Fiona & Ruby

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od milosh »

Jo je to pekny, jen clovek nesmi koukat na porizovaci cenu auta ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 52
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Přijde na to, z jakého úhlu pohledu na to koukáš...
Ceny aut obecně nechutně vystřelily, takže v kontextu trhu to není až tak hrozné (v absolutní částce samozřejmě je :( )...
Mobilita je prostě drahá a my, kdo bydlíme v místě s mizernou veřejnou dopravou prostě jezdit musíme...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od milosh »

Dotaz na hybrida. V jinem vlakne jsi psal ze jsi 14 dni nejel na benzin. Hybridni auto startuje rovnou na elektriku nebo benal a pak se to prepne az se treba zahreje?
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 52
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Plug-in hybrid, tedy hybrid s poměrně velkou baterkou, která se dá nabíjet z externí zásuvky, se snaží spalovací motor primárně nestartovat. Takže pokud je v baterce šťáva, tak spalovákem neotočí a jezdí na baterku. Spalovák startuje až když je baterka úplně prázdná.
Já dokážu bez větších potíží najet na jedno nabití ze zásuvky 60-70 km (jasně, je to tu celkem placka, každé zpomalení je primárně rekuperace atd.). Jsou týdny, kdy víc než těch 65 km denně nenajedu. A když jsou o víkendu v plánu kratší výlety do 130 km od baráku, kdy jedeme plně elektrickou Mokkou, tak spalovák nenaskočil i dva týdny. Nebyl potřeba - Astra fungovala pouze jako elektromobil.

Tenhle systém od Stellantisu má ještě jednu skvělou funkci - můžeš si v baterce "zablokovat" šťávu na 10 nebo 20 kilometrů. Když jedeme na hokej (my nemůžeme fandit klubu z vedlejšího města, my to máme 170 km od baráku k hale :mrgreen: ), tak vyjedu z garáže s plnou baterií a rovnou si zablokuju šťávu na 20 km. Na elektro tak dojedeme do Prahy, v pohodě celou Prahu i projedeme a spalovák naskočí až na D1 kolem Říčan. Elektriku z baterky odblokuju ve chvíli, kdy zastavíme na prvním semaforu v Budějcích. K parkovacímu domu u haly dojedu na elektro, po garážích jezdím na elektro a po zápase z Budějc komplet vyjedu na elektro a spalovák zase naskočí až na D3.

Ke dnešku máme s Astrou najeto 10.640 km a nadšení se u mě nezmenšuje! Ani se mi zatím neokoukala - přistihl jsem se, jak se usmívám pokaždé, když k tomu autu přicházím ;) .
Jasně, jako bývalý prodejce koukám pořád po nových autech, ale primárně vyhlížím novou Astru v kombíku a taky její čistě elektrickou verzi :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 52
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Tak po menší odmlce aktuální report.
Zjevně jsme si s Astrou skvěle sedli - do konce týdne bude počitadlo ujeté vzdálenosti ukazovat 15.000 km. Na to, že je to soukromé vozidlo a pracovní jízdy v něm prakticky téměř nepáchám (a když, tak maximálně něco málo po Praze), tak je to nájezd opravdu nečekaný - k této metě dojedeme za necelých 5 měsíců :shock: . Na předchozích i30 (pravda, ty obvykle nesloužily jako familycar) to byla vzdálenost prakticky na rok...

Na zimu jsme nazuli Nexen WinGuard Sport2 - vzorek vypadá velice dobře, zjevně je to guma do skutečné zimy. Je otázkou zda se to posléze ukáže jako dobrá volba, jestli zima skutečně bude (ať už teplotami nebo sněhem). Takto pojatá pneu s sebou samozřejmě nese značný valivý odpor, což se podepsalo jak na spotřebě elektřiny (s kterou samozřejmě hýbe i topení a svícení), tak benzínu. Zatím to vnímám jako investici do většího bezpečí na zimních silnicích :mrgreen: .

