Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
polyaa
Příspěvky: 33
Registrován: 07 srp 2016, 22:08
Bydliště: Rožnov pR

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od polyaa »

No, s klasickými světly jsem byl nespokojen, mezi námi, žádná sláva, například do zatáček nevidím. Ale jak vidím ty stesky nad světly z "prémiové třídy", jak mlčím. Cítím s vámi, další chmura kromě LSPI. Už někdo měnil světla po záruce?
Astra G 1.6, Astra K, enjoy, 1,4 turbo 92 kW, červená ST, mlhovky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

Až to přijde po záruce, tak to chce mít dobré havarijko...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

Havarijko? Jedině, že bych si to vždy rozbil kladivem a svedl na vandala... protože pojištění na ND není, pokud vím.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Tak pani update za mna ... nejaku dobu sa uz natahujem so servisom ohladne dodania dokladov ku zarucnej oprave.
V dokladoch, ktore mi zaslali mi uvadzaju ze pri prvej zavade poruchy nastavenia svetiel (obe hlasky) bola vymenena" RJ SVETLA".
Po zopakovani zavady mi v servise ustne povedali, ze idu menit cely svetlomet, ale na dodanom doklade je napisane "RJ SVETLA NIZKY PAPRSEK"

cca mesiac to fungovalo, avsak teraz sa mi zavada objavila opat ...

cize od septembra to idem riesit uz 3. krat ... som zvedavy ako s tym dopadnem, dam vediet.

Inak mam podozrenie, ci nemoze zavada suviset s manualnym zapnutim svetiel v hmle, lebo ak sa nemylim, tak cca podobny scenar som mal aj v septembri, teraz ked sa mi zavada objavila opat, tak som v dany den prepinal manualne, lebo bola hmla a nechcel som byt zozadu neosvetleny ...

Nema niekto, komu sa porucha objavila postreh, ze by prepinal svetla manualne ?
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

Jak to myslíš manuálně?
Jedu na automatiku a vjedu do mlhy - prostě zapnu mlhovky - když z ní vyjedu, vypnu mlhovky a automaticky naskočí automatika....hrozná věta. Jediné, co mě vytáčí, že mi to po chvíli hlásí že nevidí značky a nefunguje protikolizní systém.
Co mě zaráží, že tato hláška se mi vždy rozsvěcí v přesně daných místech - výjezd v vesnice většinou.

Jediné co jsem teď vypozoroval, že když je dlouhá silnice a mezi mnou a protijedoucím vozidlem je jiné světlo, na které astra nereaguje, (bílé světlo u závor, nebo osvětlený přechod "uprostřed pole" tak se ji nechce zhasínat.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

Joska píše:Jak to myslíš manuálně?
Jedu na automatiku a vjedu do mlhy - prostě zapnu mlhovky - když z ní vyjedu, vypnu mlhovky a automaticky naskočí automatika....hrozná věta. Jediné, co mě vytáčí, že mi to po chvíli hlásí že nevidí značky a nefunguje protikolizní systém.
Co mě zaráží, že tato hláška se mi vždy rozsvěcí v přesně daných místech - výjezd v vesnice většinou.

Jediné co jsem teď vypozoroval, že když je dlouhá silnice a mezi mnou a protijedoucím vozidlem je jiné světlo, na které astra nereaguje, (bílé světlo u závor, nebo osvětlený přechod "uprostřed pole" tak se ji nechce zhasínat.
Manualnym prepnutim som myslel z denneho svietenia na standardne(aby dvietil zadok) nie zapnutie automatiky matrixov( tu v meste nepouzivam)
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Joska »

i tak to dělám docela často na přejezdu a bez problému.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
djdominoSVK
Příspěvky: 9
Registrován: 02 říj 2017, 19:03

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od djdominoSVK »

Tak včera som bol konečne v servise, BSAuto Brno. Na aute je nutné vymeniť celé svetlo. Nemohli mi to urobiť na počkanie, pretože kvôli tejto vade vznikla inovovaná verzia svetla a je potrebné počkať na dodanie (cca mesiac). Prejavovalo sa to u viacerých aút a pri výmene nemajú použivať svetlá, ktoré majú skladom, ale majú počkať na svetlá nové. Funkčnosť svetiel by to nemalo ovplyvňovať, akurát to hádže chybu a asi ani moc nevedia prečo to tu chýbu hlási.
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Majo »

djdominoSVK píše:Tak včera som bol konečne v servise, BSAuto Brno. Na aute je nutné vymeniť celé svetlo. Nemohli mi to urobiť na počkanie, pretože kvôli tejto vade vznikla inovovaná verzia svetla a je potrebné počkať na dodanie (cca mesiac). Prejavovalo sa to u viacerých aút a pri výmene nemajú použivať svetlá, ktoré majú skladom, ale majú počkať na svetlá nové. Funkčnosť svetiel by to nemalo ovplyvňovať, akurát to hádže chybu a asi ani moc nevedia prečo to tu chýbu hlási.
Ahoj, ja som bol dnes opat v servise(zavada sa mi stale objavuje po oprave, naposledy v sobotu - opat po nastartovani so spinacom svetiel v polohe stretavaciek).

Info zo servisu mam, ze opel pripravuje aj novu verziu svetlometu a zaroven ze maju sw update, ktory momentalne testuju ... tak cakam, uvidime
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha funkčnosti nastavení ALF světlometů

Příspěvek od Ghofig »

To já zatím stále čekám na světlo. Příští týden to bude měsíc a zatím pořád nejsou schopni říct žádný termín kdy to bude...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“