Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi nového či ojetého vozu této značky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od mattonecz »

https://www.opel.cz/content/dam/opel/cz ... _Smile.pdf

wow v zafire ma 1.6T jen 100kw. zase by to mohlo vydrzet :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Yaka
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2019, 11:15

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od Yaka »

Úplně nový to určitě nebude, vyberu z let 2016 a 2017.
bighans
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2020, 14:43

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od bighans »

Pánové (a dámy),
jsem v podobné situaci jako Yaka, tj. rádi bychom novou/starou Zafiru (r.v. 2016/17).
Vzhledem k tomu, že jezdíme město/dálnice, moje volba padá na benzín (asi 1.4T). A protože jsem především uživatel, chci se místního osazenstva zeptat na pár základních otázek:

1. Jaký je rozdíl mezi mezi 1.4T 88Kw a 103kW? Je to jenom v softwaru?
2. Máte někdo zkušenost se sitting lounge? Přijde mi to jak super nápad, kupuju Zafiru jako rodinné auto, nejsou v tom nějaká ale...?
3. Máte prosím zkušenost s 1.4T LPG (moje spořivé já pokoukávalo po CNG, ale po tom, co mi strejda vyprávěl jak v Chorvatsku hledal CNG pumpu a pak doléval každých 100km benzín z kanystru...) ?
4. Existuje nějaký "držák" mezi Opel diesly (jako např. 1.9tdi nebo 2.0dci)? Resp. nějaký propadák, kterému se raději vyhnout (jako byl např. 1.9dci)? Ptám se proto, že mezi nabídkami na mobile.de jsou nejlevnější diesly (1.6tdci) - srovnáváno v nájezdu do 100 tkm.
5. A co vaše partnerky, jak se jim jezdí se Zafirou? S autem budeme jezdit napůl s manželkou...

Po 3 Renaultech (Scenic I, GrandScenic II, Espace IV), se kterými jsme byli celkem spokojeni (až 1.9dci který se rozpadl v 200 tkm, zadřen na klice) si říkáme, jestli není čas na změnu a Zafira vypadá jako dobrý nástupce (pěkná, robustní).

Díky všem za rady, budu rád i za vaše osobní postřehy a zkušenosti...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od milosh »

Velký Hansi, mrkni i sem, pár majitelů Zafiry C tam najdeš. https://www.astra-j.cz/viewforum.php?f=25
bighans
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2020, 14:43

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od bighans »

Díky Miloshi, večer si to pročtu.
Chtěl jsem se zeptat - ty máš/měls Zafiru?
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od milosh »

Já mám astru H už 11 let a asi dokud se nerozpadne bude jezdit :) Když to tam čtu jaký problémy maj nový auta, tak nějak ani nemám zájem měnit, navíc proč, když to funguje...

Pokud bych ale byl nucen se rozodhnout, pak beru Zafiru C v benzínu s automatem.
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Nová Zafira vs VW Touran vs Kia Carens

Příspěvek od Laky7777 »

Do Zafiry C jednoznacne len 104kW verziu benzinu. Ta 88kW je tak akurat na Merivu B.
System s lounge sedenim je super. Sedadla su dalej od dveri, je tam viac miesta na nohy + opierka na ruky.
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Oplíka“