Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Moderátor: Moderátoři

James01
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2016, 18:39

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od James01 »

Tak lozisko s abs vymeneno. Udelal jsem testovaci jizdu cca 10km tam i zpet.
Kontrolka volantu se nerozsvitila ani F na PC. ( zatim ) ... pred vymenou se to rozsvicelo jiz po vyjeti z garaze.
ABS a ESP se prvne po otoceni zapalovani zhasli, ale opet se cca po 2km rosvitili. Kontrolka volantu jiz ne, tak pojedu jeste jednou na diagnostiku a uvidise co to tentokrat najde, ale volal jsem mu a u nekterych aut se chyba abs musi smazat aby to jit nerozsvicelo.
Opel Vectra C 2.2 16V 108KW
Z22SE
Reklama
 

James01
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2016, 18:39

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od James01 »

Panove, problem vyresen.
Spatny snimace na lozisku, jeden kabel vypadal otresne a ten druhy v pohode, ale nekde na krouzku prerusen.
Vymeneny obe loziska a diagnostika hlasi 0 chyb, tak ze zaplat panbuh ze nemusim nakonec menit i CIIM modul. :mrgreen:
Opel Vectra C 2.2 16V 108KW
Z22SE
Lukash
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2018, 10:35

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od Lukash »

Zdravim, vyuziju toto téma, mám problém ktery tak nejak souvisi a nesouvisi s předešlými pripady. Taktez se mi rozsvitil v opel vectra c 05, 1.9cdti/110kw, vykricnik s. Volantem a nesel posilovac po chvili cca po ujetych dalsich 50m zmizel a auto fungovalo normalne az domu cca 50km. Nasledujici dva dny se uz nerozl a vse fungovalo normalne. Dnes se opet rozl to stejne po chvili opet zhasl a slo vse. Za jizdy nenaskocila kontrolka volantu nikdy vzdy po nastartovani. Ze by zde zminovany vadny altik?Asi mi doporucite op com kontrolovat chyby apod.jenze ten zatim nevlastnim, zbyde mi jen servis, ale rad bych tam jel s necim na co bych jim dal typ.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od Colommbo »

Myslím, že to bude souviset právě s dobíjením, jehož kvalita/kvantita v danou chvíli poklesne, ŘJ posilovač řízení jako zbytnou záležitost odpojí a upozorní kontrolkou. Máš-li možnost změřit dobíjecí napětí v době svícení kontrolky, mohlo by se snížení napětí potvrdit... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Lukash
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2018, 10:35

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od Lukash »

Dik za rychlou reakci, tu moznost prave nemam:/ s mym stestim jak bude v servise tak se to nestane.myslis ze maji moznost na toto prijit skrz diagnostiku i kdyz kontrolka zrovna svitit nebude, asi ne co.
Vectra C Michal
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2016, 12:33

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od Vectra C Michal »

Ahoj zajímalo by mě kde bych našel nějakého machra přes opely mam Vectru c 3.0 cdti se 135kw. Problem je v tom ze mi prestal fungovat tempomat zapalovac, nelze aktivovat sport rezim a nesviti mi taky podsviceni palubky u spinace na svetla. Na palubce se na me porad smeji kontrolky tlumicu to chapu jelikoz mam uz neoriginal na predku. Dale se mi jeste rozsvitil servis, protiskluz a pak prestal fungovat ten tempomat a svitit ta cast palubky. Občas to naskocilo a pak zase prestalo. Diag psal ze krouzek pod volantem a kdyz jsem s tim byl i v Opelu Rychnov tak mi rekli ze krouzek ne ale pojistky jsou KO pritom vsechny OK a baba prej hodte to ze skaly. Byl bych rad kdyby se na to fakt kouknul nekdo kdo tomu rozumi prijedu snad uz i kamkoliv hlavne at je v pohode
Uživatelský avatar
Juris
Příspěvky: 14
Registrován: 03 led 2012, 22:41
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Sviti kontrolka volantu s vykricnikem

Příspěvek od Juris »

Využiji také toto vlákno...

mám VeCe Z18XE r.v. 2002

dá se říct, že se mi nahodile rozsvěcí (před startem) kontrolka volantu s vykřičníkem spolu s kontr. prokluzu ESP (auto se smykem) + na PC "F"
Ve chvíli, kdy při příchodu k vozu a otevření dveří se objeví na PC "F" - vím, že vozidlo zase nepůjde nastartovat to je má hlavní závada.-

Kontrolka svítí cca 2 měsíce. Při první diagnostice vypsalo chyby závady imobilizeru. Chyby šli smazat. Auto dva týdny denně jezdilo po dálnici bez zaváhání. Ráno do práce, odpoledne z práce domů.
Teď přes svátky 4 dny stálo - KO baterie. (Po 9 letech OK- měla nárok) => Baterka vyměněna a vše OK.
Poté následovala pocourávačka po městě.... starty, chcípání krátké přejezdy.. nakonec opět "F" a kontrolky a nešlo nastartovat.
Po 2 hodinách bez chyby nastartovalo :roll: Následný pokusu o start po cca hodině - neuspěšný

Následná diagnostika: neúspěšná - nechtělo pustit do jednotky motoru. Předtím zobrazující se chyba imobilizeru již nepřítomna!
Proveden "restart" odpojením jednotky SIMTEC 71 (o kterou jsem se málem spálil, jak byla vařící)

Dodám, že jednotka SIMTEC 71 byla v minulosti měněna a naprogramována - auto šlo na 3 válce - blafalo do výfuku.
Na diag tehdy hlásilo: Závada na třetím válci-není signál. => Vyměněny svíčky + zapalovací lišta. Závada však svítila stále stejná

Prvotně jsem to tipoval na CIM, ten diagnostika ale vůbec neukázala... Bojím se, že je to znovu Simtec 71

Setkal jste se někdo z vás s touto závadou?
Opel Vectra C Caravan 1,9CDTI, 110kW
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“