut měnil po 15 000 km, je zajímavé, že interval 30 000 km je v příručce jen pro EU, pro ostatní země 15 000 km a myslím, že první výměnou po 5 000 nemohu nic pokazit.

Budu mít metalízu "Rouge Brown / Rioja", ale i tak bych ji chtěl něčím chránit. Jezdím dost po dálnici + město (obden Poděbrady - Praha Žižkov a D11 není zrovna nejlepší, obzvlášť když teď probíhá rekonstrukce prvních 8 km). Zbytek jsou delší cesty typu Poděbrady - Liberec a podobně.

S tím motorem máš asi pravdu a asi budu taky jeden z posledních. Dneska jsem koukal na německé stránky a pro modelový rok 2019 je v benzínu už pouze jeden motor 1,6T/147kW.
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od mia »

xmasin, keď môžem poradiť, neber tu prezentované rady ako všetky zaručene pravdivé, ono dnes je celkom v móde, že mnohí tí čo najmenej vedia najviac radia
xmasin
Příspěvky: 60
Registrován: 28 čer 2018, 16:51

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od xmasin »

Já si z toho beru rozumný standard, takže vyměnit olej po 5 tisících, ze začátku jezdit rozumně a motor nevytáčet ani nepodtáčet a co nejdřív dát laku rozumnou ochranu, musím jen zjistit, jaká je ochrana z výroby, jestli vůbec nějaká.
mia
Příspěvky: 201
Registrován: 25 říj 2016, 11:13

Re: Nova insignia 1.5 turbo 122kw

Příspěvek od mia »

píšem jednotku ;)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“