Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od petr.ostretin »

Zdar Opláci,
Už jste někdo měnili řetěz?
Mám motor 1.6CDTI r.v.05/2016 Opel Astra K, při startu a občas i při jízdě chrastí řetěz.
Přemýšlím o výměně.
Pokud jste už někdo měnili, tak se chci zeptat na cenu.
Myslím, že tento problém má více uživatelů těchto motorů.
Díky za odpověď.
Reklama
 

Kosakomet
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2020, 14:10

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od Kosakomet »

Ahoj,

mám stejnou Astru 03/2017 najeto 92000 i mě občas malinko chrastí, byl jsem v servisu, dle vyjádření autorizovaného servisu a oplu je to prý "normální". Výměna je složitá, jelikož při výměně řetězu musí jít ven celý motor, respektive je to lepší, jelikož řetěz je z druhé strany motoru. Při návštěvě, tam měli Astru z AAA Auto, který řetěz praskl a škoda fatální. Cena opravy 190. tisíc, něco přispěl výrobce, takže konečná cena 75. tis. Opel už měl několik motorů, kde měl problémy s řetězem. Dříve dával Opel 5. letou záruku na motor a převodovku, ale "jen" na mechanické dílce. Pokud ji máš, můžeš to zkusit.
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od petr.ostretin »

Čau a děkuji za reakci na dotaz.
V Opelu jsem se zárukou nepochodil, jelikož vozidlo jsem koupil v Německu a i když bylo servisováno po celou dobu v Opelu, tak prý předchozí majitel si o prodloužení záruky nezažádal.
Cena výměny v Opelu 34500Kč.
Nakonec mě to vyměnil známí mechanik za 23500Kč (rozvody, olej a práce).
Bylo prasklé plastové vodítko.
Říkal, že to je hrozná práce a vyndat musel převodovku.
Mám asi měsíc po výměně a zatím je od chrastění klid.
Kosakomet
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2020, 14:10

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od Kosakomet »

Čau, s tou zárukou jsem na tom stejně, koupil jsem ho v německu jako 2. leté auto a ta prodloužená záruka na 5. let se musí aktivovat do konce základní záruky, což se neudělalo. Jinak Opel mě potvrdil, že pokud se auto pravidelně servisovalo, nemusí to být autorizovaný servis, tak je ochoten na případnou opravu rozvodů přispět,tzv. kulance v jejich řeči. Myslím, že těma vodítkama to bude ve většině případů, jsou z plastu a bůhví jaké kvality. Já jdu teďka na poslední výměnu oleje v autorizovaném servisu, a schválně se jich na to znovu zeptám, za kolik by to udělali a kolik by případně přispěl výrobce, teda pokud by se mi to zhoršovalo.
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od petr.ostretin »

Ahoj, tak mě nějaký příspěvek na opravu nenabídli a nebyla jim hanba napsat do ceny opravy 3500Kč za olej.
Docela mě to mrzí, že o tom problému vědí a neřeší to.
Tak držím palce, ať pochodíš líp.
petr.ostretin
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2019, 21:49

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od petr.ostretin »

Prosím pak o info jakou Ti řeknou cenu za opravu.
Díky
Themato
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2024, 21:35
Bydliště: PE -Slovakia

Re: Rozvodový řetěz 1.6CDTI 81kW

Příspěvek od Themato »

Ahoj. Ja som kupil 7 rocnu Astru a tiez ma zaujimalo, ci nemam menit rozvody. Tak som volal do servisu Opel a tam mi pan povedal, ze na tento ukon nieje predpisany ziadny interval a ze pokial nieje nejaky problem, tak sa to nemeni. Mne motor seveli hladko a nic nerachoti, tak to teda nemusim riesit. Akurat ma ohromilo ked mi povedal, ze ked uz sa to meni, je to komplikovana robota a cena je 2500€. Tak som rad, ze to riesit nemusim. A snad to tak aj ostane.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“