Aplikace MyOpel má své mouchy (které může mít na svědomí i můj poněkud prehistorický mobil), ale když se spojí s autem, umí moc pěkně zdokumentovat konkrétní jízdy:
Jizda.jpg
Moc se mi líbí, že kromě místa z něhož se vyjelo a cíle kam se dojelo a samozřejmě koncového stavu počitadla ujeté vzdálenosti, umí vypočítat kolik bylo spáleno benzínu a rovnou to i přepočítat na průměr na 100 km - dobrá fičura :lol: .

A Mokka-e vesele bzučí, spolehlivě vozí ženu do práce a zpátky, pořád si jí pravidelně beru na rodinné nákupy - prostě pohoda.

Stal se ze mě celkem rychle fanoušek Opelu v rámci koncernu Stellantis - ta auta se mi jednak líbí, ale hlavně mi vyhovuje jak jezdí a jak se s nimi žije.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No to jsem rád, že Opel přirostl k srdci, a své postřehy jsou super, řekl bych pro mě hodně podstatné. Jezdíš dost a tím pádem vím na koho se pak budu moci obrátit při rozhodování asi příští rok. Protože ještě jsem zvažoval 48V technologii, kterou má Astra L příští rok dostat. Myslím si dobrá volba, pro ty co bydlí v bytě a možnost nabíjení nemají. Tak uvidím.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 52
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Tam záleží jaké technické řešení té 48V soustavy to bude.
Dá se předpokládat, že to bude totéž, co uvádí Peugeot v nové 3008 - https://www.auto.cz/peugeot-3008-s-novy ... -kc-149895
Pokud to bude skutečně umět totéž, co systém používaný aktuálně JEEPem (tam tedy s motorem 1,5), tak to bude super - sice Vaculíka nemusím, ale techniku umí - https://www.youtube.com/watch?v=cy8t5vN ... nel=Autocz - moc dobře zpracovaný test!

Pro upřesnění toho screenu - je to cesta čistě na benzín, baterka byla úplně prázdná (vycucali jsme jí cestou na jih :mrgreen: ). Takže se systém musel chovat jako běžný hybrid, ovšem zrovna na téhle trase se moc výhod hybridu využít nedá - celé jižní Čechy jsou po dálnici, pak je to první třída s průjezdem Miličínem a objetím Benešova a jsi zase na dálnici a pak přes Jižní spojku zase na dálnici. Je to tedy trasa doslova spalovací, nikoliv hybridní ;) .
Co je na tomhle autě fakt super je adaptivní tempomat. Na téhle trase je několik měřených úseků - prostě cvakneš správnou rychlost a o nic se nestaráš, v delších sjezdech to nemá chybu - nabíjíš, nehrozí Ti pokuta a brzd se auto ani nedotkne :lol: .

Minulý víkend byl v Letňanech e-Salon, chodíme tam už pravidelně. Když jsem vedle sebe viděl stát Astru-e (modrá Kobalt) a perleťově bílou Astru ST GSe (225 systémových koní), nějak jsem nevěděl kam s očima :D .
K prodejcům už první kombíky najíždí, dle všeho to v první várce jsou 1,5 CDTi 8AT ve výbavě GS a v barvě modrá Kobalt. Čekám, až mi "můj" prodejce zavolá, že má auto připravené, abych se vydal na klidnou obhlídku...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Pravě toto uvedené video jsem před časem viděl, tak uvidíme za pár měsíců ;) ;) .

Mám na tebe dotaz. Dokáže si uživatel nastavit např. v 7hod. ráno, aby bylo vytopeno auto - myšleno Astra L ze své baterie. To by mě zajímalo, protože bych ráno v zimě nemusel strávit tolik času sundávání sněhu z vozu :D :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 52
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Jasně, ale má to jednu podmínku - alepoň 50% šťávy v baterce (teoreticky by mohlo stačit být na nabíječce, ale to nemám prakticky vyzkoušené).
A prostě to spustí ventilaci - takže pracuje s teplotou, která byla nastavená při "chcípnutí" auta. V zimě tak topí, v létě klimičkuje (skvělá funkce :mrgreen: ). A běží to 10 minut.
A kromě programování to jde přes appku spustit i okamžitě.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No to je super :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“